Z avtom zaspal na progi

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Sumjiva nesreca v okolici Postojne. Kako mi je to ratalo (sluk sluk) pa ne vem :roll:

http://24ur.com/novice/crna-kronika/zap ... aspal.html
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Anzee napisal/-a:Sumjiva nesreca v okolici Postojne. Kako mi je to ratalo (sluk sluk) pa ne vem :roll:

http://24ur.com/novice/crna-kronika/zap ... aspal.html
A to si bil ti? :lol:

MMG, dva tavžent evrov bo stala samo zamuda tega vlaka ...... #-o
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Anzee
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 808
Pridružen: 08.04.2008, 12:55

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a Anzee »

Dolfe napisal/-a:
Anzee napisal/-a:Kako mi je
A to si bil ti? :lol:
Ups ups, prehitro tipkam :shock: Kako MU je ratalo :twisted:
fotografija | video produkcija | graficno oblikovanje | tisk na majice | http://www.psgt-productions.com :)
Nejc

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Upam, da je spodnji komentar napisan v šali (24kur)
Ti strojevodje so pa res čudni. Namesto da bi ustavil vlak in počakal da se revež naspi, se pa zaleti vanj in pokliče policijo. Strojevodja je za pridržanje!
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Pijani imajo srečo...
Torej :berr

....ampak jo je res poceni odnesel...direktni trk, pa nepoškodovan
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

ŽC, ali nisi še nikoli slišal izraza "gumast", dolenci ga dokaj pogosto uporabljamo za opitega človeka. Tu se je ta izraz verjetno dobesedno prenesel v prakso.
Tine
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a holding »

...da ni to še zadnji poskus.....kako zaustaviti RCA...... :guns ...(nastavil se je namreč RCA cugu)..... :D :D :D ....
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a Cepi »

No tale prigoda pa paše lepo sem.

Ne vem leta niti časa. Pravil mi jo je poveljnik PGD Litija. Gasilci v večernem času dobijo obvestilo, da je tovorni vlak zbil avto. Gasilci pridejo in naredijo svoje, avto spravijo izpod vlaka. Nato pa presenečenje, nikjer nobenega voznika. Mogoče ga je vrglo ven in leži kje okoli ali pod vlakom. Pregledali so cel vlak in okolico s policija a niso našli nikogar. Ko se že začnejo zgovarjat s policojo, če je mogoče pobegnil domov, pa pride od nekje pijanček in zavpije proti strojevodji: "butl, a nisi videl, da sem dal vse štiri žmigovce". Policaji so se najprej nekaj minut smejal šele nato so ga odpeljal na treznjenje.

Ugotovili so, da se je peljal pijan domov in je v Hotiču na prehodu prekmalu zavil in se peljal kar nekaj metrov po progi, ustavil in nato šel scat nekam v hosto kjer je zaspal.
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

:o :o :o :o :lol:

lp :D
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Upam, da so to osebo, o kateri je cepi pisal spametovali v treznilnici. :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Je bilo tudi v Litiji, pred cca 10. leti. ..... Vlak 240 (okrog 2h ponoči) je nabasal blizu Npr. na avto. Nikjer nobenega poškodovanega, niti trupla.
Pridejo policaji, gasilci, šef postaje, pa še kašen firbec. Rešujejo zadevo, iz grmovja pa se prične dretje: "kurbe ajnzponarske, .... prasice, .... morilci,.... prasci, .... razbili ste mi avto!!!! ..... Tožu vas bom!!!" #-o
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a SIMY »

V Celju je bil podoben primer,bilo je za kresovanje in cigani so imeli kres,avto pa so parkirali kar na tiru.
Bil je golf 3 serije,ki je po trčenju bil še samo za odpad.
Cigani so hoteli nabuhati vso osebje vlečnega vozila in še dolgo so oprezali za onim strojevodjem,kdaj se bo kaj mimo pripeljal.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a Tono »

Fantje,

še dodatek z moje strani. Sicer ni dogodek z železnice, ima pa zvezo s pijanci in njihovo srečo.

Torej: pred leti sem služboval v Ljubjani, zvečer se peljem proti Ptuju. V Framu dol z avtoceste, ker takrat še ni bilo pragerske obvoznice, nad čakanjem pred rampami pa nisem bil preveč navdušen. Peljem čez Rače, pa čez gmajno, pa v Brunšvik. Lepo 50 na uro, policaji z radarjem so bili tam namreč zelo pogosti. Mimo bifeja Trimček, proti meni vozi Berlingo. In kar naenkrat iz stranske cesete vizavi druge gostilne naravnost na glavno pripiči stoenka. Berlingo jo nabaše v levi bok, oba končata v plotu na nasprotni strani ceste, jaz sem bil na srečo kakšnih 20 metrov prepozen, da bi stoenko nabasal še sam. Dim, iz avtov vse teče, iz gostilne pridrvijo lokalci, pripravljeni na takojšnje ukrepanje. Iz Berlinga se komaj skobaca okrvavljen malar, avto odznotraj ves polit z Jupolom, ki ga je obrtnik prevažal. Stoenka stisnjena na polovico svoje širine, leva vrata zbita v avto do sredinskega tunela. Posvetim v avto, nekdo v batačih (op.p.: gumijasti škornji) in šurcu (op.p. modrem predpasniku) sedi na desnem sedežu, glava na prsih, si pri sebi pravim, revežu je tilnik šel. Pri nogah opazim korpflašo (op.p. še enkrat: pletenka). Lokalci odtrgajo havbo na Berlingu in odklopijo akumulator, ker se je iz avta kadilo kot hudič. Kličem policijo, reševalce, se derem, naj tistega v stoenki nihče ne premika, ker ne vemo kaj mu je. V tisti zmedi se kar naenkrat tisti iz stoenke kar lepo spravi iz avta in lepo hodi naokoli. Tilnik je torej ostal cel. Pa korpflaša tudi. In izgleda so oba rešili promili, ki jih je mel ta "gumijasti" voznik stoenke. Po oceni je bil namreč konkretno nažgan.

Lp,

Tono
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Re: Z avtom zaspal na progi

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Eden takšen dogodek je bil tudi na progi MS-Ormož ko je kenedi 032 nabasal jugeca pa sta strojevodja pa pomočnik iskala osebo v vozilu pa je nikjer ni bilo kar naenkrat pa je voznik osebnega avtomobila prišel iza kenedija in ni mogel prehvaliti da je še živ :D
LP
Matic
Odgovori