Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Nejc

Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Po dolgem času in tehtnem razmisleku sem se odločil, da vam predstavim en z vidika varnosti zelo pereč problem, ki se dogaja na naši progi Celje - Velenje. Mogoče sprva ne bo vsem jasno, kaj je poanta posta, toda prepričan sem, da do konca prispevka, bo že vsem jasno, čemu je ta tema pristala tukaj, med Izrednimi dogodki.

_____________________________________________________________________________


Že dalj časa opažam na vlaku, s katerim se vsakodnevno vozim v Celje, neprimerno vedenje mladoletnih oseb, ki vstopajo na vlak, na postaji Žalec. Gre za vlak 3517.
O vozovnicah, ki jih »imajo« (beri: NIMAJO) mladoletniki (gre predvsem za dijake), nebi izgubljal besed., saj že odkar se jaz vozim s tem vlakom v Celje, veljalo potniki s postaje Žalec in postajališča Petrovč za največje t.i. »švercerje« oziroma ilegalne potnike, brez vozovnic. Ko pristopi sprevodnik do skupine mladoletnih oseb (približno 40 dijakov), ga enostavno ignorirajo. Ignorirajo ga na več načinov. Eden izmed najbolj aktualnih je preprosto ta, ta mladoletnik reče: »Nimam denarja«. Sprevodnik (že šibkejši) njemu v dobro, ponudi dve možnosti: »Sposodi si denar od kolega ali pa izstopi na prvi postaji z vlaka«.
Zelo velikokrat opažam, kakšen pristop imajo na sprevodnikov odziv mladoletniki. Zelo vulgarno in verbalno napade sprevodnika, češ: »Kdo pa si ti, da me boš tako komandiral in mi ukazoval?«. V tistem trenutku je pritisk narasel tudi sprevodniku in tako je začel naštevati pravice, ki jih ima sprevodnik in dolžnosti, ki jih ima potnik. Kot prvo, vsak potnik, ki vstopi na postaji, je dolžan kupiti vozovnico na postaji, in ne na vlaku (razen, če je blagajna zaprta). Toda, kaj moremo, če pa tega Žalski mladoletniki preprosto ne počnejo, saj je njihov glavni cilj, se pripeljati do Celja brezplačno!!!!
Verjetno se sprašujete zakaj to pišem?

Zato, ker se je danes zgodil dan D. In ne tisti, ki smo ga vajeni v pozitivnem smislu, ampak v negativnem. Skupina mladoletnih oseb (kot sem že omenil, približno 40 dijakov) vstopi na vlak 3517 na postaji Žalec. Sprevodnik je postal tarča mladoletnih prestopnikov, saj je bil fizično napaden!!
Na postajališču Celje Lava se je zadeva stopnjevala in izgredi so se sprevrgli v vandalizem!! Zagreteži so s postajališča Celje Lava pričeli metati na vlak kamenje! S čimer se je seveda dodatno ogrozila varnost ostalih potnikov.
Kot dokaz, vam pokažem dve sliki, ki sem ju naredil ob prihodu vlaka v Celje. Sprevodnik, ki je bil fizično napaden, si je moral poiskati zdravniško pomoč, vandale pa je na postaji čakala policija.

1.Slika
Škoda na Fiatu: razbito okno

2.Slika
Od vandalov nihče ni pomislil na varnost preostalih potnikov :?

S tem postom, sem želel predstaviti zelo perečo problematiko med potniki in vlakospremnim osebjem, da vidite dragi forumaši in ostali, ki berete ta forum, kot tudi predstavniki Slovenskih železnic, kako je ogrožena varnost potnikov in sprevodnikov na progi Celje-Velenje, najhuje med postajama Žalec in Celje.Vse to sem napisal zato, ker sem po eni strani tudi sam neposredno ogrožen, saj se vsakodnevno vozim s tem vlakom v Celje.

Nekaj bo potrebno ukreniti v tej smeri, da se preprečijo nadaljnje »brezplačne vožnje«, ki si jih privoščijo Žalski mladoletniki in morebitni fizični napadi ter vandalska dejanja.
Vlak je prevozno sredstvo, s katerim se mnogi vozimo na fakultete, drugi v šolo, službo, ipd., in ne prostor, kjer se pretepa, dela škodo in povzroča poškodbe po tujih lastninah.
Zelo žalostno je, kot opažam sam in moji kolegi, kako nemočni so sprevodniki, kadar opravljajo svojo delo, da naletijo na tako vulgarne potnike (ki so žal mladoletne osebe, to je žalostno), da namesto lepe besede, dobijo verbalen, včasih tudi fizičen napad in to samo zaradi objestnih, pokvarjenih in nepremišljenih mladoletnikov iz Žalca in okolice BREZ VOZOVNIC.

lp Nejc
Zadnjič spremenil Nejc, dne 05.03.2009, 19:22, skupaj popravljeno 1 krat.
363.007

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a 363.007 »

joj,razbil okno vlak FIAT, baraba mladični dijaki!!!!!! :cry: :evil: :evil: :evil: :evil:
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

Mislim da je to absurdno dejanje, kaj dela nekatera današnja mladina.
Moj oče, ki dela na Ptuju ima podobne izkušnje, bom jih nekaj napisal, kar mi je povedal:
1.) v čakalnici je mladina pila in delala svinjarijo, gospa ki prodaja karte jim je povedala, da
naj pospravijo za sabo. A na koncu so odšli brez da bi karkoli pospravili. Seveda je to
povedala mojemu očetu in ker je bil eden od njih še na postaji (pijan seveda) sta šla do
njega in mu povedala naj gre počistiti, a on je rekel da tega ni naredil. Oče pa je vedel, da
je to en izmed onih ki so popivali, ker ga je tud on videl v čakalnici in mu povedal, da ga je videl
in da naj gre počistiti. Zatem pa je rekel, da bo šel mojega očeta tožit, ker ga obtožuje, česar
on ni naredil. Oče je seveda mu povedal, da bo poklical policijo in se zatem odpravil, da bi jo poklical.
Seveda ni poklical policije, saj je vedel da bo mladiletnik takoj spizdo, seveda je tudi tako bilo.
Čez minuto je priše ven , mal pogledal naokrog in ga ni bilo nikjer več.
2.)Nekateri na vlak hodijo pijani (skor nemorejo hodit, tako so pijani), seveda na njega nebi smeli hoditi
saj na njem bruhajo ali se čudne vedejo. Amapk mi povejte kdo bo rekel takšnemu naj negre na vlak,
saj bo tako ali tako hotel gor, seveda bo vlak zato mogel čakati in dobivati zamudo. Zato je boljše
da ga pustijo gor in se naj pelje.

Mislim, da bi poleg sprevodnika morala hoditi policija, čeprav se tud policije nebojijo nekateri, saj
jim na koncu nomeroje nič, samo opozorijo ga lahko.

A sprevodnik nemore tako narediti, da on plača na postaji?
Jaz sem na vlaku enkrat gledal kako je sprevodnik enemu, ki ni imel karte napisal neki listek in
mu rekel da bo mogel plačati na postaji.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Nejc, to kar si zapisal je zelo žalostno in kliče po železniški policiji.

Bil sem priča dogodku na železniški postaji Munchen, kjer so mladostnili le sedeli na varovalni ograji, ko so mimo prišli predstavniki železniške policije so le ti nemudoma prešli iz sedečega v stoječi položaj ob ograji. Res pa je da ni bil samo en policaj, ampak pet ali šest.

Dokler pa bo v Sloveniji nacionalni šport nekoga zajebavati oz. j****i v glavo in kjer ta oseba (žrtev) ne bo imela ustrezne pravne podpore (zaščite) bo to tako kot je. Žal.
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Florjan »

Temu rečemo varna država??? [-X V omenjenem primeru bi potnik lahko dobil hude poškodbe! Policija bo morala dosledno opravljati svoje delo tudi v takih primerih, če se ponavljajo na določenih mestih, pa še krivec je znan.
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Anej, moj pokojni svak je v Novem mestu naredil red in mir. Res je,da ga je bilo skupaj kar nekaj (krepko čez 100kg). Nikoli mu ni bilo potrebno poklicati policije, pa tudi mladina se je ustrezno umirila. Njegova zadnja služba je bila 1.3.2005.
Uporabniški avatar
1216-001
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 699
Pridružen: 28.11.2008, 11:16

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a 1216-001 »

Dokler se odgovornim na SŽ po domače jebe za imovino in varnost svojih zaposljenih je tako kot je zapisal Nejc. Saj sedijo na toplem in v usnjenem naslanjaču. Če bi pa najeli kakšno varnostno agencijo,da bi par varnostnikov tipa Hulk spremljalo sprevodnika, in samo vsake toliko časa naredili štih probo z resnimi posledicami za kršitelje, bi se kaj kmalu naredil red.
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Nejc, najprej se ti zahvaljujem, ker si kot "laik" pristopil k temi, katera se vleče že kar nekaj česa.... O tem bi lahko debatiral kar nekaj ur in verjemi, da nikoli ne bi našel konec svojega repa... Pereč problem je seveda relacija, ki jo omenjaš, vendar žal so zakoni in naši predpisi napisani tako, da konec koncev upam, kot uslužbenec SŽ javno povedati, da marsikdaj raje odnesem glavo stran od teh težav. Moja plača je namreč dosti manjša od bolečin, katere bi utrpel ob morebitnem srečanju z podbnimi vadnali. Res pa je, da se pozna služba sprevodnika na glavni progi, ali pa na stranski.... Se pa stvari rešujejo in verjemi, da je je moj šef dovolj zagret in upam, da uspemo vsaj nekaj dobrega narediti.... Vsaj za naše poštene in zveste potnike! Upam le, da zaradi tega posta ne bom imel kakšnih težav.... :oops:
Zadnjič spremenil kondukter, dne 05.03.2009, 19:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a SandiP »

Na avtobus ljudje v vrsti samo skozi ena vrata hodijo in če kdo ne plača in noče dol,
šofer ne spelje pa malopridneža ostali potniki dol vržejo. Če bi tako bilo tudi na vlaku,
bi se počasi navadili reda. Seveda pa manjka ustrezen organ, ki bi za vse nevšečnosti,
zamudo vlaka in podobno take barabe ustrezno kaznoval, da bi si še ostali zapomnili.
Ko smo mi bli majhni, smo jih za vsako figo fasal.
Sicer pa, nas so naši starši vzgajali, to mularijo pa... ve se katera generacija...

:berr
Nejc

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Nejc »

@kondy, dejstvo je, da je že skrajni čas, da se zadeva ustavi. Vprašanje časa je, kdaj bo vandalizem začel delati izgrede kar med vožnjo (sicer se je to tudi že zgodilo pri nas),
Če se zadeva ne ustavi, se bo samo stopnjevala. Že tako se vozni park v zadnjem času bliskovito zmanjšuje zaradi okvar motornikov, da bi pa zaradi obejstnosti morali vlaki stati v delavnicah, se mi zdi pa popoln absurd.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a cokla »

Pred leti je bil isti primer na kamniški progi...takrat so to uredili z železniško policijo; ki pa je na žalost sedaj ni več.
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Nejc, preprosto nimam odgovora ali neke vrste replike na tvoj post...žal!
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Nejc napisal/-a:@kondy, dejstvo je, da je že skrajni čas, da se zadeva ustavi. Vprašanje časa je, kdaj bo vandalizem začel delati izgrede kar med vožnjo (sicer se je to tudi že zgodilo pri nas),
Če se zadeva ne ustavi, se bo samo stopnjevala. Že tako se vozni park v zadnjem času bliskovito zmanjšuje zaradi okvar motornikov, da bi pa zaradi obejstnosti morali vlaki stati v delavnicah, se mi zdi pa popoln absurd.

Pred leti je vandalizem že prešel v izgrede. Dva primera z dolenjske proge, zažgana polovica DMU-ja v Mokronogu, pri Mirni peči zagozden šravf (za pritrditev tirnic) v tirnični spoj, zaradi tega iztirjenje in zopet nevozna polovica garniture.

Nastal pa je potem tale kompromis

Slika

Iz dveh garnitur (poškodovanih) je nastala ena vozna.

O sproženih gasilnih aparatih, kjer je bilo polno prahu oz. pene v prostoru, oz. o zmetanih sedežih skozi okno pa sploh nima smisla zgubljati besed.
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Tine??? Ti si že "penzionist"? In lažje govoriš o tem, kajne? :mrgreen:
Nejc

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Tin€ (in ostali), si/ste se kdaj vprašal-i, zakaj na Fiatih ni več košev za smeti, ki so bili pod vsakim oknom?? V zadnjiih letih, so jih odmontirali, oziroma bolje rečeno zmetali skozi okna, s tisto iverko na kateri so bili pritrjeni vred. In takrat se tudi nihče ni vprašal, kaj pa če komu v glavo prileti? :roll:

Mularija mora nekaj početi, mora se nad nečim izživljat. Ko pa pride starš v šolo na govorilne ure, in ko mu učitelj pove kako zgago dela, pa starš potegne s frocom: "Naš pa že ne, naš je čist miren.." :?

Ne bom pozabil še tega izgreda, ko se je kolega sprevodnik napačno odločil, da bo sam obvladal mulca (spet iz Žalca :?). Kaj se je zgodilo? Mulec ni hotel plačat, kljub temu, da je imel denar. Raje se je podal v pretep, kot pošteno plačilo in obenem brezpotreben izgred. :evil:
Odgovori