SŽ Vagoni

Še ena od igric, ki vam omogoča železniške užitke..
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

..
Zadnjič spremenil milchy, dne 02.02.2007, 20:52, skupaj popravljeno 1 krat.
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Mislim da ne razumiješ u čemu je stvar! Ali pokušati ću ti objasniti. Imaš objekat koji je rađen, recimo, u gMax-u i koji izgleda kao kvadar. Na njega se ljepi BMP slika. E sad, imaš nekih "majstora" koji zbog uštede vremena ne rade sve kompletno, npr. cijeli "sanduk" vagona, nego rade samo jednu stranicu i kad ti tu nešto prčkaš i hoćeš prepravljati onda dobiješ jednu stranu koja je u redu a na drugoj je sve naopako i iskrivljeno. Zamisli si da imaš jedan list papira i da na njemu nešto nacrtaš i to ti je O.K. ali sa druge strane ti je izokrenuta kopija, kao da si s druge strane ogledala. Kopira se NE sa vanjske strane kao što bi trebalo nego sa UNUTARNJE i tu onda nema pomoći, sa te strane je sve naopako, slova prozori, logovi... Jer originalna slika nosi sve, ako bilo što hoćeš popravljati samo radiš grešku na jednoj strani, bilo onoj originalnoj bilo na kopiranoj. Moja je jedina greška što sam takve slike stavio na forum i mi sada gubimo vrijeme na beskorisno objašnjavanje. Što bi rekli mi Primorci: ja u kope ti u špade, svatko pili svoju priču. Ako ćeš mi vjerovati, više neću objavljivati nikakve slike. Jer htio sam samo pokazati da se može nešto napraviti ali kad se traži dlaka u jajetu, moj zaključak je da više nije vrijedno postati nikakve slike onoga što sam napravio. S ovime bih zaključio daljnju prepisku.
Pozdrav iz Rijeke
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

milchy napisal/-a:thomcro .... proti tebi in tvojemu delu nimam nobenih pripomb, samo če so črte na vagonih postavljene narobe in če je logo Slovenskih železnic napačno obrnjen, potem to ni pravi vagon, ampak je krnekej ......
pogledat je treba vagon z obeh strani, ali pa vprašat kako je pobarvan .... saj še nikoli nismo nobenemu rekli, da mu kaj ne povemo, če je vprašal .... če pa ne , pa se naredijo napake, ki jih je predvidevam težko popraviti ....

M.
Pogledaj prve dvije slike! :twisted:
Pozdrav iz Rijeke
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Da še jaz malce opišem težave pri repaintu. Sicer ni šlo za Trainz temveč MSTS, vendar so problemi popolnoma enaki.

V kolikor bi si želel narediti 100% repaint bi jih bilo zelo malo. Morda le tam nekje okoli 20% tega kar sem naredil. Držal pa sem se pregovora, "da v sili še še hudič muhe žre".

Prva težava se mi je pojavila pri repaintu JŽ 361. Najprej je bilo potrebno najti original, kjer se je dalo vsaj približno barvno uskladiti FS 626 v JŽ 361. Težave so bile v tem, da si je avtor v originalu , zaradi manjših datotek, omislil črpanje osnovne barve iz iste datoteke tako za podvozje kot streho. No končno mi je uspelo najti to Italiansko lokomotivo, kjer je bila osnova za barvo strehe popolnoma neodvisna od podvozja.

Potem je sledila naslednja nerešljiva težava. Nikakor ni bilo mogoče dodati lokomotivi na čelu in sklepu lokomotive številke serije. V kolikor sem to napisal na "tistem" predvidenem delu, so se številke pojavile vsepovsod po lokomotivi. Potreben je bil kompromis. No najde se še kar nekaj pomanjkljivosti pri tem mojem repaintu. Poglavje zase je zopet kabina lokomotive.

Nato pa je bilo še potrebno dovoljenje avtorja, da lahko ta repaint objavim za brezplačni download, vsaj tu ni bilo do sedaj še nobenih problemov.

Vsekakor se je treba zavedati, da virtualna vozila zelo težko dosežejo kopijo originala. Nekaj podobnega se dostikrat pripeti tudi pri modelih.
Tine
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

thomcro napisal/-a:
milchy napisal/-a:thomcro .... proti tebi in tvojemu delu nimam nobenih pripomb, samo če so črte na vagonih postavljene narobe in če je logo Slovenskih železnic napačno obrnjen, potem to ni pravi vagon, ampak je krnekej ......
pogledat je treba vagon z obeh strani, ali pa vprašat kako je pobarvan .... saj še nikoli nismo nobenemu rekli, da mu kaj ne povemo, če je vprašal .... če pa ne , pa se naredijo napake, ki jih je predvidevam težko popraviti ....

M.
Pogledaj prve dvije slike! :twisted:

se opravičujem, da sem se sploh oglasil .......
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

milchy napisal/-a:..
ni pisati..... ,kaj to??? :)
Trainz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 102
Pridružen: 27.12.2005, 23:46

Odgovor Napisal/-a Trainz »

Pravzaprav me bolj malo briga, kam je obrnjen logo, ko dizlovka rohni na vzponu....:)
Vlakci so kul
thomcro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 610
Pridružen: 20.08.2006, 0:14
Kraj: Rijeka, Hrvatska

Odgovor Napisal/-a thomcro »

Tine Jarm napisal/-a:
Prva težava se mi je pojavila pri repaintu JŽ 361. Najprej je bilo potrebno najti original, kjer se je dalo vsaj približno barvno uskladiti FS 626 v JŽ 361.
Da se nadovežem tu na tvoje probleme sa repaintom E626 u JŽ361. U Trainzu je ta lokomotiva napravljena iz nekoliko djelova (pantograf, sanduk, podvozje u tri djela...), barem ova koju sam ja skinuo s neta. I odlučim se napraviti repaint. Sanduk sam vrlo glatko napravio i on je ispao u redu i u Railyardu se lijepo vidi. E ali,... (prokleti "ali") podvozje se sastoji od tri djela, srednjeg koji je ststičan i nosi sanduk i podvozja koja su na krajevima. I sad nailazim na nepremostiv problem. Autor originala je napravio samo jedno podvozje koje se okreće prema van sa odbojnicima. Kada se lokomotiva stavi na tračnice u Surveyoru, onaj smjer koji pokazuje zelena strelica čim se stavi na tračnice je O.K. ali onaj drugi, pod crvenom strelicom nije jer je naopako. A baš tu, između odbojnika trebao bi doći serijski broj. I sad taj broj je sa jedne strane O.K. a sa druge nije jer je naopako. Mislio sam ići na kompromis i staviti broj na sanduk, na sredinu odmah vrlo nisko. Pa sam mjerkao par dana kako to izgleda i u konačnici sam odustao od svega. Zašto? Upravo zato što nisam dobio ono što sam htio. Bez obzira što bi ta lokomotiva vozila samo i isključivo u mojem kompjuteru nisam ju završio! A imam i Gomulku koja ima isti problem kao i ovi vagoni, s jedne strane slika je O.K. a s druge je naopaka. Htio sam ju prebojati u HŽ i SŽ ali što kad ne ide. Bi me pojeli na forumima da sam stavio takve slike. A onaj koji nije probao prepravljati nečiji rad ne zna što to znači kad su ti linije pobrkane u odnosu na original, bilo pravi bilo iz simulatora! Istina, ima radova koji su fenomenalni, možeš ih prepravljati kako hoćeš.
Pozdrav iz Rijeke
Odgovori