Velik kiks

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

jure80 napisal/-a:
Griffith napisal/-a:
Nejc napisal/-a:
nekak sem dobil občutek, da bi bil ta primer zelo podoben temu, ko je Hrvaški ICN nabasal tovornjak polnega, če se ne motim gips plošč.. :cry:
Še huje je bilo nekaj let nazaj ko je na tak način na Madžarskem vlak nabasal avtobus z avstrijskimi ali nemškimi potniki. Bilo je kar nekaj mrtvih.
Zdej si me spomnil na hudo nesrečo, ki se je zgodila pri nas, ene 10 let nazaj, ko je pri Šempetru v Sav.dolini potniški vlak zadel avtobus, poln šolarjev.[/quote]

Misliš to:
Slika

Slika

Še zdaj imam pred očmi celotno zgodbo, pa je od tega že 8 let!!!! Posledice čutim še danes.. :cry: Slika Slika
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Ja, to je bilo 13 maja 1999, ko so umrli 4 otroci. [-o<
LP
Izidor
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

jure80 napisal/-a:Ja, to je bilo 13 maja 1999, ko so umrli 4 otroci. [-o<
Ja, 4 moji sošolci... Slika Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
BoBi19
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 486
Pridružen: 18.03.2007, 12:37
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a BoBi19 »

Nejc napisal/-a:
jure80 napisal/-a:Ja, to je bilo 13 maja 1999, ko so umrli 4 otroci. [-o<
Ja, 4 moji sošolci... Slika Slika Slika Slika
moje sožalje Nejc, vem kak je ko zgubiš sošolce, jaz sem jih tudi pred božičem :(:( Slika
Lp Boštjan
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Groza, to pa je res hudo :cry:
LP
Izidor
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

A ti si bil tudi na tem avtobusu potemtakem :?:
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

RisPo napisal/-a:A ti si bil tudi na tem avtobusu potemtakem :?:
:cry: :cry: Na žalost....
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Nejc! Vse sožalje. A je to to ko so potem šoferju sodili, pa je rekel da vlaka sploh ni videl, da če bi ga videl bi porinil avto pred seboj. To se spomnim da sem bral v časopisu.
Slika
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Pol je to bil vlak: "Čas ga vidiš, čas ga ne vidiš".
LP
Izidor
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Griffith napisal/-a:Nejc! Vse sožalje. A je to to ko so potem šoferju sodili, pa je rekel da vlaka sploh ni videl, da če bi ga videl bi porinil avto pred seboj. To se spomnim da sem bral v časopisu.
Hvala! Nimaš kaj, usoda je tko hotela!! Da šofer vlaka ni videl, je skoraj nemogoče, ker je na tistem predelo proga (bila) presneto pregledna, ker je ravna ko strela! Dodaten izgovor... Bolj zamerim nasproti vozeči voznici, ki se je pojavila na drugi strani tirov, in samo čakala da šofer opravi srečanje, kar pa v tistem trenutku ni bilo mogoče, ker je cesta preozka.. In za povrh, namesto da bi zapeljala v rikverc, je "klatila" šoferju češ da prihaja vlak, kar je on razumel kot da se naj umakne, saj se ne moreta srečati...

Edino kar sem vesel, je da nismo videli vlaka, saj smo imeli zagrnjene zavese.., takrat bi šele bila panika..... :cry:

Veliko srečo smo imeli, da nas je vlak "nagazil" v zadnji del avtobusa, posledice bi bile katastrofalne če bi nas zadel na sredini... :?
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tvoja žalostna dogodivščina pojasni marsikaj. Vseskozi sem se spraševal, zakaj si tako "zapel" za nedovoljeno lazenje preko proge.
Torej je za teboj grda in travmatična izkušnja. Upam in želim, da nebi bil nikdar več niti blizu takšni situaciji in da bi to lahko v miru čim bolj pozabil.

Za domovino in forum veselo naprej. press :saluti

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Dolfe napisal/-a:Tvoja žalostna dogodivščina pojasni marsikaj. Vseskozi sem se spraševal, zakaj si tako "zapel" za nedovoljeno lazenje preko proge.
Torej je za teboj grda in travmatična izkušnja. Upam in želim, da nebi bil nikdar več niti blizu takšni situaciji in da bi to lahko v miru čim bolj pozabil.

Za domovino in forum veselo naprej. press :saluti

lp
Priznam da luštno vsekakor ni bilo! [-( Tako zelo grozno, kot recimo zgleda na sliki avtobus, pa spet ni bilo, vsaj zame ne, ker se je stvar odvijala grozovito hitro (reševalna akcija).., na samem prizorišču sem bil "komaj" slabe pol ure, saj so nas bliskovito razfurali do Celja.. Saj boljše, po moje bi bilo lahko težje če bi se zadrževali dalj časa.. :?

Potrkat je treba; lahko bi bilo huje.. :-s :-$
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Ja, lahko bi bilo veliko huje, na srečo samo 4 žrtve, ampak tudi to je bilo veliko. Žalostno :( :cry:
LP
Izidor
Uporabniški avatar
Glasnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 155
Pridružen: 03.11.2006, 6:55

Odgovor Napisal/-a Glasnik »

Strojevodjo sem poznal in tudi on je imel (razumi kot še ima) velike psihične traume...Žal takšne nesreča puščajo v ljudeh tudi ta skriti davek...

L.P.: Glasnik
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Glasnik napisal/-a:Strojevodjo sem poznal in tudi on je imel (razumi kot še ima) velike psihične traume...Žal takšne nesreča puščajo v ljudeh tudi ta skriti davek...

L.P.: Glasnik
No, osebno zelo dobro poznam tega strojevodjo ( po dogodku je bil upokojen ), saj sva bila "posadka", ko sem službeno doživel svoj prvi ID. :?
Vem pa da tudi sprevodniku tega vlaka ni bilo lahko in tudi dan danes ne želi, oziroma niti ne kaže kakšne posebne želje, da bi prebujal spomine! :cry:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Odgovori