RailWorks

Verjetno obstajajo še kakšne druge programske zadeve, to pa pišite tukaj...
Odgovori
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a sikos »

Kako bi uporabil Zelenca v RW 3?
Vem da moram skoperat tisto kar je v mape kamor spada, z launcherjem inštalerat pack..
sam pol pa nwm, al moram nardit nov scenarij, al lahko v kateremkoli scenariju uporabim Zelenca?
(sm se že enkrat ukvarjal s tem pa mi ni ravno dobro uspelo, pa sem zbrisal RW 3, pa bi sedaj ponovno začel, zato sprašujem).
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a sikos »

Ko grem v Editor, pa pol editam en route, ko dam vlak SZ 101 oz. neki tazga, mi zasteka pa napiše da ne najde engine sim datoteke. Help!
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a mkx »

Eno vprašanje za znalce ... kakšna je primerjava med RW3 (TS2012) in MSTS? RW3 se špilam sedaj, MSTS pa sem se igral kakšnih 8 let nazaj in tudi imam še nekje original instalacijski CD; me zanima, če bi ga bilo vredno instalirati?
LP, Metod
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

mkx napisal/-a:Eno vprašanje za znalce ... kakšna je primerjava med RW3 (TS2012) in MSTS? RW3 se špilam sedaj, MSTS pa sem se igral kakšnih 8 let nazaj in tudi imam še nekje original instalacijski CD; me zanima, če bi ga bilo vredno instalirati?

To primerjati je zelo težko, saj je od nastanka MSTS že 11 let in je za tisti čas bil simulator odličen. Trenutno pa če špilaš RW3 z vklopljenim TSX in greš na MSTS grafiko te kar kar mine voziti tam (vsaj men), res pa je da moreš meti za RW dosti bolši računalnik kot za MSTS.

Res pa je, da včasih tud mene prime, da grem kakšno staro igro voziti da obudim malo stare čase :D .


Trenutno se mi zdi da se najbolj razvija RW, od drugih iger, ki simulirajo vožnjo vlaka. Za letos so že napovedali RW 2013 in upajmo da bo tem paketu tud že multiplayer, tako da bomo lahko vozili skupaj.
LP Anej
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4115
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a mkx »

Če zanemarimo razliko v grafiki ... kaj pa kar se realizma vožnje (fizika, ...) tiče :?: Jaz bi si sicer mislil, da mora biti tudi pri tem RW3 malce boljši, čeprav je bil Kuju zraven tudi že pri MSTS ... Kolikor se pa spomnim so bili pri MSTS zraven zelo dobri scenariji ... še posebej so mi bili všeč razni yard switching scenariji, takih v RW3 za moj okus morda kar malo manjka.
LP, Metod
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Tud fizika je izbolšana pri RW, ampak še vedno se najdejo napake. Sicer pa še vedno upam na kako lokomotivo
od RW da bo izpopolnjena kot se spodobi, ker trenutno imajo samo osnovne ročice in vozi miško.

Scenariji so za mene isti kot so bili pri MSTS ni velikih razlik, zato upam na multiplayera, kjer igra postane dosti bolj
realna lahko, kot scenariji, ki so naprej določeni.
LP Anej
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a desiro »

MSTS je sicer že skoraj predpotopen simulator, ampak jaz ga še vedno vsake toliko igram, saj imam zanj ogromno Pro train dodatkov, v katerih so same "misije" dokaj bolj realne oz. podobne realnemu delu strojevodje.
RW 3 pa je pravtako odličen simulator, mogoče je malo preveč poudarka na Angliji :roll: Poleg tega pa če se že grejo neke avtostop sisteme kot so angleški AWS, bi lahko tudi PZB, ki je nekoliko bolj zakompiciran naredili v detajle :roll: :roll:
Aja pa še nekaj, pri MSTS se mi izredno malokrat zgodi, da bi mi simulator sporočil: "Someting bad happend with your programe, do you want to save diagnostic file?" :? :?

LP Nejc
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

desiro napisal/-a:Poleg tega pa če se že grejo neke avtostop sisteme kot so angleški AWS, bi lahko tudi PZB, ki je nekoliko bolj zakompiciran naredili v detajle :roll: :roll:
RW je naredil, kar je lahko. Saj so balize pri nemških progah postavljene. Le lokomotive bi bilo treba sprogramirati, kar pa se RW-jevcem ali ne ljubi ali pa ne vejo, kako deluje.
Obstaja lokomotiva BR 143, poseben dodatek, ki ima funckij še pa še, med njimi tudi PZB 90, tak kot se šika. :wink:
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Meni osebno je RW zelo všeč, ker je zelo odprti za ustvarjalca in ima skoraj neskončne možnosti, ampak zato je treba imeti čas, voljo in dosti potrpljenja.
Za zanimivost, koda oz. program za zelenca ima malo preko 4000 vrstic, za katere je bilo potrebno kar nekaj časa, da se vse spiše in deluje kot treba.
LP Anej
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

AnejTS napisal/-a: Za zanimivost, koda oz. program za zelenca ima malo preko 4000 vrstic, za katere je bilo potrebno kar nekaj časa, da se vse spiše in deluje kot treba.
Lahko za primerjavo, koliko vrstic ima neka lokomotiva v RW, brez nekih posebnih funkcij, recimo nemška BR 101?
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

petindvajsetka napisal/-a:
AnejTS napisal/-a: Za zanimivost, koda oz. program za zelenca ima malo preko 4000 vrstic, za katere je bilo potrebno kar nekaj časa, da se vse spiše in deluje kot treba.
Lahko za primerjavo, koliko vrstic ima neka lokomotiva v RW, brez nekih posebnih funkcij, recimo nemška BR 101?

Nemška BR101 ima 100 vrstic programa.
LP Anej
Uporabniški avatar
Marek
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 74
Pridružen: 28.03.2006, 20:00
Kraj: Sežana

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a Marek »

Sam mislim da je 101 drugače spisana kot pa zelenc. Pri 101 nism vidu nobenih komand kot so zavora, vleka in te stvari ko so pri zelencu v kodi.
Lp Mark
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Da nebo kdo mislil da naša ekipa počival, stvar se premika in to dokaj hitro.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nRIa2Tqz ... e=youtu.be[/youtube]

Regan je še nekončan zato vas naj nemoti prekinjanje zvoka!
LP Anej
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Zelo profesionalno in kakovostno opravljeno!! =D> =D> =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: RailWorks

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Nejko24 napisal/-a:Zelo profesionalno in kakovostno opravljeno!! =D> =D> =D> =D> =D>
Profesionalno je že, kakovostno bo pa še bolj. :)

Ob tej priliki naj omenim, da smo spremenili naziv proge iz Pragersko - Ormož v Pragersko - Hodoš. Trenutno se nahajamo v okolici Grlave, nekaj kilometrov ven iz Ljutomera.

lp
Odgovori