Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

kondukter napisal/-a:Tine??? Ti si že "penzionist"? In lažje govoriš o tem, kajne? :mrgreen:
Tole tvoje vprašanje nisem popolnoma razumel. Trenutno jih imam nekaj čez 40, penzija pa bo ko bo.

Moje ogorčenje okoli vandalizma pa je nedvoumno.
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Tin€ napisal/-a:
kondukter napisal/-a:Tine??? Ti si že "penzionist"? In lažje govoriš o tem, kajne? :mrgreen:
Tole tvoje vprašanje nisem popolnoma razumel. Trenutno jih imam nekaj čez 40, penzija pa bo ko bo.

Moje ogorčenje okoli vandalizma pa je nedvoumno.
Tine sorry, sem te mel za penzionista...Res še mnogo lepih zemeljskih let in naslednjič, če se srečava me pocukaj za rokav, da se ti oddolžim za to izjavo... Tukaj pa prilagam hrbtno stran službene izkaznice...

Slika
Nejc

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Nejc »

@kondy, za prve štiri alineje, sam dobro veš, da so za naš konec brez pomena. :? :?
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a kondukter »

prvih šest si mislil????
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Kondukter, upam, da se kdaj srečava in kakšno rečeva na štiri oči.

Bi se pa vprašal, ali je sploh mogoče izvajati prvo točko iz priložene izkaznice. V današnjih dneh je namreč praksa, v kolikor te policist ustavi ali legitiminira in to ustrezno tudi dokumentira (foto oz. video) prijava glede prekrška pade. To bo vse do tedaj dokler si bodo lahko "nedotaklivi" privoščili super advokate.

To je žal tudi dejstvo na železnici. Nekaj let nazaj je bilo zaslediti trend , da bi se na posamezne vlake zaposlilo določeno osebje, katero bi bilo zadolženo za varnost potnikov. No iz tega ni ratalo nič.
Nejc

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Nejc »

kondukter napisal/-a:prvih šest si mislil????
Kakor koli, te pravice na našem koncu veljajo isto, kot če te izkaznice nimaš.
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Žal pa so v nekaterih krajih železniške postaje "idealno" zbirališče za drogeraše, alkoholike, ki meni nič tebi nič zjutraj pustijo lepo "posvinjan" prostor s praznimi steklenicami, tudi iglami...Da ne omenjam kako lepo je, da vsak pusti kakšno znamenje na stenah postaj, klopi. Seveda ob tem trpijo tudi muzejske lepotice, ki z lahkoto sprejmejo vse vrste odpadkov lenobnih ljudi, ki se jim ne da iti do prvega koša za smeti.
Je pa tudi to res, da je vedno več poguma v današnji mladini (in to vedno mlajši), ki si upajo ali sprevodnikom ali šoferjem na avtobusih ugovarjati, ga izivati ipd.
Očitno bi morale žel. postaje postati kot letališča, kjer vsakega dodobra pregledajo, vlaki pa kot letala - namenjena izključno prevozu potnikov in ne čečkanju z grafiti ali celo razbijanju okenj, košev za smeti.
Sem takoj za poostren nadzor policije na vlakih!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a cokla »

leteči vlak napisal/-a: Sem takoj za poostren nadzor policije na vlakih!
In policija bi s svojimi "pooblastili" nemočna kot do sedaj. Prisoten sem bil , ko je dijak na lokalnem vlaku dejal policaju , ki ga je legitimiral : "Kaj mi pa moreš. Sej sem še mladoleten pa še fotr je vlka žvina.Kr popiš me...se vidma ko boš v civilki..." itd , itd.

Jaz bi ga že zdavnaj prlimal na šipo ...ne bi bil policist v teh časih. :?
Uporabniški avatar
AnejTS
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 25.10.2005, 18:46
Kraj: Ptuj

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a AnejTS »

cokla napisal/-a:
leteči vlak napisal/-a: Sem takoj za poostren nadzor policije na vlakih!
In policija bi s svojimi "pooblastili" nemočna kot do sedaj. Prisoten sem bil , ko je dijak na lokalnem vlaku dejal policaju , ki ga je legitimiral : "Kaj mi pa moreš. Sej sem še mladoleten pa še fotr je vlka žvina.Kr popiš me...se vidma ko boš v civilki..." itd , itd.

Jaz bi ga že zdavnaj prlimal na šipo ...ne bi bil policist v teh časih. :?
Ja saj policija nič nemore (njih mamo bolj samo za cesto da nam računajo). Tud jaz sem videl že dogodke, ko so si upali
govoriti nazaj policistom (sam ne na vlaku). Mislim, da bi morali policisti imeti večje pravice pri takih stvareh, saj danes če
policaji komu kaj naredijo so na koncu sami krivi- zato pa tud nič neuplejo narediti.
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Tin€...odvisno iz katere PU so policisti....Tudi oni gledajo, da jim nekdo brani hrbet :lol: .
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Pri nas želežniška policija obstaja, od vedno. Veliko svojega časa porabi pri lovljenju railfanov ki se po postajah potikajo, v časih pa se poda do vlakov, kjer jih sprevodniki pokličejo.

No tako, če nimaš vozovnice, ti kondukter prisoli globo. Tvoje podatke pobere in če nimaš denarja ti globa pride domov. Če ne daš svojih osebju, ta pokliče policijo, ki te na naslednji postaji počaka, njim pa podatke moraš pustit, v nasprotnem primeru pride do aretacije, odpeljejo te v kasarno in tam lahko kličeš odvetnika ali očeta.

Globa ki na dom pride mora biti poravnana v tridesetih dnevih, če ni, se vsota vpiše med davke, če pa še to ne rabi, ti država zapleni imetje (lahko tudi hišo!), za polnoletne osebe (in mladoletne nad 16 letom) se lahko odprejo vrata zapora.

Ah, seveda, to z italijanskim sistemom (vse skupaj traja leta, tako da če nisi bil polnoleten ko se te zasačili, si to postal med čakanjem).
Nejc

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Nejc »

karbidovka napisal/-a: Vprašanje je torej politično. Sprememba zakonov in izvajanje. Težka bo.
Da nebi! Političnim temam je tukaj vstop strogo prepovedan! [-X
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Pred leti se je to dogajalo tudi na relaciji Ljubljan - Zidanim most, potem so pa na predvsem na jutranjih vlakih, ko je veliko mladine uvedli policijo (en par), ki sta naredila obhod gor in dol po vlaku in med drugim izbrala tudi naključne kupeje, ki sta jih pogledala. Vem, da so takrat napisali kar nekaj kazni, med drugim tudi kajenje ganđe, ko je bilo še dovoljeno kaditi na vlaku. Zato se mi zdi, da je manj uničenja in drugih izgredov.

Sedajle sem se pa spomnil tudi nekega frajerja, ki sta ga namesto nemočnega sprevodnika "vrgla ven" policaja. Bilo je pa tako, da je sprevodnik odšel dalje, ker frajer ni hotel plačati, po parih minutah tik pred postajo je pa prišel "oborožen" s policajama, ki sta mu pomagala vstati in se sprehoditi do vrat. Ta dogodek se je nekako hitro razširil med mladino in so manj poskušali biti "pamaten".

Če bi to hoteli narediti na vaši relaciji bi morali dati več parov (skupin) policajev in to takih, ki so doma iz smeri Šentjurja, ker jih ne poznajo, drugače ni učinka.

MMG: Zakaj policaji večkrat ne napišejo kazni za žaljenje uradne osebe. Bi bilo hitro manjše število "frajerjev".

Ampak mi smo svobodna demokratična država, kjer lahko vsak govori in dela vse kar mu paše, straši mu pa še v bran stopijo, sploh taki, ki imajo denarja, kot dreka). Ko sem bil jaz mlajši si nisem upal povedat, da sem bil kregan v šoli, ker pol bi še domal bolela rit. Moj star ata je rekel, da od poznanih ljudi jih nisi dobil brez vzroka.
zbowe napisal/-a:Če ne daš svojih osebju, ta pokliče policijo, ki te na naslednji postaji počaka, njim pa podatke moraš pustit, v nasprotnem primeru pride do aretacije, odpeljejo te v kasarno in tam lahko kličeš odvetnika ali očeta.
Pri nas preden bi prišla policija, bi se "ilegalni" potnik že grel doma na toplem, glede na to kakšen odzivni čas imajo.

Bo treba ukreniti nekaj v tej smeri.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Bákreni je bil zakon. Dobesedno. Slika
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Ne vem kaj naj rečem, brez besed...

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Na moji relaciji je bla največja banda tista, katere glava je bil sin policista. In ta je sedaj postal policist.

Vsaka baraba postane varnostnik ali policist!
Odgovori