Nesreče (hitrih vlakov) tujih železnic

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Primoz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 114
Pridružen: 04.12.2005, 14:12
Kraj: Litija- Zgornji log (Slovenia)
Kontakt:

Nesreče (hitrih vlakov) tujih železnic

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Zadnjič spremenil Primoz, dne 05.01.2006, 19:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

tema

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Tema je strašna, vendar hvala za povezave....
Eschde je prelomnica za hitre vlake...pri gradnji prog so odslej upoštevana tudi ta spoznanja...npr o objektig pred predori, mostovi, gradnja lokov in kretnic pred točkami, ki so potencialno nevarna za iztirjeni vlak v gibanju....
Primoz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 114
Pridružen: 04.12.2005, 14:12
Kraj: Litija- Zgornji log (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Še ene par prispevkov na to temo:
http://www.trainweb.org/tgvpages/wrecks.html
:roll: :wink:
IC-Pohorje503

Nesreče vlake ICE "DB"

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Prej nesreče vlake ICE "DB" leta 1999/Junij, poglej sliko..... od moj arhiv...

Slika

Slika
Primoz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 114
Pridružen: 04.12.2005, 14:12
Kraj: Litija- Zgornji log (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Ja ta nesreča je bla res huda....sam nimaš kaj, na napakah se učimo in lahko upaš, da se ne ponovijo take tragedije kot je bila ta.
Da ne govorim o nesrečah v Indiji, Pakistanu in pa njim podobnim, tam je zgodba drugačna. :roll: :oops: :wink:
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Primož, mogoče kaj veš o nesreči, ki se je v sedemdesetih letih zgodila med postajama Litija in Sava?
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Kaj pa nekaj par let nazaj, ko sta se dve brižiti zaleteli, oziroma ko je prišlo do naleta? Ve morda kdo kaj več o tem, predvsem slikovnega?
Pa če me vrag poči, ku se ne spomnem, kje je to sploh že bilo!
Zadnjič spremenil Nejc, dne 07.01.2006, 16:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

SZ312 napisal/-a:Kaj pa nekaj par let nazaj, ko sta se dve brižiti zaleteli, oziroma ko je prišlo do naleta? Ve morda kdo kaj več o tem, predvsem slikovnega?
Pa če me vrag poči, ku se ne spomnem, kje je to sploh že bilo!


L.P.

nejc
Imaš morda v mislih nesrečo malo naprej od postaje Pivka, ko je tovorni vlak z brižito naletel na stoječe tovorne vagone? Ali se je dejansko kdaj zgodilo, da sta dve brižiti trčili druga v drugo?
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

gomulka014 napisal/-a:
SZ312 napisal/-a:Kaj pa nekaj par let nazaj, ko sta se dve brižiti zaleteli, oziroma ko je prišlo do naleta? Ve morda kdo kaj več o tem, predvsem slikovnega?
Pa če me vrag poči, ku se ne spomnem, kje je to sploh že bilo!


L.P.

nejc
Imaš morda v mislih nesrečo malo naprej od postaje Pivka, ko je tovorni vlak z brižito naletel na stoječe tovorne vagone? Ali se je dejansko kdaj zgodilo, da sta dve brižiti trčili druga v drugo?
Saj kot pravim, sam ne vem natančno, kje se je to zgodilo, spomnim se samo toliko, da se je brižita zaletela v obstoječi tovorni vlak, seveda na čelu z brižito, toda pozabil sem kako je že do tega prišlo in če kdo ve, kaj se je zgodilo, prosim za podatek.
Spomnim se še to, da se je to zgodilo ponoči.
Mislim da od tega še ni 10 let.
Primoz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 114
Pridružen: 04.12.2005, 14:12
Kraj: Litija- Zgornji log (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Primoz »

SZ312 napisal/-a:Kaj pa nekaj par let nazaj, ko sta se dve brižiti zaleteli, oziroma ko je prišlo do naleta? Ve morda kdo kaj več o tem, predvsem slikovnega?
Pa če me vrag poči, ku se ne spomnem, kje je to sploh že bilo!
Ja tudi jaz sem slišal za to nesrečo, sam ne vem točno kdaj, mislim pa da je res ta dogodek nastal na Pivški žel. postaji :roll: :wink:
Primoz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 114
Pridružen: 04.12.2005, 14:12
Kraj: Litija- Zgornji log (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Primoz »

gapi_1 napisal/-a:Primož, mogoče kaj veš o nesreči, ki se je v sedemdesetih letih zgodila med postajama Litija in Sava?
Uf, mislim da je blo res nekaj, in mislim da so ble celo ene smrtne žrtve, če se ne motim mogu bi mal pobrskat, lahko da se motim, ali pa tudi ne..... :?: :roll: :wink:
Uporabniški avatar
gomulka014
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 454
Pridružen: 18.11.2005, 13:24
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a gomulka014 »

Ta nesreča v Pivki se je zgodila v noči iz petka, 17. 8. 2001 na soboto, 18. 8. 2001. Spomnim se, da sem se tisto soboto hotel s Pohorcem peljati v Koper, vendar ko so mi na vlaku povedali, da gremo v Pivki na avtobus, sem v Postojni preprosti izstopil, se vrnil v Ljubljano ter se v Koper odpravil v nedeljo, ko je bil en tir že odprt za promet.

Sedaj pa sem zgolj poiskal ustrezne vozovnice ter pogledal datum na njih :wink: Precej nenavaden način za ugotavljanje datuma izrednega dogodka, vendar zelo učinkovit!

Se pa še zelo dobro spomnim tistega grozljivega prizora, ko smo zapuščali Pivško postajo in čisto počasi zapeljali mimo močno uničene iztirjene brižite :? Pol vlaka je viselo na oknih in z odprtimi ustmi zijalo čez sosednji tir ...
Takrat sem izvedel še to, da jo je strojevodja k sreči odneel le z nekaj praskami!
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

gomulka014 napisal/-a:Ta nesreča v Pivki se je zgodila v noči iz petka, 17. 8. 2001 na soboto, 18. 8. 2001. Spomnim se, da sem se tisto soboto hotel s Pohorcem peljati v Koper, vendar ko so mi na vlaku povedali, da gremo v Pivki na avtobus, sem v Postojni preprosti izstopil, se vrnil v Ljubljano ter se v Koper odpravil v nedeljo, ko je bil en tir že odprt za promet.

Sedaj pa sem zgolj poiskal ustrezne vozovnice ter pogledal datum na njih :wink: Precej nenavaden način za ugotavljanje datuma izrednega dogodka, vendar zelo učinkovit!

Se pa še zelo dobro spomnim tistega grozljivega prizora, ko smo zapuščali Pivško postajo in čisto počasi zapeljali mimo močno uničene iztirjene brižite :? Pol vlaka je viselo na oknih in z odprtimi ustmi zijalo čez sosednji tir ...
Takrat sem izvedel še to, da jo je strojevodja k sreči odneel le z nekaj praskami!
več slika na http://spaces.msn.com/members/miro17air/ --> nesreča vlaka v Pivkem!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

IC-Pohorje503 napisal/-a: več slika na http://spaces.msn.com/members/miro17air/ --> nesreča vlaka v Pivkem!
IC-Pohorje503, slik ni nikjer, oziroma nekaj je narobe!!
Primoz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 114
Pridružen: 04.12.2005, 14:12
Kraj: Litija- Zgornji log (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Ja men ga tud neki serje, tko da..... :lol:
Odgovori