Kaj se dogaja?

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a cokla »

TGV Lyria napisal/-a:Najslabše je, da morajo potniki zato vsaj 2 uri čakati na vlaku dobesedno 500 m pred končno postajo. Zato sem mnenja, da bi morali ob podobnih zadevah postopke nekoliko skrajšati, vsaj za udeleženi vlak.
Pa poznaš postopke ob tovrstnih dogodkih?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

cokla napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:Najslabše je, da morajo potniki zato vsaj 2 uri čakati na vlaku dobesedno 500 m pred končno postajo. Zato sem mnenja, da bi morali ob podobnih zadevah postopke nekoliko skrajšati, vsaj za udeleženi vlak.
Pa poznaš postopke ob tovrstnih dogodkih?
Nimam pojma kakšni so postopki vem pa da sem že čakal par ur da so popucali. S tem da bi lahko šel vlak kilometer vzratno do postaje od kjer bi lahko organizirali nadomestni prevoz.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a cokla »

Matevz96 napisal/-a:[

Nimam pojma kakšni so postopki vem pa da sem že čakal par ur da so popucali. S tem da bi lahko šel vlak kilometer vzratno do postaje od kjer bi lahko organizirali nadomestni prevoz.

Samo v vednost. Dokler se ne zaključijo vsi postopki in tudi potem-dokler preiskovalni sodnik ne dovoli, se vlak ne sme premikati niti za milimeter. Sploh pa ne strojevodja, ki je bil udeležen v tako težki nesreči. Vse ostalo so pa debate za k šanku....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a desiro »

Matevz96 napisal/-a:
cokla napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:Najslabše je, da morajo potniki zato vsaj 2 uri čakati na vlaku dobesedno 500 m pred končno postajo. Zato sem mnenja, da bi morali ob podobnih zadevah postopke nekoliko skrajšati, vsaj za udeleženi vlak.
Pa poznaš postopke ob tovrstnih dogodkih?
Nimam pojma kakšni so postopki vem pa da sem že čakal par ur da so popucali. S tem da bi lahko šel vlak kilometer vzratno do postaje od kjer bi lahko organizirali nadomestni prevoz.
Vzvratno ja in kaj zapeljal dobesedno na kraj povoženja.... Pač postopki pri ID kjer obstaja sum da je šlo za kaj več kot samomor trajajo ker mora bit obvezno prisoten preiskovalni sodnik, po možnosti še dežurni tožilec in že to da se ti ljudje zberejo pač traja, potem je potrebno zavarovati dokaze, zagotoviti smeno udeleženemu OVKN....

Če potnikom kaj ne paše pa seveda lahko za škodo ki jim je nastala v civilnem pravnem postopku vložijo tožbo zoper povzročitelja ID.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

desiro napisal/-a:
Če potnikom kaj ne paše pa seveda lahko za škodo ki jim je nastala v civilnem pravnem postopku vložijo tožbo zoper povzročitelja ID.
Tale zadnji stavek, je verjetno napisan malce neposrečeno. Že sama tožba je tako, tako, pa vzenimo včerajšnji primer. Povzročiteljica je žal mrtva.

Marsikdo s svojim ravnanjem ogroža varnost, ne samo v železniškem prometu. Vse več je svoboščin, pravic itd. Obveznosti pa so kaj že? Egoizem zmaguje. Strojevodja pa ne kriv ne dolžan najebe! Koliko travm preživi zaradi takih situacij. Na enem izmed snemanj cabride-ja sem skorajda posnel povoženje. Strojevodja je za las preprečil s svojo hitro reakcijo, da ni bila ženska s svojim psom povožena na divjem prehodu. Po izdatnem trobljenju pa te pogleda "Češ kaj pa trobiš, saj ni nič bilo". Tudi vozniki povzročajo veliko adrenalina z vožnjami preko proge.
Tine
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Signal »

Tin€ napisal/-a: . . .
Marsikdo s svojim ravnanjem ogroža varnost, ne samo v železniškem prometu. Vse več je svoboščin, pravic itd. Obveznosti pa so kaj že? Egoizem zmaguje. (podčrtal Signal) Strojevodja pa ne kriv ne dolžan najebe! Koliko travm preživi zaradi takih situacij. Na enem izmed snemanj cabride-ja sem skorajda posnel povoženje. Strojevodja je za las preprečil s svojo hitro reakcijo, da ni bila ženska s svojim psom povožena na divjem prehodu. Po izdatnem trobljenju pa te pogleda "Češ kaj pa trobiš, saj ni nič bilo". Tudi vozniki povzročajo veliko adrenalina z vožnjami preko proge.
Poleg omenjenega je še prisoten primanjkljaj v glavah najstnikov in odraslih butcev.
Prijeten preostanek dneva
Signal
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Florjan »

cokla napisal/-a:
TGV Lyria napisal/-a:Najslabše je, da morajo potniki zato vsaj 2 uri čakati na vlaku dobesedno 500 m pred končno postajo. Zato sem mnenja, da bi morali ob podobnih zadevah postopke nekoliko skrajšati, vsaj za udeleženi vlak.
Pa poznaš postopke ob tovrstnih dogodkih?
Težko ocenjujem to situacijo in čakanje 2 uri, ker ne vem kako je potekala komunikacija v danem primeru. Lahko bi predvideli dolgi postanek in ukrepali za rešitev potnikov. Zelo blizu so ceste in bi potnike prepeljali z avtobusi mestnega prometa. Verjetno mi MARPROM hitro našel primerni avtobus. V pomoč pri prestopu bi angažirali gasilce saj so na voljo dan in noč. Mogoče bi šlo tudi z prestopom na drugo garnituro.
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a desiro »

Tin€ napisal/-a:
desiro napisal/-a:
Če potnikom kaj ne paše pa seveda lahko za škodo ki jim je nastala v civilnem pravnem postopku vložijo tožbo zoper povzročitelja ID.
Tale zadnji stavek, je verjetno napisan malce neposrečeno. Že sama tožba je tako, tako, pa vzenimo včerajšnji primer. Povzročiteljica je žal mrtva.

Marsikdo s svojim ravnanjem ogroža varnost, ne samo v železniškem prometu. Vse več je svoboščin, pravic itd. Obveznosti pa so kaj že? Egoizem zmaguje. Strojevodja pa ne kriv ne dolžan najebe! Koliko travm preživi zaradi takih situacij. Na enem izmed snemanj cabride-ja sem skorajda posnel povoženje. Strojevodja je za las preprečil s svojo hitro reakcijo, da ni bila ženska s svojim psom povožena na divjem prehodu. Po izdatnem trobljenju pa te pogleda "Češ kaj pa trobiš, saj ni nič bilo". Tudi vozniki povzročajo veliko adrenalina z vožnjami preko proge.
Je bil kar posrečen sem hotel hkrati predstaviti nesmiselnost slovenskega pravnega sistema kjer je vedno vsak sam in vse nadzorne službe čim gre za izplačilo neke odškodnine zatajijo in te napotijo na civilno pravdo.
V Nemčiji se povzročitelja dejansko vedno toži, zdaj če obstaja premoženje se ga pač uporabi za poplačilo škode...tui je strošek intervencije, pa ustavitve prometa, odškodnine potnikom (pa ne govorim o bajnih zneskih ampak o povračitvi cene vozovnice)... Navsezadnje se tudi ve kdo odgovarja za dejanja mladoletnika... kakorkoli tragično je že...dejstvo je da se na tirih nima kaj iskati....

Tudi sam sem prejšnji teden zahteval ustavitev železniškega prometa zaradi osebe ki je na postajališču Lj. Polje sedela v tiru... policija je celo vkrepala, v roku 20 min je bil promet sproščen, kaj bi bilo če bi zadevo opazil kak drug strojevodja pa je spet zgodba zase, marsikateri sodelavec ne bi reagiral tako "ostro" posledično bi se lahko zgodilo bežanje pred vlakom zadnji hip ali pa podobna zadeva kot v MB.
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Mičo »

desiro napisal/-a:
Tin€ napisal/-a:
desiro napisal/-a:


Tudi sam sem prejšnji teden zahteval ustavitev železniškega prometa zaradi osebe ki je na postajališču Lj. Polje sedela v tiru... policija je celo vkrepala, v roku 20 min je bil promet sproščen, kaj bi bilo če bi zadevo opazil kak drug strojevodja pa je spet zgodba zase, marsikateri sodelavec ne bi reagiral tako "ostro" posledično bi se lahko zgodilo bežanje pred vlakom zadnji hip ali pa podobna zadeva kot v MB.
Oseba sedela v tiru? Kaj jo je bilo strah, da bo zamudila vlak, če bo na peronu sedela? To ne moreš verjet... Zakaj to počnejo?
Matevz96
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 197
Pridružen: 17.01.2016, 19:33

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Matevz96 »

cokla napisal/-a:
Matevz96 napisal/-a:[

Nimam pojma kakšni so postopki vem pa da sem že čakal par ur da so popucali. S tem da bi lahko šel vlak kilometer vzratno do postaje od kjer bi lahko organizirali nadomestni prevoz.

Samo v vednost. Dokler se ne zaključijo vsi postopki in tudi potem-dokler preiskovalni sodnik ne dovoli, se vlak ne sme premikati niti za milimeter. Sploh pa ne strojevodja, ki je bil udeležen v tako težki nesreči. Vse ostalo so pa debate za k šanku....
Malo nerodno sem napisal, da bo bolj natančno. Pendolino je povozil delavca na progi, jaz pa sem bil na lokalnem vlaku za pendolinotom (dve postaji zadaj) in mi smo stali kilometer naprej od postaje dobri dve uri. Ko so nas končno spustili naprej smo na mestu kjer je pendolino povozil delavca (direktno na postaji) peljali mimo pendolinota ki je bil še vedno poln ljudi. Da v teh dveh urah niso zmogli organizirati nadomestnega prevoza ali pa vsaj peljati nas kilometer nazaj in pa spustiti potnikov iz pendolinota je pa žalostno če mene vprašaš.
Sž510
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 35
Pridružen: 14.12.2020, 8:53
Kraj: Maribor

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Sž510 »

Posledice udara
Slika
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a desiro »

Matevz96 napisal/-a:[
Malo nerodno sem napisal, da bo bolj natančno. Pendolino je povozil delavca na progi, jaz pa sem bil na lokalnem vlaku za pendolinotom (dve postaji zadaj) in mi smo stali kilometer naprej od postaje dobri dve uri. Ko so nas končno spustili naprej smo na mestu kjer je pendolino povozil delavca (direktno na postaji) peljali mimo pendolinota ki je bil še vedno poln ljudi. Da v teh dveh urah niso zmogli organizirati nadomestnega prevoza ali pa vsaj peljati nas kilometer nazaj in pa spustiti potnikov iz pendolinota je pa žalostno če mene vprašaš.
Lej v primeru izrednega dogodka je večina zbranosti namenjena reševanju le tega, vlak pa ne more kar smaovoljno obrniti smeri, obstajajo določeni postopki opisani predvsem v prometnem pravilniku, proga mora biti tako opremljena, odvisno je tudi od sistema zavarovanja potnih prehodov... morda je za vami stal vlak ki ni garnitura in torej smeri vožnje ne more menjati in še in še, vem da ni prijetno čakati brez informaciji ampak zamisli si kako je nam zaposlenim....tudi sami nimamo kdaj nobenih informaciji in smo ravno tako v enakem kot vi, podaljša se nam služba, smo pod pritiskom kaj storiti če se promet sprosti nam pa gre služba proti 12 uri izmene, peljati ali zahtevati smeno itd...
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a 038 »

Mene pa zanima kje konkretno ali kateri člen ali predpis prepoveduje npr. v včerajšnjem primeru "osvoboditev" potnikov na dvotirni progi, kljub popolni zapori čeprav je obojestranski promet in za "osvoboditev" iz Mb ni bilo ovir, razen birokratskih. Očitno so naši potniki premalo zahtevni?
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a desiro »

038 napisal/-a:Mene pa zanima kje konkretno ali kateri člen ali predpis prepoveduje npr. v včerajšnjem primeru "osvoboditev" potnikov na dvotirni progi, kljub popolni zapori čeprav je obojestranski promet in za "osvoboditev" iz Mb ni bilo ovir, razen birokratskih. Očitno so naši potniki premalo zahtevni?
Če je zapora potem tudi reševalni vlak nima iz kje priti pa še tu je problem kako varno premostiti razdaljo med vrati obeh vlakov. Plezanje z vlaka in reševanje po nasipu pa bi nekako zahtevalo preveč sredstev, sploh če bi se to izvedlo po nekih evropskih standardih in ne po balkansko..."tam so vrata znajdite se"....

Glede na to da na vlaku ni bilo nobene nevarnosti za ujete potnike in da bi bila ob takem prestopu večja nevarnost kakšnega zvina, zloma, odrgnine ali poškodbe stvari ne vem če je ravno smiselna, bilo pa bi nekako fer da se potnikom povrne cena vozovnice, da kak kuponček za popust ob potovanju, priskrbi sendvič in vodo....
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a 038 »

Povej mi predpis, ker par postov nazaj si zagovarjal tožbe, očitno še nisi doživel tako kritičnih in življenskih situacij.
A boš poleti "crknjen 312" pustil pri 38 stopinjah celzijah na soncu brez zračenja? Veš kaj bo pri nabito polnem v konjici? Si izkusil? Si podučen strokovno? Jaz sem skusil, tudi bes potnikov, tujcev ki so zgubili zadnjo vezo z tujino, kateri so zahtevali prenočitev...ja takrat je najlažje če špizdiš...po eni strani se gremo borbo proti zimi, a o takšnih situacijah (ID) še govora ni bilo na vzhodni strani Trojan.
Kaj so pa dobili ti potniki včeraj? Sendvič, vodo? Najbrž tipično...pojdimo se malo igrat.
Odgovori