Redne zamude vlaka EC 210

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a 541 »

Tisti, ki bo potniku rekel, vlak bo zaradi okvare stal 30 minut, pa bo vlak odpeljal po 20 minutah, bo moral potniku plačati taksi. Lahko do Kranja, lahko do Münchna. Zato nihče ne nastavi svojih jajc.

Pri vlakih, ki vozijo čez Slovenijo s SŽ vagoni je vedno bil in vedno bo problem, kje te vagone zamenjati - zaradi okvare ali zaradi izrednega pregleda. Včasih so nekateri mednarodni vlaki zaradi tega imeli voznoredni postanek v Ljubljani ~40 minut.

Jasno pa - tako kot tvoj post - udarimo po izvršilnih delavcih, ti smo izvir vsega zla na železnici, ne tisti, ki odločajo o tem, kako se bo vzdrževalo ...
Zadnjič spremenil 541, dne 04.09.2009, 13:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

@barko1, tale forum nima nobene direktne (uradne) zveze s SŽ-jem. Tu smo iz vseh vetrov zbrani le ljubitelji tirov in prav nič drugega. Tako da boš svojo jezo moral potešiti kar na SŽ-Potniški promet. :wink:

.... In kot moderator ti lahko zagotovim, da med nami ni nobenega člana iz PE-potniški promet.
Sicer se je pred kakšnim letom res pojavila muha enodnevnica, ter jo odkurila kot sam vrag. :lol:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Kot je @Dolfe napisal je težko predvideti čas zamude, vseeno bi pa lahko tista gospa dobila navodila od nadrejenega, da pove, da bo imel vlak daljši postanek zaradi okvare. Saj ni potrebno da tolmači zaradi česa je zamuda in proba predvideti koliko časa bo stal.

MMG: Zadnjič sem tudi jaz opazoval menjavo vagona in me zanima, če npr. v Ljubljani vedo že prej, da bo potrebno vagon zamenjat, ali šele tam izvejo, ker kolikor je bilo videti so imeli na Đuri že pripravljen rezervni vagon in so kar hitro naredil, ker je bil zadnji vagon?.
Nejc

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Zanimivo, za vlak 314, ki že najmanj en mesec ni bil v enem dnevu reden (pod pol ure), pa nič nihče ne vpraša, pa je ravno tako mednarodni in prav tako leti za München. :roll:
Uporabniški avatar
zbowe
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1189
Pridružen: 19.09.2007, 16:14
Kraj: Na sončni strani Krasa
Kontakt:

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a zbowe »

Ja, pa še res je! Jaz sem eden od tistih, ki vas je zajebaval na postaji. Odkril si me!

No pa brez šale.

@barko1, kakšen pa naj bi bil zate verodostojen odgovor?
Je čut cuh na kaluneh, fanti bu dež!
Maaaamaaaaaaaaaaa. Tudi meni pingo!
Prvo krašouc, pole primorc, pole slovenc. Tljan smo na karti.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a grega »

zbowe napisal/-a:Ja, pa še res je! Jaz sem eden od tistih, ki vas je zajebaval na postaji. Odkril si me!

No pa brez šale.

@barko1, kakšen pa naj bi bil zate verodostojen odgovor?

Verjetno je pričakoval javno opravičilo v imenu vseh forumašev, ker je vlak mel zamudo.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Cepi:
Kot je @Dolfe napisal je težko predvideti čas zamude, vseeno bi pa lahko tista gospa dobila navodila od nadrejenega, da pove, da bo imel vlak daljši postanek zaradi okvare. Saj ni potrebno da tolmači zaradi česa je zamuda in proba predvideti koliko časa bo stal.
Ne da bi lahko, to bi moral biti obvezen del napovedovanja na postaji. Okvirni časi za posamezne posege so v glavnem poznani, seveda pa to potem izgleda nekako tako: vlak bo iz .... odpeljal predvidoma čez 10min, vlak bo iz .... odpeljal predvidoma čez 10min, vlak bo iz .... odpeljal predvidoma čez 10min, .....dokler ne odpelje.

Pa še primer iz letališke prakse:

23.12.199x na letališču SF
letalo bo iz tehničnih razlogov poletelo predvidoma čez 30 min. Potniki ostanite v letalu
letalo bo iz tehničnih razlogov poletelo predvidoma čez 30 min. Potniki ostanite v letalu
letalo bo iz tehničnih razlogov poletelo predvidoma čez 60 min. Potniki počakajte na odh. terminalu
.
.
.
Potniki poščite si prevoz, letalo bo poletelo šele čez 3-4 ure.
.
Poletelo je po 8 urah, vendar so domačini odšli domov, nekateri so poiskali druge zveze, nekaj nas pa je moralo čakati za odhod v ......

To je primer obveščanja potnikov, ko gre vse narobe, vendar vsaj približno veš kaj se godi.

LPL
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Sej problem je samo v tem ker se 'kranjski' potniki niso mogli peljat z 210, lepo v dveh skokih do Kranja. Da nebomo drug drugega tukile farbal, a je tako :?: Kajti če bi bil potnik iz kjer koli drugje kot iz Šk. Loke, Kranja, Podnarta, Lesc in Jesenice (in potem je to EC vlak, od LJ do Jesenic ustavi večkrat kot od Dobove do LJ #-o :shock: ) mu nebi ostalo nič drugega kot da se lepo posluži lokalnega potniškega vlaka ob 15.33, 15.48, 16.23.

Sej ne da se ne dogaja, da pol lokalnega vlaka prestopi na brzija ko pride v LJ, ko največji trop bizonov se vsujejo bohobvari vsakega, ki jim stoji v napoto.

Se pravi sprejmi svojo odločitev, ki te je prinesla tako potovanje tudi na svoje rame in ne izključno na SŽ in njihovo obveščanje, saj ne da ti ni bil na voljo ustrezni prevoz.
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
363.007

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a 363.007 »

zamude, zaradi remont v srbiji železnic ŽS !

lp,miro
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ljubitelj napisal/-a: Ne da bi lahko, to bi moral biti obvezen del napovedovanja na postaji. Okvirni časi za posamezne posege so v glavnem poznani, seveda pa to potem izgleda nekako tako: vlak bo iz .... odpeljal predvidoma čez 10min,
LPL
Ja, tudi tako se je že zgodilo. Spikerka je najavila 10 minutno zamudo vlaka v prihodu. V resnici so vsi dobro delali in vlaku skrajšali zamudo, tako v prihodu kot, v odhodu, na vsega 8 minut.
Potem pa je bila štala od dveh potnikov, ki sta šla v podhod gasit žejo in zamudila zamujeni vlak. Slika

Pol pa bodi pameten. press :?
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
barko1
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 30.01.2009, 11:15

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a barko1 »

grega napisal/-a:...Verjetno je pričakoval javno opravičilo v imenu vseh forumašev, ker je vlak mel zamudo.
Običajni forum ni mesto, kjer bi nekdo zahteval od drugega (drugih) udeležencev javno opravičilo, temveč se na forumih praviloma "krešejo" različna mnenja o posamezni odprti temi. 8) Z drugimi besedami, če bi kdorkoli med vami natančno prebral moja 2 posta v celoti, bi to lahko tudi razbral. :wink:
Tako pa ste skoraj vsi moja posta "le secirali" ter prebrali le tisto, "kar ste hoteli slišati", jaz pa sedaj berem vaše odgovore, ki so več ali manj v skladu s pregovorom: Vrana vrani ne izkljuje oči!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

barko1 napisal/-a: Tako pa ste skoraj vsi moja posta "le secirali" ter prebrali le tisto, "kar ste hoteli slišati", jaz pa sedaj berem vaše odgovore, ki so več ali manj v skladu s pregovorom: Vrana vrani ne izkljuje oči!
Zanimivo je, da si v veliki zmoti. Od vseh sodelujočih sva z železnico povezana le Mojster Strojevodja, ter moja malenkost. Sicer je bežno omenjen tudi tretji, vendar je dodal le svoj podpis, oz. strinjanje.
Vsi ostali sodelujoči v tej temi so le občasni uporabniki železniških prevozov, tako kot ti.

Sedaj manjka samo še izjava, da sva jih podkupila. :lol:

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a cokla »

Dolfe napisal/-a:
barko1 napisal/-a: Tako pa ste skoraj vsi moja posta "le secirali" ter prebrali le tisto, "kar ste hoteli slišati", jaz pa sedaj berem vaše odgovore, ki so več ali manj v skladu s pregovorom: Vrana vrani ne izkljuje oči!
Zanimivo je, da si v veliki zmoti. Od vseh sodelujočih sva z železnico povezana le Mojster Strojevodja, ter moja malenkost. Sicer je bežno omenjen tudi tretji, vendar je dodal le svoj podpis, oz. strinjanje.
Vsi ostali sodelujoči v tej temi so le občasni uporabniki železniških prevozov, tako kot ti.

Sedaj manjka samo še izjava, da sva jih podkupila. :lol:

lp
Dolfe
Seveda so krivi vsi drugi , kot potnik , ki ni uporabil ( kot je napisal "šefe" ) alternativnih prevozov do Kranja. Mogoče pa bi potreboval še "oblazinjen" prevoz do svojega avta in javno opravičilo za "nestrpnost" ko je sedel na vlaku...in čakal , da mu sprevodnik pride povedat : "gospod , uporabite , prosim , drug vlak , ker bo ta zamujal..."

Saj ni res pa je...v številu včakov ob tem času je izbral ravno tega. Preklete SŽ.....

MMG- pa smo trije , malo povezani s SŽ... :roll:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Marlo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 177
Pridružen: 24.01.2009, 11:44

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a Marlo »

Da še malo bolj zavijem s teme...

Sam se opazil (dejansko poslušal) in slišal od kolegov, ki bolj redno uporabljajo vlak, da so najave po zvočnikih na ljubljanski postaji zelo 'skope'. V angleščini običajno zdrdrane v istem ritmu kot okoliški hrup.
Če upoštevamo, da je nekdo zaposlen samo za te objave in da je teoretično pri 'koritu' glede aktualnih informacij ( :noro ), je kvaliteta res porazna.
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Redne zamude vlaka EC 210

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

Se podpišem pod @Marlotovo izjavo. Na nekaterih postajah se zelo slabo razume kateri vlak (in na kateri tir) prihaja. Sicer je nekje krivo tudi "ozvočenje", a sem že v večih primerih opazil, da najavijo vlak z zelo hitrim, nerazumljivim govorom.
Aljaž
Odgovori