Srmin - požar

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
ursika
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 183
Pridružen: 29.09.2005, 10:22
Kraj: Kjer ni železnice...

Srmin - požar

Odgovor Napisal/-a ursika »

Mirčeta pri Brižitah zanima vžig lokomotive v Prekmurju.

Mene pa zanima, če imate kaj informacij o požaru na 2 vagonih v Srminu. Veste kaj, česar mediji ne sporočajo... :?:
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Kej novga :!:

Koper je bil zaprt od mal čez 17h in do okoli 21.30h. Drat je padu dol na treh tirh.

Ampak človek nebi verjel, kako so te iskre od zavor zahrbtne :wink:
Verjetno po novem avtomobile delajo iz papirja.
Po moje se bo v preiskavi pokazalo, da je do vžiga prišlo zaradi kakšnega drugega vzroka.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

sem brati na časpois požari vlak-avto Kombi, zakaj nevem. ni vlaki kriv da drugo ljudje mogoče je,še ni točen in našli!
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Jah te iskre od zavor so po mnenju večine tako krive za vse, kar je narobe. :wink: :lol:

Velika verjetnost je po mojem tudi kak kratek stik na katerem izmed avtomobilov ali pa nameren požig.
Primoz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 114
Pridružen: 04.12.2005, 14:12
Kraj: Litija- Zgornji log (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Po moje je pa nekdo pozabu avto ugasnit ko so jih nakladal gor..... :lol: kaj pa če je vse res :twisted:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

v novicah sem prebral novinarsko 'cvetko' zakaj gasilci niso mogli pogasiti ognja prej - ker je bil v daljnovodih nad tiri vklopljen elkektrični tok ......
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

V Delu so zapisali, da je bilo pred začetkom gašenja potrebno ozemljiti vagone. :lol:
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Primoz napisal/-a:Po moje je pa nekdo pozabu avto ugasnit ko so jih nakladal gor..... :lol: kaj pa če je vse res :twisted:
:lol: :twisted:

Kolikor sem zasledil na pop tv, so pri poročilih nekaj omenjali napako na elektični napeljavi na enem izmed naloženih avtmobilov.
But who knows :?:
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Ja direktorju tovornega prometa SŽ se je velik kamen odvalil iz prsi, ker so forenziki pogruntali, da je prišlo do užiga zaradi kratkega stika na avtomobilu, in da SŽ ni kriv za požar. Pač SŽ si ne more privoščito 100 mil. škode že koj na začetku leta. :wink: :wink:
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Odgovori