24 ranjenih v trčenju dveh vlakov

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Uporabniški avatar
grikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 401
Pridružen: 22.06.2007, 16:45

Re: 24 ranjenih v trčenju dveh vlakov

Odgovor Napisal/-a grikos »

Ko sem bil lani poleti na DB mi je eden od "starih mačkov" pojamral, da za zasebne firme po novem vozijo strojevodje z nekaj mesečnim šnelkursom.
Omenjal je celo "Hausfrau", ki v jutranji konici odpelje svojo traso, nato pa odhiti domov skuhat kosilo. :D
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: 24 ranjenih v trčenju dveh vlakov

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ljubitelj napisal/-a:
Vsak strojevodja ne vozi vlaka (glej moj prejšni post), vsak strojevodja vlaka pa je voznik ali pa upravljalec prevoznega srdstva (lokomotive, ali motorne garniture, ali pa delovnega stroja...), kakor ti je bolj pri srcu.

LPL
Tako kot je profesor, ki predava na fakulteti, le učitelj in prav nič drugega. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: 24 ranjenih v trčenju dveh vlakov

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Dolfe:
Tako kot je profesor, ki predava na fakulteti, le učitelj in prav nič drugega
Tokrat pa imaš Dolfe povsem prav. Splošno rečeno je učitelj, pa nič drugače, kakor je strojevodja po novinarsko "voznik" določenega prevoznega sredstav na tirih.

LPL
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: 24 ranjenih v trčenju dveh vlakov

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ljubitelj napisal/-a:
Dolfe:
Tako kot je profesor, ki predava na fakulteti, le učitelj in prav nič drugega
Tokrat pa imaš Dolfe povsem prav. Splošno rečeno je učitelj, pa nič drugače, kakor je strojevodja po novinarsko "voznik" določenega prevoznega sredstav na tirih.

LPL
Ja, je pa vseeno razlika. Ga ni novinarja, ki bi imel "jajca" tako zapisati v svoj prispevek.

Če pa že bi, bi skočila v luft tja do nebes, celotna intelektualna srenja. Novinar pa bi doživel svoj lasten medijski linč. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: 24 ranjenih v trčenju dveh vlakov

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Dolfe:
Ja, je pa vseeno razlika. Ga ni novinarja, ki bi imel "jajca" tako zapisati v svoj prispevek.

Če pa že bi, bi skočila v luft tja do nebes, celotna intelektualna srenja. Novinar pa bi doživel svoj lasten medijski linč.
Ali ti veš Dolfe kako se stopnjuje "neumen"?

Odg. (pa ne me slovnično popravljat)

1. stopnja: neumen
2. stopnja: novinar
3. stopnja: avtomobilski novinar

LPL

PS.: Seveda je kar nekaj novinarjev/komentartorjev, ki jih človek lahko ceni in nekako ne sodijo v to primero. Res pa je tudi, da so vsi novinarji iz Mb, ki sem jih poznal iz gimnaziji sodili pod drugo stopnjo.

LPL
Uporabniški avatar
Marlo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 177
Pridružen: 24.01.2009, 11:44

Re: 24 ranjenih v trčenju dveh vlakov

Odgovor Napisal/-a Marlo »

Ali bi lahko zaključili s tem OT?

Novinar STA je napisal 'voznik vlaka'. (Upam, da je sedaj moral za kazen 100x na roke napisati: voznik vlaka je strojevodja, :) ).
Ostali mediji so to novico brez razmišljanja prepisali. In zato so že na svojih straneh dobili kritične komentarje.
Odgovori