Vlak je znova kriv

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a cokla »

Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2574
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Ta dim se pa videl danes od daleč. Pa se mi ni zdel ravno velik. Nekaj dni (kakšen teden) nazaj je bil požar v Predloki (vas pod kraškim robom), pa se ni nobeden vznemirjal, pa je bil dim vseeno kar visok. Tudi po odzivnosti gasilcev ni bilo slutiti, da gre za kaj večjega.
Je pa seveda velik problem, če se že majhen požar približa hišam...
Aljaž
IztokZ
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 59
Pridružen: 23.02.2008, 22:54
Kraj: Biška vas

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a IztokZ »

cokla napisal/-a: Vlak je znova kriv

SIOL.
Če je v kratkih časovnih razmikih zagorelo na petih krajih ob progi najbrž zato ni kriv kakšen avtobus ... :roll:
363.007

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a 363.007 »

leteči vlak napisal/-a:Ta dim se pa videl danes od daleč. Pa se mi ni zdel ravno velik. Nekaj dni (kakšen teden) nazaj je bil požar v Predloki (vas pod kraškim robom), pa se ni nobeden vznemirjal, pa je bil dim vseeno kar visok. Tudi po odzivnosti gasilcev ni bilo slutiti, da gre za kaj večjega.
Je pa seveda velik problem, če se že majhen požar približa hišam...
IztokZ napisal/-a:
cokla napisal/-a: Vlak je znova kriv

SIOL.
Če je v kratkih časovnih razmikih zagorelo na petih krajih ob progi najbrž zato ni kriv kakšen avtobus ... :roll:
VLAK je ni kriv, ne more pomagat! res žal mi je !!!!

lp,miro
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a cokla »

IztokZ napisal/-a:
cokla napisal/-a: Vlak je znova kriv

SIOL.
Če je v kratkih časovnih razmikih zagorelo na petih krajih ob progi najbrž zato ni kriv kakšen avtobus ... :roll:
Lahko pa bil kriv kakšen piromanček , kajne ? #-o
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Ta požar je po mojem mnenju povzročil zavrt vagon iz enega in istega vlaka :roll:
IztokZ
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 59
Pridružen: 23.02.2008, 22:54
Kraj: Biška vas

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a IztokZ »

cokla napisal/-a:Lahko pa bil kriv kakšen piromanček , kajne ? #-o
Primeri piromanov, ki bi se trudili hodit 10 in več km ter sem ter tja zažigat ob progi niso znani ... je pa že kar stara "ajznponarska znanost" o kakšnem zavrtem vagonu ali razsutem iskrečem ležaju :!:

Na žalost se bo to dogajalo dokler vsa tirna vozila ne bodo imela diskastih zavor s ploščicami iz nekovinskih materialov. Na to pa delavci po terenu (vsi - od obhodnika pa do strojevodij) na žalost ne morete dosti vplivat 8)
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Miro:
VLAK je ni kriv, ne more pomagat! res žal mi je !!!!
Če prav razumem Mirota, vlak ne more biti kriv, kar sicer drži kot pribito. Podobno kot ni avto kriv, če se zgodi nesreča na cesti. V vsakem primeru odgovarja lastnik/uporabnik. Ni mi pa jasno razburjanje z naslovom "Vlak je spet kriv". Saj to je jasno kot beli dan ( no skorajda), da je do istočasnih požarov prišlo verjetno po prevozu enega vlaka. Če pa nekateri razburjeni forumaši razpolagajo z drugačno informacijo, pa z njo na dan. Prikrivanje kaznivega dejanja je namreč tudi kaznivo dejanje.

Pa brez zamere

L
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Ljubitelj napisal/-a: Prikrivanje kaznivega dejanja je namreč tudi kaznivo dejanje.
Seveda citiran tekst drži, samo se je potrebno vprašati ali je šlo v primeru vzroka nastanka požara za kaznivo dejanje. V kolikor je vzrok nastanka požara vožnja vlaka (skorajda gotovo, da je to) oz. njegovo zaviranje, to nikakor ne more biti kaznivo dejanje.
Tine
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

IztokZ napisal/-a:
Na žalost se bo to dogajalo dokler vsa tirna vozila ne bodo imela diskastih zavor s ploščicami iz nekovinskih materialov. Na to pa delavci po terenu (vsi - od obhodnika pa do strojevodij) na žalost ne morete dosti vplivat 8)
Ali že imajo vagoni tudi diske? In če, kolikšen procent?
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a cokla »

IztokZ napisal/-a: Primeri piromanov, ki bi se trudili hodit 10 in več km ter sem ter tja zažigat ob progi niso znani ... je pa že kar stara "ajznponarska znanost" o kakšnem zavrtem vagonu ali razsutem iskrečem ležaju :!:
Nisi zaznal malo šale v mojem odgovoru ? :^o

MMG- do nedavnega niso bili znani tudi hujši primeri zlorabe otrok pa so se vseeno zgodili ; tako , da tvoja teorija ( čeprav je neverjetna ) ne "drži" vode . Je pa znano ,da je večina piromanov iz vrst gasilcev... #-o pa razumi , če lahko.

Ljubitelj napisal/-a: Če prav razumem Mirota, vlak ne more biti kriv, kar sicer drži kot pribito..... Ni mi pa jasno razburjanje z naslovom "Vlak je spet kriv".

Ah , saj ni nobeno razburjanje.V naslovu sem napisal pač dejstvo , ki je seveda neizpodbitno . #-o

MMG- vse drugo je le malce sarkazma , šale in nenazadnje popestritev vsega skupaj. Uh , kakšne burne reakcije... #-o


Ljubitelj napisal/-a:Podobno kot ni avto kriv, če se zgodi nesreča na cesti. V vsakem primeru odgovarja lastnik/uporabnik.
Ne drži čisto . Vsekakor lahko odpove določen sklop zaradi tovarniške napake ali slabega materiala...in to se da ugotoviti.


MMG-Vse pa je že izven teme.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Tine€
Seveda citiran tekst drži, samo se je potrebno vprašati ali je šlo v primeru vzroka nastanka požara za kaznivo dejanje. V kolikor je vzrok nastanka požara vožnja vlaka (skorajda gotovo, da je to) oz. njegovo zaviranje, to nikakor ne more biti kaznivo dejanje.
To o kaznivem dejanju ni ravno zares za vzet. Res pa je, da je lastnik/upravljalec nevarnega sredstva (recimo avta) odgovoren za nastalo škodo, ne glede na to, če je dejanje posledica krivdnih razlogov. (nisem pravnik, ampak nekako tako je napisana zakonodaja). Torej, če vlak povzroči škodo, je ne glede na razloge prevoznik odgovoren za škodo. Zato pa ima svojo dejavnost zavarovano. Ampak to je že pravo, kjer sem totalni laik.
Cokla:
Ljubitelj je napisal:
Podobno kot ni avto kriv, če se zgodi nesreča na cesti. V vsakem primeru odgovarja lastnik/uporabnik.



Ne drži čisto . Vsekakor lahko odpove določen sklop zaradi tovarniške napake ali slabega materiala...in to se da ugotoviti.
Ampak to je sila redko, in težko dokazljivo. Je mnogo bolj običajno nemarno vzdrževanje.

LPL

Sedaj smo pa že čisto mimo topike.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a igor72 »

...seveda je kriv vlak....železnica je vedno kriva....
....zanimivo kako daleč skačejo iskre....tudi na drugo stran protipožarne ograje :shock: :shock:

Slika
LEP DAN
Igor
IztokZ
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 59
Pridružen: 23.02.2008, 22:54
Kraj: Biška vas

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a IztokZ »

"Jaka" protipožarna ograja, ki stoji 2m od proge in še 1m nižje ... :roll:
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

IztokZ napisal/-a:"Jaka" protipožarna ograja, ki stoji 2m od proge in še 1m nižje ... :roll:
@IztokZ, a si ti pri gasilcih?
Požarna ograja ima neke limite v višino glede cene... :wink:
Kolikor višjo hočeš, tolikor dražja je. Zamisli si, da moraš pri višji višini računati tudi na kraško burjo :roll:
Če bi pa hotel imeti višjo, ne bankrotirajo samo SŽ, z njimi pade tudi vlada.
Vedno obstaja neki kompromis in k temu projektu požarne zaščite s požarno ograjo je dala pečat tudi pooblaščena organizacija za požarno varnost.

Kaj je bilo pa prej, ko ni bilo požarne ograje in ko so tukaj vozile samo parne lokomotive?
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Odgovori