Prevoz navijačev

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Prevoz navijačev

Odgovor Napisal/-a desiro »

Jaz bi jim kar lepo vso škodo naknadno zaračunal. :evil:
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Prevoz navijačev

Odgovor Napisal/-a mkx »

desiro napisal/-a:Jaz bi jim kar lepo vso škodo naknadno zaračunal. :evil:
Teoretično to gre, praktično pa bolj težko. Naročnik bi gladko zavrnil plačilo računa, kakšnega omembe vrednega premoženja pa najbrž tudi nimajo da bi lahko delali kakšno izvršbo.

Pri takih tičih je najbolje stvar pokasirati vnaprej, dokler so zainteresirani.
LP, Metod
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 783
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Prevoz navijačev

Odgovor Napisal/-a trocken »

Se bom še jaz prijavil k tej temi, ker mi je zelo domača. Mislim, da sta vlaka 4215 in 4227 (zadnja vlaka iz Jesenic proti Novi Gorici) edina vlaka v Sloveniji, ki sta nastala na pobudo navijačev. In sicer hokejskih. Z novim voznim redom bosta sicer ukinjena, vendar - to je informacija, ki sem jo končno dobil danes - ne v dnevih, ko bodo na Jesenicah tekme, torej naj bi vlak vozil po napovedi.
Na vlaku nismo nikoli uničevali, prepričan sem, da je hujši jutranji šolski vlak, kar se discipline tiče. Zato naj se ugrizne v jezik tisti, ki tukaj na forumu naklada o živinskih vagonih in tako dalje. Kajti velika razlika je, ali so na vlaku nogometni ali kakšni drugi navijači, recimo hokejski. In seveda razlika je, ali se v šport vtikajo razni Kanglerji in Jankoviči in ostala politična golazen, ki maso na nizkoten način izkoriščajo za, jaz sem prepričan FAŠISTIČNE namene. Mi ne delimo, ampak združujemo Primorsko in Gorenjsko, pred in po tekmi pa skupaj pijemo z navijači Olimpije oziroma kakšnega avstrijskega kluba. To so že po nekaj vožnjah ugotovili tudi policaji, ki so nas po navodilih ne vem katerega debila spremljali.
Je pa res, da je ta vlak šel ves čas v nos prav železničarjem, češ, da s tem vlakom vozijo zrak.., seveda takrat, ko ni tekem. S tem se sicer ne strinjam, šlo je vendar za zadnjo povezavo Ljubljane s Posočjem... no, to je že druga zgodba. Mi so v lanski sezoni vsekakor prispevali okoli 1000 potnikov na vlaku in sicer takih, ki v veliki večini vlaka nikoli ne uporabljajo kot prevozno sredstvo....
leteči vlak
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2575
Pridružen: 04.03.2009, 10:20
Kraj: Grosuplje

Re: Prevoz navijačev

Odgovor Napisal/-a leteči vlak »

@trocken, pa saj v tej temi ni nikjer govora o prevozu hokejskih navijačev.

Vse je orientirano zgolj na prevoz navijačev NK Olimpija in NK Maribor v času ljubljansko-štajerskega derbija.

Obe skupini sta že velikokrat naredili škodo po vlakih. Poglej npr. @coklino poročilo o škodi na Gomulki 207, katero so povzročili Green Dragonsi v preteklem tednu, ko so potovali v Maribor in nazaj.

Ker se taka oblika vandalizma pojavlja precej pogosto, se je za vprašat, ali ima sploh smisel prevažat (nogometne) Green Dragonse in Viole?

Tako, da ne mislit, da se na forumu tlači v isti koš nogometne in hokejske navijače. Ne spomnim se, da bi kdaj koli pisali o kakšnih izgredih na hokejskih vlakih (dopolnite me, če se motim). Pri nogometu je pa čisto druga zgodba...
Aljaž
Nejac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1283
Pridružen: 29.03.2009, 17:46

Re: Prevoz navijačev

Odgovor Napisal/-a Nejac »

trocken napisal/-a: ...Na vlaku nismo nikoli uničevali, prepričan sem, da je hujši jutranji šolski vlak, kar se discipline tiče...
mmg, velikokrat mi sošolec pripoveduje o tem kakšno škodo so naredili na vlaku od trganja zaves pa do prebadanja sedežev s škarjami (na 813/814) pa metanje hrane in podobnega v Vintgar. Slednje je škoda na njihov račun. Sam pa mu rečem naj tega ne počne več, ampak ne zaleže prav dosti :roll:
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 783
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Prevoz navijačev

Odgovor Napisal/-a trocken »

Nejac napisal/-a:
trocken napisal/-a: ...Na vlaku nismo nikoli uničevali, prepričan sem, da je hujši jutranji šolski vlak, kar se discipline tiče...
mmg, velikokrat mi sošolec pripoveduje o tem kakšno škodo so naredili na vlaku od trganja zaves pa do prebadanja sedežev s škarjami (na 813/814) pa metanje hrane in podobnega v Vintgar. Slednje je škoda na njihov račun. Sam pa mu rečem naj tega ne počne več, ampak ne zaleže prav dosti :roll:
Če je to res ima srečo, da še sam ni poletel v Vintgar. Se pa bojim, da ta sošolec malo naklada...
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Prevoz navijačev

Odgovor Napisal/-a Tono »

trocken napisal/-a:Zato naj se ugrizne v jezik tisti, ki tukaj na forumu naklada o živinskih vagonih in tako dalje.
A bi bil ta način prevoza fuzbalerskih huliganov neustrezen?
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Prevoz navijačev

Odgovor Napisal/-a desiro »

mkx napisal/-a:
desiro napisal/-a:Jaz bi jim kar lepo vso škodo naknadno zaračunal. :evil:
Teoretično to gre, praktično pa bolj težko. Naročnik bi gladko zavrnil plačilo računa, kakšnega omembe vrednega premoženja pa najbrž tudi nimajo da bi lahko delali kakšno izvršbo.

Pri takih tičih je najbolje stvar pokasirati vnaprej, dokler so zainteresirani.
Saj zaradi tega bi pa jaz lepo napisal še kakšno alinejo v pogodbo o najemu vlaka, v primeru, da te škode ne poravnajo, se jim najprej izvrši zarubitev vsega premoženja(če ga sploh je kaj), če pa le taga ni mogoče izvesti, pa glavne od navijaškega kluba, lepo strpamo v že tako prepolno keho :D :D
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4117
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Prevoz navijačev

Odgovor Napisal/-a mkx »

desiro napisal/-a:
mkx napisal/-a:
desiro napisal/-a:Jaz bi jim kar lepo vso škodo naknadno zaračunal. :evil:
Teoretično to gre, praktično pa bolj težko. Naročnik bi gladko zavrnil plačilo računa, kakšnega omembe vrednega premoženja pa najbrž tudi nimajo da bi lahko delali kakšno izvršbo.

Pri takih tičih je najbolje stvar pokasirati vnaprej, dokler so zainteresirani.
Saj zaradi tega bi pa jaz lepo napisal še kakšno alinejo v pogodbo o najemu vlaka, v primeru, da te škode ne poravnajo, se jim najprej izvrši zarubitev vsega premoženja(če ga sploh je kaj), če pa le taga ni mogoče izvesti, pa glavne od navijaškega kluba, lepo strpamo v že tako prepolno keho :D :D
Kompliciraš. Pri takih se stvar elegantno reši s kavcijo. Torej, pred prevozom se položi kavcija v višini recimo 50.000 EUR. Vsa morebitna škoda se od tega odbije, preostanek dobijo nazaj.
Druga možnost je zavarovanje škode pri komercialni zavarovalnici, ampak se bojim da premija ne bi bila dosti nižja od prejšnjih škod.
LP, Metod
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 783
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Prevoz navijačev

Odgovor Napisal/-a trocken »

Tono napisal/-a:
trocken napisal/-a:Zato naj se ugrizne v jezik tisti, ki tukaj na forumu naklada o živinskih vagonih in tako dalje.
A bi bil ta način prevoza fuzbalerskih huliganov neustrezen?
Obstaja tisoč načinov za umirjanje navijačev, stvar so idealno rešili v Velik Britaniji. Zmeraj so vmes posamezni provokatorji, s takšnimi ali drugačnimi nameni.
Omenjanje živinskih vagonov me pa moti. S tem prevozom so vozili ljudi...no, saj vemo kam. In ko vidim, da politiki izkoriščajo mase, oziroma se kažejo v njih, kot se je to zgodilo na zadnjem derbiju v Mariboru, me spreleti kar srh....
Odgovori