Kaj se dogaja?

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Tono »

Vaja. O njej se je že pisalo na forumu.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Scenarij:


V potniški vlak z dvema vagonoma in lokomotivo (bila je beštija 362) se zaleti strojna 342. V vagonih je prisoten CO2, strojevodja in njegov pomočnik sta težje poškodovana.

Na drugi točki pa je bilo več dogodkov:

Cisterna se prevrne na osebno vozilo (voznik v avtu težje poškodovan, in je prepeljan na UB UKC)

Voznik osebnega vozila zapelje na tire v trenutku, ko iz desne pripelje tovorni vlak in se z vso močjo zaleti v avto. Strojevodji je nudena PP in "popravite me" psihiater.

Avtobus zapelje na tire v trenutku, ko pripelje potniški vlak z 362 na čelu. V avtobusu so trije mrtvi, 15 oseb težje poškodovanih. Lažje je poškodovan strojevodja.

Potniški vlak naleti na skalo. Strojevodja je zaradi hudih poškodb umrl na poti v bolnišnico. Trije potniki so bili težje, štirje pa lažje poškodovani. (Potniški vlak so igrali v 362-021 (vsaj zdi se mi). Pet potnikov je bilo pogrešanih. Našli so jih po cca. 100 metrih. Tukaj sem bil tudi sam prisoten. Iskal me je reševalni pes, ki me je tudi našel. Med dopoldansko vajo me nihče ni našel. Popoldanska vaja je bila malo boljša.

Za konec še tri lokomotive serije 342. V vsaki lokomotivi sta bili po dve osebi. V 030 je bilo še posebej pestro, saj je na strehi bil eden od strojevodij.


To je bil presek dogajanja za dan 22.9.2012 od 7.30 do 18.00


Za Vlaki.Info
541-110

p.s. Slike bodo še ta teden. Vsaj tako so potrdili organizatorji. :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a ivy »

Zakaj je danes celi dan kontejnerski vlak z 363-023 na čelu v Hočah?
Se je pokvarila lokomotiva ali je kaj drugega?
Se mi zdi malo neobičajno :roll:
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
Signal
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1826
Pridružen: 24.01.2008, 9:37
Kraj: Maribor - levi breg

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Signal »

ivy napisal/-a:Zakaj je danes celi dan kontejnerski vlak z 363-023 na čelu v Hočah?
Se je pokvarila lokomotiva ali je kaj drugega?
Se mi zdi malo neobičajno :roll:
Zakaj bi bilo neobičajno :?:
Prijeten preostanek dneva
Signal
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a ivy »

Signal napisal/-a: Zakaj bi bilo neobičajno :?:
Ker običajno tega ni za videti. :?
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a 541 »

ivy napisal/-a:Zakaj je danes celi dan kontejnerski vlak z 363-023 na čelu v Hočah?
Se je pokvarila lokomotiva ali je kaj drugega?
Se mi zdi malo neobičajno :roll:
Ob ponedeljkih je od 9. do 15. ure zaprta koprska proga, zato je potrebno iz Kopra odpeljati predvidene vlake pred ali pa po zapori. Torej tiste, ki se odpelje pred zaporo, vozijo predčasno tudi po 12 ur in če ga Avstrijci ne sprejmejo predčasno, pač mora nekja počakati. Kje bo pa vlak počakal, je pa stvar dogovora med Prometno in Transportno operativo.
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2566
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Danes IC 519 v Slovenski Bistrici: 275 minut zamude... 4 ure in pol postanka...
Kaj se je zgodilo?
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a cokla »

TGV Lyria napisal/-a:Danes IC 519 v Slovenski Bistrici: 275 minut zamude... 4 ure in pol postanka...
Kaj se je zgodilo?
Krepnu Zelenc?
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a ivy »

541 napisal/-a:
ivy napisal/-a:Zakaj je danes celi dan kontejnerski vlak z 363-023 na čelu v Hočah?
Se je pokvarila lokomotiva ali je kaj drugega?
Se mi zdi malo neobičajno :roll:
Ob ponedeljkih je od 9. do 15. ure zaprta koprska proga, zato je potrebno iz Kopra odpeljati predvidene vlake pred ali pa po zapori. Torej tiste, ki se odpelje pred zaporo, vozijo predčasno tudi po 12 ur in če ga Avstrijci ne sprejmejo predčasno, pač mora nekja počakati. Kje bo pa vlak počakal, je pa stvar dogovora med Prometno in Transportno operativo.
Hvala za odgovor! :wink:
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
Uporabniški avatar
Urban
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 171
Pridružen: 28.01.2006, 8:46
Kraj: Trebnje

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Urban »

Danes na SPINu
Ob 21.59 je prišlo na železniški postaji Kresnice v občini Litija na lokomotivi za premik vagonov do izliva pregrete hladilne tekočine po vročih delih motorja. Pri tem se je vnela izolacija. Dimljenje je pogasil že strojevodja, gasilci PGD Kresnice pa so motor ohladili. Škoda ni nastala
A kdo ve kaj več?

LP
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

...... banana,od pregretega antifrisa ne zagori nobena izolacija.Pa še naj mi kdo razloži kako se dimljenje pogasi.Mogoče novinar,ker na SŽ smo preplačani in premalo izobraženi.Doma naj naredi en eksperiment,ki ga delajo v vrtcu.Kozarec vode naj fukne na vroč šporhet,pol bo tud njemu dimljenje bolj jasno. #-o
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Tole ni pisal novinar ampak dežurn-i/a na ReCO Ljubljana. Dobiš ga na številki 112.

Tukaj je po mojem laičnem mnenju mišljeno, da se je nekje nekaj kadilo zaradi pregretja in so strojevodja in gasilci samo ohladili.
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

....nima ne repa ne glave,kdor kol je pisal.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
Uporabniški avatar
541-110
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1093
Pridružen: 11.06.2006, 9:25
Kraj: LJUBLJANA

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a 541-110 »

Nurmi napisal/-a:....nima ne repa ne glave,kdor kol je pisal.
Od kar so na ReCO-u "študenti", ki niso ravno izobraženi v tej smeri je sama štala.

Zadnjič sem klical na 112, da potrebujem zdravnika in reševalno vozilo na domu. Oseba, ki je moj klic prevzela je skoraj 5 minut spraševala, kje je moja ulica. Sem si mislil "WTF", kaj temu ni jasno?
Le hitri intervenciji reševalne ekipe gre zahvaliti, da je moja prijateljica še med živimi.


Se potem čudite, zakaj so na SPINu take čudne informacije?
SPIN napisal/-a:6.10.2012 19:35

Požari v objektih - Stanovanjske stavbe
Ob 19.35 je v naselju Fužina v občini Ivančna Gorica zagorela starejša zapuščena podrta hiša. Ogenj so pogasili gasilci PGD Zagradec na Dolenjskem in Stična.
in pa recimo tale:
SPIN napisal/-a:NESREČE V PROMETU
5.10.2012 18:06

Nesreče v cestnem prometu - prometne nesreče
Ob 19.43 je prišlo pri Petrolu na Ljubljanski cesti na Bledu do naleta treh osebnih vozil. Gasilci PGD Bled so na kraju dogodka pomagali reševalcem pri oskrbi in prenosu treh poškodovanih oseb, kraj dogodka osvetljevali, odklopili akumulator na osebnem vozilu ter počistili cestišče.
Vsi komentarji na ti dve "cvetki" so odveč.

Dolfe bi rekel: Študenti "rulz". :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Cepi »

To povej tistim, ki so se odločilo združevat RECO-je, in da ne smejo dežurat več "stari mački", ker so za v penzijo. Novega kadra pa ne smejo zaposlovat.
Tako ponoči iz Trbovelj hodijo dežurat ponoči v Ljubljano in preden opereterju dopoveš, da kličeš iz Zasavja in ti da opereterja iz Trbovelj traja celo večnost.
Je pa veliko odvisno od opereterja. Nekateri se takoj znajdejo, drugi pa pol ure sprašujejo, namesto da bi tako prevezal na konferenčni klic in bi govoril direktno z zdravnikom.
Za Trbovlje vem, da je praksa, če poveš, da rabiš zdravnik, te vpraša iz katere občine kličeš in te takoj preveže na konferenčni klic z zdravnikom in po potrebni "dvigne" še ostale intervencijske ekipe. Veliko pa naredi tudi panika.
Glede infromacij na Spinu je pa odvisno od povratnih infromacij, ki jih dobi.

Glede posredovanja pri prometnih nesrečah. Vedno se odklopi vir elektrike (akumultar), zaradi možnosti vžiga.

Zakaj pa ne bi mogla goret po domače povedan ruševina? Drugače je pa lahko hiša zapuščena pa še ni rečeno, da je podrta.
Odgovori