Kaj se dogaja?

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
mateja
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 268
Pridružen: 03.12.2008, 18:42

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a mateja »

Ljubitelj napisal/-a:Cokla, pa še res je, samo jaz vstopam na "vozne rede", "zamude" in "ovire v prometu" brez ogleda prve strani, ki si jo podal in tam tega obvestila ni! Bi človek pričakoval, da v ovirah v prometu to piše.

LPL
malo off-topic, pa vseeno

Ovire v prometu so rubrika spletne strani SŽ, kjer je napak toliko, da glava peče. Datumi nametani sem in tja in neusklajeni z dejanskim stanjem ali s stanjem, ki ga izpiše ob preverjanju voznega reda.

1. primer: opisan v mojem popotovanju s Španci dva tedna nazaj, gorejnska proga. Obvestilo na spletni strani SŽ je imelo naslov, da se avtobusni prevoz izvaja od ponedeljka naprej, jaz pa sem na avtobus "naletela" kar dva dni prej.

2. primer: ker se nikakor ne želim voziti z avtobusom, preverim Ovire v prometu za preteklo soboto, 28. 9. In najdem obvestilo za bohinjko, da se vrši avtobusni prevoz:

Zaradi vzdrževalnih del na progi bo med 16. in 20.9., 23.9., od 25. do 27.9., 30.9. in od 1.10. do 4.10.2013, organiziran nadomestni prevoz z avtobusi med Grahovim in Mostom na Soči.

Spletna stran torej pravi, da za vikend poteka vse normalno. Ampak ker sem ziheraš in ker spletni strani ne zaupam, vtipkam v vozni red na spletni strani še relacijo na bohinjki. In evo, pojavi se križec v trikotniku! Avtobusni prevoz! Preverim še enkrat datum, če se nisem zmotila - 28. 9. - sobota. Spletni vozni red pravi, da je treba na avtobus!

Avtobusnega prevoza tisti dan seveda ni bilo, ampak komu boš sedaj verjel?

Napak na spletni strani je toliko, da se vprašaš, kdo tam dela. Da ne govorim o tem, da lepo napišejo, da je bohinjski predor zaprt, potem pa vlak pelje skozi ...

Spletna stran je čudovito orodje, kjer lahko potnike obveščaš v realnem času. Ob taki šlampariji, ki potnika tudi zavaja, se vprašaš, kakšne ljudi zaposluje SŽ. Vsak se zmoti, ampak toliko napak kot jih najdem na spletni strani, to pa ni več normalno. Pa spremljam samo gorenjsko progo in bohinjko, kaj bi bilo, če bi še vse ostale ...

Je pa obvestilo o koprski progi tudi v Ovirah v prometu. Očitno berejo ta forum in pisanje tukaj pomaga več kot pritožbe na SŽ.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Kakorkoli...proga je od 12:05 ponovna odprta......v obe smeri! :mrgreen:
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4298
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

igor72 napisal/-a:Kakorkoli...proga je od 12:05 ponovna odprta......v obe smeri!
Na valu 202 so rekli samo za tovorne, da jih spravijo čez. Potniški danes še z busom.
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

igor72 napisal/-a:Razmočen teren, je verjetne vzrok, nasutja kamenja na progo pri Prešnici.
Naletela je kraljica 020, ki jo je menda kar dobro odnesla....proga zaprta....več v prihodnjih urah...
več slika --> http://www.eurocitycard.blogspot.com/20 ... -vlak.html 4x ponoči in 3x dan ,kolegi je bil foto potem dal za mene :)

zanimivo ponoči sliki :)

lp
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a cokla »

RitterVonGhega napisal/-a:
igor72 napisal/-a:Razmočen teren, je verjetne vzrok, nasutja kamenja na progo pri Prešnici.
Naletela je kraljica 020, ki jo je menda kar dobro odnesla....proga zaprta....več v prihodnjih urah...
več slika --> http://www.eurocitycard.blogspot.com/20 ... -vlak.html 4x ponoči in 3x dan ,kolegi je bil foto potem dal za mene :)

zanimivo ponoči sliki :)

lp

Še en ukraden članek....če vzamemo v zakup, da si za slike dobil dovoljenje. Čeprav dvomim...
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

cokla napisal/-a:
RitterVonGhega napisal/-a:
igor72 napisal/-a:Razmočen teren, je verjetne vzrok, nasutja kamenja na progo pri Prešnici.
Naletela je kraljica 020, ki jo je menda kar dobro odnesla....proga zaprta....več v prihodnjih urah...
več slika --> http://www.eurocitycard.blogspot.com/20 ... -vlak.html 4x ponoči in 3x dan ,kolegi je bil foto potem dal za mene :)

zanimivo ponoči sliki :)

lp

Še en ukraden članek....če vzamemo v zakup, da si za slike dobil dovoljenje. Čeprav dvomim...
ne ukraden, eni SŽ je dal za meni da lahko dovoljeno objave :) :) =D> =D>
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a cokla »

RitterVonGhega napisal/-a:
ne ukraden, eni SŽ je dal za meni da lahko dovoljeno objave :) :) =D> =D>
Potem ga ne bi smel podpisat kot svojega.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

cokla napisal/-a:
RitterVonGhega napisal/-a:
ne ukraden, eni SŽ je dal za meni da lahko dovoljeno objave :) :) =D> =D>
Potem ga ne bi smel podpisat kot svojega.
vem, imam velike slike (on je reko ne dovoljeno velike slike 1225x900,samo lahko mala slika)kdo lahko drugi ukraden za velike slike. potem sem naredil manj slika in "ECC" ,LooL :)
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a cokla »

RitterVonGhega napisal/-a:
Potem ga ne bi smel podpisat kot svojega.
vem, imam velike slike (on je reko ne dovoljeno velike slike 1225x900,samo lahko mala slika)kdo lahko drugi ukraden za velike slike. potem sem naredil manj slika in "ECC" ,LooL :)[/quote]

:?: #-o

Zdej...al si, al se pa delaš in sem jaz... :roll:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
bart
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1289
Pridružen: 07.03.2007, 19:50

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a bart »

S spletnega portala RTV SLO

Dodajam še povezavi na članek in prispevek v zvezi z IDjem.

Jernej
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a sikos »

Nesreča na železniški postaji v Črnomlju... Ve kdo kaj več?

http://www.radiokrka.com/poglej_clanek. ... nka=184709
Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
glajz
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 252
Pridružen: 29.06.2011, 15:34

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a glajz »

Lp,
Danes zjutraj naj bi prišlo do izpada napetosti (verjetno zaradi strganja vozne mreže :?: ) na glavni progi št. 10, nekje pri uvozu v postajo Ljubljana, nekaterim potniškim vlakom naj bi zaradi tega do glavne postaje pomagala dizel vleka. Ve kdo kaj več?
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Videl sem slike in komentarje na facebooku, da so šli nekateri peš do železniške postaje v Ljubljani iz smeri Zidanega Mosta, približno od tam kjer je vrtec ob progi.

Sprašujem se kako je bilo poskrbljeno za varnost?
Uporabniški avatar
Žiga
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 225
Pridružen: 16.09.2009, 21:36

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a Žiga »

Cepi napisal/-a:Sprašujem se kako je bilo poskrbljeno za varnost?
Sprevodnik MV 314 je rekel, da gremo lahko naprej na lastno odgovornost. Ob 7.13 bi morali prispeti v Ljubljano. Ob 7.25 smo bili potniki obveščeni o izrednem dogodku. Večina, ki je bila namenjena v Ljubljano, je šla peš po tirih do postaje, ker smo bili tako ali tako že v zamudi na delo in šolo. Tisti, ki pa so bili namenjeni na Jesenice oz. proti Gorenjski, pa so seveda morali počakati.
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Kaj se dogaja?

Odgovor Napisal/-a milchy »

zakaj toliko zamud ?

ZAMUDE VLAKOV 21.10.13 OB 10:40
Trenutna postaja Relacija Vlak Zamuda
SEŽANA SEŽANA - JESENICE 4210 16 min V ODHODU
GROSUPLJE NOVO MESTO K. - LJUBLJANA 3220 7 min V ODHODU
KRANJ DOBOVA M. - JESENICE M. 212 50 min V ODHODU
SEMIČ METLIKA - LJUBLJANA 3212 12 min V ODHODU
LJUTOMER MURSKA SOBOTA - ORMOŽ 4103 12 min V ODHODU
LITIJA MARIBOR - LJUBLJANA 503 99 min V ODHODU
RADOHOVA VAS LJUBLJANA - METLIKA 3235 8 min V ODHODU
VERD MARIBOR - KOPER 35 30 min V PRIHODU
VUZENICA PREVALJE M. - MARIBOR 4007 11 min V ODHODU
Odgovori