Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
Uporabniški avatar
raziskovalec
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 345
Pridružen: 03.10.2012, 15:56
Kraj: včasih na dolejnski, včasih na kraški progi

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a raziskovalec »

Za tiste, ki ne znajo nemško:
Ob 7.30 je okoli 250 m pred postajo Neuhausen močno počilo. Prišlo je do trčenja dveh vlakov, dvonadstropnega in Thurbo kompozicije. Policija je ugotovila, da sta se vlaka stransko zadela. Poškodovanih je bilo 17 ljudi, 9 jih je bilo hospitaliziranih. Policija dodaja, da težje poškodovanih ni, tudi strojevodji sta lažje poškodovani. Po nesreči so se potniki disciplinirano evakuirali, za to so več časa rabili tisti iz dvonadstropnega vlaka. Po dveh urah je bilo reševalne akcije konec.
Iskanje vzroka:
Veliko vprašanje je, zakaj sta se vlaka zaletela. Dvonadstropni vlak je po voznem redu izpeljal iz postaje Schaffhausen ob 7.31. Ob 7.34 bi moral postajo Neuhausen prepeljati v smeri Winterthura. Iz smeri Winterthura je pripeljala Thurbo kompozicija, ki bi iz Neuhausena morala odpeljati ob 7.34. Ker niso ugotovili še nobenega očitnega vzroka, ostaja vprašanje odprto. Če bo promet možen šele jutri zjutraj, pa še ni jasno.
Lep pozdrav, raziskovalec.
Luč na koncu tunela ni nujno rešitev, lahko je vlak
Uporabniški avatar
sikos
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1038
Pridružen: 28.01.2012, 20:10
Kraj: Dolenjska

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a sikos »

Danes storite prijazno dejanje "kar tako". Kadar naredite nekaj dobrega za druge, postanete sami srečnejši.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a Tono »

Ljubiteljica v akciji.

V Egiptu je iztirl vlak s 1.300 potniki. 19 mrtvih regrutov.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
mašina664
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 52
Pridružen: 02.11.2008, 20:14
Kraj: Dornberk

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a mašina664 »

<Želežničarski pozdrav!>
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a Cepi »

"Ali lahko kdo razloži , kako je to mogoče. Sedaj je že znano , da je mlada 20 letna čistilka vklopila vlak in se odpeljala. Baje pomotoma. Kje je varnost, budniki itd.. !"

To je vprašanje iz nekega drugega foruma, pa bi mogoče malo podiskutirali.
Uporabniški avatar
Shinkansen 500
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 06.06.2012, 9:06

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a Shinkansen 500 »

Ja to se tudi jaz sprašujem, kako je to sploh mogoče, da bi ena čistilka usposobila vlak, da se je lahko z njem odpeljala. #-o

Po mojem sta tu samo 2 možnosti. Ali je bila napaka strojevodje, kar se mi zdi da je bolj malo možnosti. Ali pa je ta čistilka imela neko znanje o vlakih, da je to naredila namenoma pa se sedaj izgovarja, da je to storila nenamerno, ker se mi zdi čudno, da vlak nima budnika pa signalno varnostne naprave. Prepričan sem, da to imajo na Švedskem in bodo po mojem tudi naredil preiskavo. Potem je pa še vprašanje kakšen motiv je imela za to, kar je storila ?

Res se mi zdi nesmiselno. Edino kar mi pride na pamet, da je to mogoče storila zaradi zavarovanja, da bi dobila denar od zavarovalnice. Sem že kar nekaj primerov slišu, kaj so že vse naredil ljudje, da so prišli do denarja. Ne vem no upam, da bo še kdo od vas, ki ste strojevodje povedal svoje mnenje, kako je to sploh možno.
Zadnjič spremenil Shinkansen 500, dne 20.01.2013, 11:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a Tono »

A nimamo celo na forumu dveh takšnih "čistilk", ki sta vdrli na vlak? nekateri se prekleto dobro spoznajo na vožnjo tirnih vozil, pa z železnico nimajo nobene neposredne zveze.
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1431
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

danes nesreča za primestni vlak na dunaju v avstriji , Talent1 (4024)

link ; http://www.24ur.com/novice/crna-kronika ... vanih.html #-o :(
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a cokla »


Bemo....tole pa ne zgleda lepo....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a SIMY »

Ga je ofnal ko piksno pira.
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a Florjan »

Shinkansen 500 napisal/-a:Ja to se tudi jaz sprašujem, kako je to sploh mogoče, da bi ena čistilka usposobila vlak, da se je lahko z njem odpeljala. #-o

Po mojem sta tu samo 2 možnosti. Ali je bila napaka strojevodje, kar se mi zdi da je bolj malo možnosti. Ali pa je ta čistilka imela neko znanje o vlakih, da je to naredila namenoma pa se sedaj izgovarja, da je to storila nenamerno, ker se mi zdi čudno, da vlak nima budnika pa signalno varnostne naprave. Prepričan sem, da to imajo na Švedskem in bodo po mojem tudi naredil preiskavo.
Obsodba snažilke po Jugo modelu. Privatna družba "Arriva" se je snažilki že opravičila zaradi krive obsodbe. Krivda se raziskuje pri strojnem in prometnem osebju, kjer so ugotovili že več napak. Več v nemškem jeziku:

http://www.stern.de/panorama/spektakula ... paign=alle
Uporabniški avatar
Shinkansen 500
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 22
Pridružen: 06.06.2012, 9:06

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a Shinkansen 500 »

Florjan napisal/-a:
Shinkansen 500 napisal/-a:Ja to se tudi jaz sprašujem, kako je to sploh mogoče, da bi ena čistilka usposobila vlak, da se je lahko z njem odpeljala. #-o

Po mojem sta tu samo 2 možnosti. Ali je bila napaka strojevodje, kar se mi zdi da je bolj malo možnosti. Ali pa je ta čistilka imela neko znanje o vlakih, da je to naredila namenoma pa se sedaj izgovarja, da je to storila nenamerno, ker se mi zdi čudno, da vlak nima budnika pa signalno varnostne naprave. Prepričan sem, da to imajo na Švedskem in bodo po mojem tudi naredil preiskavo.
Obsodba snažilke po Jugo modelu. Privatna družba "Arriva" se je snažilki že opravičila zaradi krive obsodbe. Krivda se raziskuje pri strojnem in prometnem osebju, kjer so ugotovili že več napak. Več v nemškem jeziku:

http://www.stern.de/panorama/spektakula ... paign=alle
Sem prebral članek. Ja saj kot sem rekel, da je možna napaka strojevodje samo se mi je sprva zdelo bolj malo verjetno, ker nisem vedel, da je to privatna firma, ki si lasti ta vlak. Sedaj pa verjamem, da je kriv nekdo od strojnega ali prometnega osebja, ker za privatne firme sem že slišu o njihovih pomankljivostih pri varnosti v železniškem prometu.
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a Tono »

Ja, z metlo je ruknla v manipulator pa je cug speljal :mrgreen:
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a Florjan »

RitterVonGhega napisal/-a:danes nesreča za primestni vlak na dunaju v avstriji , Talent1 (4024)

link ; http://www.24ur.com/novice/crna-kronika ... vanih.html #-o :(
Pri ORF poročilih je bilo objavljeno, da je en strojevodja in en potnik v življenski nevarnosti. Vzrok nesreče pa napaka na kretnici.
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Re: Nesreče ... nesreče po širnem svetu

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Videti je, da garnituri nista vozili hitro. Morda kakih 40 km/h.....
Odgovori