Povoženja .....

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
Nejc

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Na strani regijskega centra za obveščanje sem zasledil, da je danes ob 15.19 prišlo do povoženja na postajališču Podplat na progi Grobelno-Rogatec. Osebo se prepeljali na zdravljenje v Celjsko bolnišnico.

Zamuda vlaka pa kar velika.
Nejc

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Nejc napisal/-a:Na strani regijskega centra za obveščanje sem zasledil, da je danes ob 15.19 prišlo do povoženja na postajališču Podplat na progi Grobelno-Rogatec. Osebo se prepeljali na zdravljenje v Celjsko bolnišnico.

Zamuda vlaka pa kar velika.
Ta ID je fanta (komaj 16 letnik :? ) zaznamoval za celo živlenje. Zaradi "neumnosti" je na žalost ostal brez obeh nog. :? :cry:
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a Signal »

Nejc napisal/-a: ...
Ta ID je fanta (komaj 16 letnik :? ) zaznamoval za celo živlenje. Zaradi "neumnosti" je na žalost ostal brez obeh nog. :? :cry:
Spet objestna hoja po progi :?:
Prijeten preostanek dneva
Signal
Nejc

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Signal napisal/-a:
Nejc napisal/-a: ...
Ta ID je fanta (komaj 16 letnik :? ) zaznamoval za celo živlenje. Zaradi "neumnosti" je na žalost ostal brez obeh nog. :? :cry:
Spet objestna hoja po progi :?:
Neuradno "obešanje" na okno in nesrečen padec pod vlak. :? In seveda, alkohol. #-o
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

Nejc napisal/-a:
Signal napisal/-a:
Nejc napisal/-a: ...
Ta ID je fanta (komaj 16 letnik :? ) zaznamoval za celo živlenje. Zaradi "neumnosti" je na žalost ostal brez obeh nog. :? :cry:
Spet objestna hoja po progi :?:
Neuradno "obešanje" na okno in nesrečen padec pod vlak. :? In seveda, alkohol. #-o
ja tako je bilo, ko je šel dol na postaji se je obesil na okno, stojevodja ga je pa verjetno spregledal, in je speljal. fant se je nakaj časa držal, nato pa mu je zdrsnilo, in je padel dol, vlak pa mu je šel prek obeh nog. toliko so mo povedali sošolci, pa še več je, samo se mi zdajle mudi...LP
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Pa so ti sošolci povedali tudi to, da so prisilno odprli vrata in hoteli pasti "zijala" na kraju dogodka? Pa da so samoiniciativno poklicali od nesrečneža mamo in ji povedali, da ji je sina povozil vlak? Upam, da so imeli toliko "jajc"!
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Nejc

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a Nejc »

kondukter napisal/-a:Pa so ti sošolci povedali tudi to, da so prisilno odprli vrata in hoteli pasti "zijala" na kraju dogodka? Pa da so samoiniciativno poklicali od nesrečneža mamo in ji povedali, da ji je sina povozil vlak? Upam, da so imeli toliko "jajc"!
Žalostno in hkrati absurdno. :evil:
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Včeraj dopoldne sem se peljal z avtom ob tej progi in videl enega mulca, kako hodi po odprti progi, med tirnicama. Vlaka res ni bilo, ne iz ene, ne iz druge smeri. Ali se to velikokrat dogaja?
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a cokla »

železocestnik napisal/-a:Včeraj dopoldne sem se peljal z avtom ob tej progi in videl enega mulca, kako hodi po odprti progi, med tirnicama. Vlaka res ni bilo, ne iz ene, ne iz druge smeri. Ali se to velikokrat dogaja?
Zeeeeeeeeellooooo pogosto...na žalost. :?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a Dino S »

železocestnik napisal/-a:Včeraj dopoldne sem se peljal z avtom ob tej progi in videl enega mulca, kako hodi po odprti progi, med tirnicama. Vlaka res ni bilo, ne iz ene, ne iz druge smeri. Ali se to velikokrat dogaja?
Nekateri nimamo druge poti do postaje.
...
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

kondukter napisal/-a:Pa so ti sošolci povedali tudi to, da so prisilno odprli vrata in hoteli pasti "zijala" na kraju dogodka? Pa da so samoiniciativno poklicali od nesrečneža mamo in ji povedali, da ji je sina povozil vlak? Upam, da so imeli toliko "jajc"!
ne, tega vsega mi ravno niso povedali, rekli so da so ga klicali če je ok, ja. pa rekli so da so prvič potegnili zavoro in jim nihče ni verjel da je nekdo povožen, in da so jo magli še drugič da je prišlo do ukrepa. sedaj nevem koliko je resnice v tam :? :?
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a 541 »

@mafijec:

1. Ko potniki izstopijo in vstopijo, oddajo sprevodniki strojevodji signalni znak, da je vlak pripravljen za odhod, vstopijo v vlak, strojevodja zapre vrata, ko so zaprta, strojevodja spelje. Omenjeni potnik se je po speljavi vlaka obešal na okno, in kaj je tukaj strojevodja (in sprevodniki) spregledal!?!?!?!??!? NIČ. Sploh na postajališču, kjer je peron na zunanji strani loka. Če bi se to zgodilo na vratih, potem bi vlakovno osebje kaj spregledalo. Sedaj pa poudarjam, da je do vsega prišlo zaradi objestnosti in lahkomiselnosti (vinjene in nakajene) mladine.
2. Če bi kaj vedel o principu delovanja zasilne zavore, potem ne bi klatil nekih neumnosti o speljavi vlaka itd.
3. Kriminalisti, zaradi preiskave ID niso dovolili prestavitve vlaka, tudi nihče od potnikov ni smel izstopit, ker so pač morali poiskati "prave" osebke in jih peljati na zaslišanje. Prvi so začeli izstopati, ko je bila že tema. Zamude, nadomestni avtobusni prevozi ... vse to bodo v ta ID vpleteni potniki plačali. Brez skrbi.
4. Nekako splošno prepričanje današnje mladine je, da ker so mladoletni, lahko počnejo kar jih je volja in da jim nihče nič ne more. Ne starši, ne v šoli, ne policija, ne kriminalisti. Žalostno. So pa presenečeni, ko naredijo eno resno "pizdarijo" in ugotovijo, da to ni res.

5. Objestnost in lahkomiselnost mladine pa lahko opazujem vsakič, ko sem v službi. Tudi pri vlaku 3701, ki je že od nekdaj najbolj kritičen vlak za tisti konec. To leto (2009) je pa sploh vrhunec podivjanosti mladine na celjskem koncu.

V Žurnalu24 je pa bilo objavljeno, da so fantu amputirali levo nogo pod kolenom, na desni je pa ostal brez pete.
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

541 napisal/-a:@mafijec:

1. Ko potniki izstopijo in vstopijo, oddajo sprevodniki strojevodji signalni znak, da je vlak pripravljen za odhod, vstopijo v vlak, strojevodja zapre vrata, ko so zaprta, strojevodja spelje. Omenjeni potnik se je po speljavi vlaka obešal na okno, in kaj je tukaj strojevodja (in sprevodniki) spregledal!?!?!?!??!? NIČ. Sploh na postajališču, kjer je peron na zunanji strani loka. Če bi se to zgodilo na vratih, potem bi vlakovno osebje kaj spregledalo. Sedaj pa poudarjam, da je do vsega prišlo zaradi objestnosti in lahkomiselnosti (vinjene in nakajene) mladine.
2. Če bi kaj vedel o principu delovanja zasilne zavore, potem ne bi klatil nekih neumnosti o speljavi vlaka itd.
3. Kriminalisti, zaradi preiskave ID niso dovolili prestavitve vlaka, tudi nihče od potnikov ni smel izstopit, ker so pač morali poiskati "prave" osebke in jih peljati na zaslišanje. Prvi so začeli izstopati, ko je bila že tema. Zamude, nadomestni avtobusni prevozi ... vse to bodo v ta ID vpleteni potniki plačali. Brez skrbi.
4. Nekako splošno prepričanje današnje mladine je, da ker so mladoletni, lahko počnejo kar jih je volja in da jim nihče nič ne more. Ne starši, ne v šoli, ne policija, ne kriminalisti. Žalostno. So pa presenečeni, ko naredijo eno resno "pizdarijo" in ugotovijo, da to ni res.

5. Objestnost in lahkomiselnost mladine pa lahko opazujem vsakič, ko sem v službi. Tudi pri vlaku 3701, ki je že od nekdaj najbolj kritičen vlak za tisti konec. To leto (2009) je pa sploh vrhunec podivjanosti mladine na celjskem koncu.

V Žurnalu24 je pa bilo objavljeno, da so fantu amputirali levo nogo pod kolenom, na desni je pa ostal brez pete.
lej, sam neki, tako da se razumema, jaz sem povedal kar so rekli moji sošolci, sem pa tudi napisal da nevem koliko je v tem resnice sej vsei vemo zakaj, slišal sem pa tri verzije te zgodbe tako da... #-o #-o :?
Uporabniški avatar
SandiP
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1572
Pridružen: 11.11.2007, 9:39
Kraj: Ljubljana Moste
Kontakt:

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a SandiP »

mafijc387 napisal/-a:... slišal sem pa tri verzije te zgodbe tako da...
... ne bodi kot kak novinar rumenega tiska in napiši samo tisto, kar veš, da je res...

:berr
mafijc387
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 254
Pridružen: 21.02.2009, 23:21

Re: Povoženja .....

Odgovor Napisal/-a mafijc387 »

SandiP napisal/-a:
mafijc387 napisal/-a:... slišal sem pa tri verzije te zgodbe tako da...
... ne bodi kot kak novinar rumenega tiska in napiši samo tisto, kar veš, da je res...

:berr
to je problem ker še zdaj ne vem kar je res. vsi so govorili da so pri žurnalu lagali....tako da nevem :(
Odgovori