Vlak je znova kriv

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
IztokZ
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 59
Pridružen: 23.02.2008, 22:54
Kraj: Biška vas

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a IztokZ »

Ne, nisem pri gasilcih. Jih pa nekaj osebno poznam. In ti so našli že marsikateri izrabljen zavornjak tudi do 15m iz profila proge na točki kjer se je požar začel ... =;

Pa še glede cene ... dokler bo škodo takih požarov pogojno* plačevala zavarovalnica se vaše vodstvo za požare ne bo dosti sekiralo. Zakaj tisti "pogojno*"? Zato ker zavarovalnica v takih primerih išče vse možne luknje, da stroškov gašenja ne izplača. In ena od lukenj je takšna simbolična zakonska ograja, ki ustavi le cca. 50% isker, v močni kraški burji pa še to ne.

In da ne boš mislil, da streljam v tri dni in ne poznam zgodovine ... parne lokomotive so za ta namen imele posebne filtre. Pa tudi kako in daleč letijo iskre na blokiranih zavorah/zavornjaku ali zaribanem ležaju sem videl na lastne oči.

Da te vprašam še jaz nekaj ... kolikokrat pa je gasilski unimog, ki ga imate že leta parkiranega v kurilnici, pomagal na krasu gasilcem, ko je gorelo ob progi? :wink:


Nič osebnega - samo debata o stanju kakršno ni zadovoljivo 8)
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

@IztokZ, jasno, da je debata...tako izvemo kaj novega, pa če smo na kaj pozabili.
Tudi jaz sem zainteresiran, da nam pogori čimmanj gozdov in da imamo čimmanj stroškov s požari.
K temu pa lahko doprinese SŽ z dobrim vzdrževanjem lokomotiv/vagonov in seveda tudi strokovnjaki za požarno varstvo s primernimi požarnimi pregradami in drugimi ukrepi, pa tudi gasilci z učinkovitimi gasilnimi sredstvi in dobro organizirano službo/organizacijo, če že pride do požara.
To, da se ne plačuje stroškov gašenja, je nedopustno in primitiven pristop kakšne "zavarovalnice"...
Parne lokomotive pa...vsaka stvar ima svoje omejitve, tudi lovilec isker na parni lokomotivi. Zato pa vozi za muzejcem "gasilno vozilo".
Za gasilski unimog bova pa morala vprašati na SŽ, saj tudi jaz nisem zaposlen v sistemu SŽ (se pa potegujem na izpraznjeno mesto svetnika Tasiča :lol: :lol: )
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

IztokZ napisal/-a:
Pa še glede cene ... dokler bo škodo takih požarov pogojno* plačevala zavarovalnica se vaše vodstvo za požare ne bo dosti sekiralo.
IztokZ, iz zanesljivega vira ti lahko povem, da so pred kakšnim letom ali dve, skušale SŽ v navezi z gasilskimi društvi očistiti in urediti požarni pas ob progi Divača - Koper.
Društva o tej skupni akciji niti slišati niso hotela. Bojda ravno zaradi "zaželjenih" požarov, saj ravno na njihov račun GD dobivajo finančne dotacije od države, katere jim zagotavljajo njihov obstoj. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
boris
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 293
Pridružen: 10.09.2006, 21:22
Kraj: Obala

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a boris »

da se tudi sam pridružim v tej temi..
situacija je taka: sam sem član gas. društva na obali, in sem tudi zaposlen v enem od SŽjevih "TOZDov".. tako da mi je prav vseeno kdo je kriv in kdo ni..
je pa dejstvo to, da imamo približno 50 intervencij letno (kar ni malo za seljački PGD), od tega jih je 80% na območju koprske žel. proge, od vasi črnotiče do rižane"
nikoli se nismo pritoževali nad vlakom, koneckoncev PGD od požarov živi...
je pa res, da so včasih SŽ izplačevale odškodnino za nastalo škodo (verjetno posredno preko zavarovalnice), zdej pa že dve leti nič.. požari pa se vseeno nadaljujejo, kljub tistih nekaj kilometrov zaščitne ograje, ki pa se bojim da je samo pesek v oči..
igor72 napisal/-a:...seveda je kriv vlak....železnica je vedno kriva....
....zanimivo kako daleč skačejo iskre....tudi na drugo stran protipožarne ograje :shock: :shock:
Slika
Igor, bil sem tudi na tem požaru, in verjemi da ga je res povzročil vlak, kajti istočasno sta bila še dva požara pri Zanigradu in Dolu.
kakorkoli že, zagorelo je na drugi strani zaščitne ograje..

IztokZ napisal/-a: Da te vprašam še jaz nekaj ... kolikokrat pa je gasilski unimog, ki ga imate že leta parkiranega v kurilnici, pomagal na krasu gasilcem, ko je gorelo ob progi? :wink:
to se tudi sam sprašujem čemu sploh služi ta unimog..? po vsej verjetnosti je bil namen samo "porabit temunamenjen fond"
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a cokla »

IztokZ napisal/-a:Ne

Da te vprašam še jaz nekaj ... kolikokrat pa je gasilski unimog, ki ga imate že leta parkiranega v kurilnici, pomagal na krasu gasilcem, ko je gorelo ob progi? :wink:


"Gasilski unimog" Slika ima z gasilci skupno le- barvo. Drugače pa je to le intervencijsko vozilo , ki je namenjeno izrednim dogodkom na teško dostopnih terenih...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

ŽC:
Kaj je bilo pa prej, ko ni bilo požarne ograje in ko so tukaj vozile samo parne lokomotive?
ŽC res si mojster za zgodovino železnic, ampak koprska proga pa mislim, da ni nikoli videla parne lokomotive v rednem prometu, razen kakšnega muzejskega vlaka.

V obdobju parnih lokomotiv požarov ni bilo kaj dosti, predvsem ker je sproti pogorelo, kar bi lahko naredilo kasneje večji požar.
Imam pa še eno vprašanje za bolje infrmirane:
Ali je elektro zaviranje z lok 541 dovolj učinkovito, ali mora tov. vlak kljub temu še zavirati in potencialno prožiti iskre iz zavornjakov?

LPL
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a cokla »

Ljubitelj napisal/-a: Ali je elektro zaviranje z lok 541 dovolj učinkovito, ali mora tov. vlak kljub temu še zavirati in potencialno prožiti iskre iz zavornjakov?

LPL
Odvisno od mase vlaka...je pa učinkovito-zelo.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Ljubitelj napisal/-a:
ŽC res si mojster za zgodovino železnic, ampak koprska proga pa mislim, da ni nikoli videla parne lokomotive v rednem prometu, razen kakšnega muzejskega vlaka.
Sem misli z mnenjem "na splošno" :wink:

Moram priznati, da se ne spoznam kaj dosti na proge, razen na progo "južne železnice" :oops:

Ja, z zgodovino železnic pa se trudim v okviru možnosti...to pač ni moj "foh".
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
IztokZ
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 59
Pridružen: 23.02.2008, 22:54
Kraj: Biška vas

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a IztokZ »

cokla napisal/-a:
IztokZ napisal/-a:Ne
Da te vprašam še jaz nekaj ... kolikokrat pa je gasilski unimog, ki ga imate že leta parkiranega v kurilnici, pomagal na krasu gasilcem, ko je gorelo ob progi? :wink:
"Gasilski unimog" Slika ima z gasilci skupno le- barvo. Drugače pa je to le intervencijsko vozilo , ki je namenjeno izrednim dogodkom na teško dostopnih terenih...
In zakaj se potem košati z RDEČO barvo, če so vsa ostala intervencijska in servisna vozila na železnici ponavadi rumena?

Najbrž samo za pesek v oči javnosti ... čeprav v resnici služi le pri reševanju lastne riti SŽ ... #-o
IztokZ
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 59
Pridružen: 23.02.2008, 22:54
Kraj: Biška vas

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a IztokZ »

Dolfe napisal/-a:
IztokZ napisal/-a: Pa še glede cene ... dokler bo škodo takih požarov pogojno* plačevala zavarovalnica se vaše vodstvo za požare ne bo dosti sekiralo.
IztokZ, iz zanesljivega vira ti lahko povem, da so pred kakšnim letom ali dve, skušale SŽ v navezi z gasilskimi društvi očistiti in urediti požarni pas ob progi Divača - Koper.
Društva o tej skupni akciji niti slišati niso hotela. Bojda ravno zaradi "zaželjenih" požarov, saj ravno na njihov račun GD dobivajo finančne dotacije od države, katere jim zagotavljajo njihov obstoj. :wink:
Mislim, da ti je boris na to vprašanje v celoti odgovoril ... že dve leti ... 8)
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a cokla »

IztokZ napisal/-a:
cokla napisal/-a:
IztokZ napisal/-a:Ne
Da te vprašam še jaz nekaj ... kolikokrat pa je gasilski unimog, ki ga imate že leta parkiranega v kurilnici, pomagal na krasu gasilcem, ko je gorelo ob progi? :wink:
"Gasilski unimog" Slika ima z gasilci skupno le- barvo. Drugače pa je to le intervencijsko vozilo , ki je namenjeno izrednim dogodkom na teško dostopnih terenih...
In zakaj se potem košati z RDEČO barvo, če so vsa ostala intervencijska in servisna vozila na železnici ponavadi rumena?

Najbrž samo za pesek v oči javnosti ... čeprav v resnici služi le pri reševanju lastne riti SŽ ... #-o
No sedaj si pa "padel" na nivo opravljivca...na žalost. :?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
IztokZ
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 59
Pridružen: 23.02.2008, 22:54
Kraj: Biška vas

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a IztokZ »

Kaj hočemo - grenko resnico nekateri poimenujejo tako ali drugače ... 8)

Še vedno pa nihče ne ve (oziroma noče povedat) zakaj je tisti unimog ravno gasilsko rdeče barve :idea:
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Morda za to, ker je na nek način intervencijsko vozilo. Tudi njegove tehnične karakteristike so malce neobičajne za normalna cestna vozila.

Od kdaj je rdeča barva rezervirana izključno za gasilce?


Hehehe, ne morem da ne bi, ....... včasih luščiš takšne, kot da si po poklicu policaj. :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dolfe napisal/-a:
Od kdaj je rdeča barva rezervirana izključno za gasilce?

Hudiča , jaz imam rdeč avto... #-o zakaj še nikoli nisem stekel ob sireni... O:)
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Vlak je znova kriv

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Odgovori