V Celju vlak povozil starejšega občana

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

V Celju vlak povozil starejšega občana

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Danes se je v Celju pri postaji Celje Lava naredila nesreča. Tovorni vlak je povozil starejšega občana, ki je prečkal progo preko tirov.

Novico sem slišal na Radio Fantasy
Nejc

Re: V Celju vlak povozil starejšega občana

Odgovor Napisal/-a Nejc »

RisPo napisal/-a:Danes se je v Celju pri postaji Celje Lava naredila nesreča. Tovorni vlak je povozil starejšega občana, ki je prečkal progo preko tirov.

Novico sem slišal na Radio Fantasy
Rispo pusti čveke Fantasy-ja in ostalih medijev, ki si novice razdelijo med sabo, potem pa spesnijo svojo zgodbo! :evil:

Skratka, skoraj iz prve roke, ker sem bil na prizorišču:
pred slabima dvema mesecema upokojeni železničar (prometnik na tovorni postaji v Celju) v duševni stiski, se je odločil za konec! Tako je na postajališču Celje Lava pričakal tovorni vlak, ki jo je mahnil v Velenje! Ko je tovorni vlak prispel do postajališča, je pokojni stopil pred njega in si sam sodil o svojem življenju. Pridejo policisti, preiskovalni sodnik, mrliški oglednik, itd. Zgodilo se je okrog dvanajste ure! Tako da vlak 3507 ni prispel do Celja, ampak je pot zaključil v Žalcu, od koder so bili potniki prepeljani z avtobusom! Potniki vlaka 3508 pa smo bili isto prepeljani do Žalca, kjer nas je čakala grt. vlaka 3507 in nas odpeljala naprej do Velenja! Proga je bila za dobro urco zaprta za ves promet!

Moram reči, da se mi zdi izbira samomora na takšen način, kot ga je izbral današnji pokojnik, zelo kruta! Vreči se pod..... ne bom nadaljeval, dobro veste kam ciljam! :?

Če pa še Kondy kaj ve, bo pa dopisal!

lp NS
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Re: V Celju vlak povozil starejšega občana

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Nejc napisal/-a:
RisPo napisal/-a:Danes se je v Celju pri postaji Celje Lava naredila nesreča. Tovorni vlak je povozil starejšega občana, ki je prečkal progo preko tirov.

Novico sem slišal na Radio Fantasy
Rispo pusti čveke Fantasy-ja in ostalih medijev, ki si novice razdelijo med sabo, potem pa spesnijo svojo zgodbo! :evil:


Moram reči, da se mi zdi izbira samomora na takšen način, kot ga je izbral današnji pokojnik, zelo kruta! Vreči se pod..... ne bom nadaljeval, dobro veste kam ciljam! :?

Če pa še Kondy kaj ve, bo pa dopisal!

lp NS
Nejc, tole si pa malce čudno napisal :-k ...Na kakšen način pa se naj naredi samomor, da ne bo krut :?: ...
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Odgovor Napisal/-a holding »

V nekaterih bolj socialnih zahodnih demokracijah (Velika Britanija, Francija, itd......) izvajajo ponekod posebne programe za odhod v pokoj. Marsikdo si pač poleg svojega dela (službe) vseh 40 in več let ni mogel, znal ali hotel privoščiti kakšnega hobija, si poiskati kakšne druge zabave (npr. ferofanatikov, ribičev, ) itd.

Zato že nekaj let pred upokojitvijo bodoče upokojence začnejo "učiti" (motivirati) še s čim drugim, ne samo službo, ki je nekoč ne bo več.............

Uspehi so kar dobri, še največ težav pa je z železničarji.....................

Primer: Ura je 16.04. nedavno upokojeni železničar s cestnega nadvoza nad progo moleduje "nimajo šans, sej ne znajo, saj jih poznam, pojma nimajo, sto posto bodo donns zamočil, .............pogleda na uro........še dve minuti.........ne ne , ne bo jim ratal, pojma nimajo, poznam jih...............in takrat izza ovinka.... STROGO REDNO !!!:........ brzi švigne mimo.............

.................popolno razočaranje.........le kako?...le kako jim to uspe??... saj MENE NI !!! tam............kako to more bit ???.....

..........pa naslednji dan spet enako.................pa čez nekaj dni spet.............................


To je predaval neki prof.dr......psiholog....slušateljem specializantom splošne medicine (zdravnikom) že pred dvajsetimi leti. Specializant - slušatelj, pa je to anekdoto (ker ve, da sem železničar) povedal-a tudi meni..............

Pa jih (nas) je precej takih...................................!!!!!!!!!!


......................po celem svetu..........................
parni lokomotivček
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 230
Pridružen: 14.08.2006, 22:14
Kraj: LJUBLJANA

Odgovor Napisal/-a parni lokomotivček »

Zdaj ne vem. Ali si je to kdo izmislil ali pa je res bilo.
Primoz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 114
Pridružen: 04.12.2005, 14:12
Kraj: Litija- Zgornji log (Slovenia)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Primoz »

Nejc

Re: V Celju vlak povozil starejšega občana

Odgovor Napisal/-a Nejc »

kondukter napisal/-a: Nejc, tole si pa malce čudno napisal :-k ...Na kakšen način pa se naj naredi samomor, da ne bo krut :?: ...
No morda res... :oops:
Nisem mislil krut za pokojnika (vsaka smrt je kruta), marvč za svojce! Verjetno je dosti če se lahko tako izrazim, lepše umreti če za vedno v spanju zaspiš, kot pa da se "ubiješ" fizično. Upam da je bolj jasno... :oops:

kondy, prosim če lahko končava s tem, da si ne bo kdo kaj mislil, kar ni treba! :shock: :oops:
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zbowe »

holding napisal/-a:V nekaterih bolj socialnih zahodnih demokracijah (Velika Britanija, Francija, itd......) izvajajo ponekod posebne programe za odhod v pokoj. Marsikdo si pač poleg svojega dela (službe) vseh 40 in več let ni mogel, znal ali hotel privoščiti kakšnega hobija, si poiskati kakšne druge zabave (npr. ferofanatikov, ribičev, ) itd.

Zato že nekaj let pred upokojitvijo bodoče upokojence začnejo "učiti" (motivirati) še s čim drugim, ne samo službo, ki je nekoč ne bo več.............
Pr nas nebo vec problemov z upokojenci, vsako leto dela di oddaljijo pokoj za dve, tako da ga ne bomo nikoli ujeli. :evil: :evil: :evil:
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

holding napisal/-a:..............
Pa jih (nas) je precej takih...................................!!!!!!!!!!
......................po celem svetu..........................

Hej, da si res ne boš kaj naredu. Sej ni t'k hudo. Če že nimaš nič drugega, imaš pa nas. Na tem forumu. :wink:

Drži se. press Slika


lp
Dolfe Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Nisem mislil krut za pokojnika (vsaka smrt je kruta), marvč za svojce! Verjetno je dosti če se lahko tako izrazim, lepše umreti če za vedno v spanju zaspiš, kot pa da se "ubiješ" fizično. Upam da je bolj jasno...
Moje v nekaj letih penzijonistično mnenje pa je, da je stvar kruta predvsem do ostalih, še najbolj pa do svojcev in oseb, ki so neposredno vpletene v samomor. Ali imajo strojevodje za take primere predvidene kakšno "psihološko" pomoč?? Saj to more biti kar velik šok.

Tokrat pa bolj žalosten pozdrav in sožalje svojcem

Ljubitelj
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Ljubitelj napisal/-a:
Nisem mislil krut za pokojnika (vsaka smrt je kruta), marvč za svojce! Verjetno je dosti če se lahko tako izrazim, lepše umreti če za vedno v spanju zaspiš, kot pa da se "ubiješ" fizično. Upam da je bolj jasno...
Moje v nekaj letih penzijonistično mnenje pa je, da je stvar kruta predvsem do ostalih, še najbolj pa do svojcev in oseb, ki so neposredno vpletene v samomor. Ali imajo strojevodje za take primere predvidene kakšno "psihološko" pomoč?? Saj to more biti kar velik šok.

Tokrat pa bolj žalosten pozdrav in sožalje svojcem

Ljubitelj
Prvo pravilo ki velja je, da strojevodja ki je imel izredni dogodek, ne nadaljuje vožnje! Mislim pa da ima celo izreden dopust in možnost obiska strokovne pomoči!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Nejc napisal/-a:
Prvo pravilo ki velja je, da strojevodja ki je imel izredni dogodek, ne nadaljuje vožnje! Mislim pa da ima celo izreden dopust in možnost obiska strokovne pomoči!
Seveda ni dovoljeno nadaljevati vožnje saj si v šoku.Je pa potreba represivnih organov po pihanju, ugotavljanju psihofizičnih sposobnosti in raznih vprašanj v stilu: kje imate prometno dovoljenje in podobne neumnosti.
HALO ! :hang
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

cokla napisal/-a:
Nejc napisal/-a:
Prvo pravilo ki velja je, da strojevodja ki je imel izredni dogodek, ne nadaljuje vožnje! Mislim pa da ima celo izreden dopust in možnost obiska strokovne pomoči!
Seveda ni dovoljeno nadaljevati vožnje saj si v šoku.Je pa potreba represivnih organov po pihanju, ugotavljanju psihofizičnih sposobnosti in raznih vprašanj v stilu: kje imate prometno dovoljenje in podobne neumnosti.
HALO ! :hang
Cokla, moraš razumeti, da policist ki obravnava takšen izreden dogodek po vsej verjetnosti ne pozna zadev o "prometnih" na železnici, ni ustrezno poučen. Saj smo že tudi imeli primere prereza kretnic in so spraševali, kje pa je tisti drugi del kretnice, če je prerezana :twisted: .
Glede alkotestov pa sam veš, da če ga je treba opraviti, se ga pač opravi...Pa čeprav morda le zaradi ljubega miru. :!:
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Kondy, moteče je to, da si povsem proti svoji volji porinjen v godljo in obravnavan kot možen povzročitelj. Pri tem nikogar ne zanima, kako se sam takrat počutiš.
Kolesje oblasti te pač zagrabi in rutinsko melje.

To, da vožnje ne smeš nadaljevati, se izvaja šele cca zadnja štiri leta. Če si pred tem časom izjavil da nisi več sposoben peljati vlaka dalje, si tvegal izredni zdravniški pregled.

Policaji pa kakor kateri. Sem imel primer, ko je policaj izredno previdno spraševal, ker je vedel da se lahko osmeši, ....... do tega, da mi je pajkan zabrusil: "morda pa ni bilo tako", ko je avto stal parkiran v "označen" profil proge. Slika


lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Dolfe, jaz se popolnoma strinjam s teboj, da je strojevodja dejansko obravnavan kot povzročitelj nesreče. Da ne boš razumel tega glede alkotestov, da zadevo podpiram. [-X .Poznam namreč primere, ko je bil strojevodja po izrednem dogodku pripeljan na odvzem krvi ( pred leti med p. Velenje-Velenje Pesje) kljub temu, da je prej opravil preiskus alkotesta, ki je seveda bil negativen :D . Seveda je to osebno zame že "maltretiranje" in "rušenje" osebnosti in tega sam ne bi odobraval.
Ker pa sam veš kako so žalostno napisani naši zakoni in policisti jih izgleda obravnavajo eni tako, drugi pa drugače, ste vi kot strojevodje v teh zadevah resnično nekako potisnjeni v kot. Žal, eni vam takoj pomolijo pod nos alkotest, eni pa ( sicer so bolj redki primeri ), tega ne storijo.
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Odgovori