Vlak št.20 včeraj

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

To tudi mene zanima! Sej če vlak ni iztiru, ne vidim razloga ustavitve. Pa še to: pri 140 km/h da bi dviganlo vlak zaradi trka s 50 kilskim psom? Po moje, nemogoče!! To da poči spojler je mogoče, iztiritev pa zelo težko verjetna.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

kondukter napisal/-a:
Jembah napisal/-a:Ne bla je fotrova zadnja voznja :lol:. Vozil pa je kontrolni iz Mb. Je pa baje lepo dvignilo prvi podstavni vozicek. Jebat ga ta pes je ze baje veckrat izival usodo :wink: .
Nekaj ne razumem...Če je dvignilo prvi podstavni voziček, kako to, da je vlak vozil dalje? Mar ni več v veljavi, da če pride do "dviga" kolesa ali podstavnega vozička to pomeni ID? Al pa se jaz motim? :(
Kako to misliš do dviga kolesa? Torej če je na tir nastavljen kovanec, se to šteje kot dvig kolesa in ID?

Po mojem tisti, ki so imeli na ušesih slušalke in vneto poslušali svojo glasbo, sploh niso zaznali, da se je karkoli zgodilo. Le slišati je bilo zelo grdo. No pa videti tudi, ko je nekaj letelo izpod koles...
jakaa
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 63
Pridružen: 07.07.2006, 20:53

Odgovor Napisal/-a jakaa »

Jembah je napisal/a:
Ne bla je fotrova zadnja voznja . Vozil pa je kontrolni iz Mb. Je pa baje lepo dvignilo prvi podstavni vozicek. Jebat ga ta pes je ze baje veckrat izival usodo


Ojoj pa ravno na zadnji vožnji se mora kaj takega zgoditi. Je pa tolažba da vsaj človek ni bil in da ni bilo večjih posledic.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Nejc napisal/-a:To tudi mene zanima! Sej če vlak ni iztiru, ne vidim razloga ustavitve. Pa še to: pri 140 km/h da bi dviganlo vlak zaradi trka s 50 kilskim psom? Po moje, nemogoče!! To da poči spojler je mogoče, iztiritev pa zelo težko verjetna.
Najbrž ni bilo samo 50 kil. Ti psi, ko so odrasli in če so solidno futrani, dosežejo tudi preko 70 kg,...... krat hitrost vlaka .......pa imate njegovo maso pri trku.
Podstavnega vozička zanesljivo ni dvignilo, vsekakor pa je malo zanihalo, kar se takoj čuti.
Pri povoženju živali včasih tudi pride potreba po ustavitvi vlaka. Rado se zgodi, da spodaj odpre ali pa celo odtrga kakšno zračno pipico. Izguba zraka v zračnem sistemu pa je vzrok za ustavitev.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Bogi kuža, kako je neslavno končal :(; če si malo predstavljaš, pa ti je že kar smotano ko pomisliš kaj je delalo z njim tam pod ICSom...
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

RisPo napisal/-a:Bogi kuža, kako je neslavno končal :(; če si malo predstavljaš, pa ti je že kar smotano ko pomisliš kaj je delalo z njim tam pod ICSom...
NE bogi kuža NE, kriv Gospodar ni ne pazi in pusti kuža je šla na tiri do nevarni!
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

IC-Pohorje503 napisal/-a:
RisPo napisal/-a:Bogi kuža, kako je neslavno končal :(; če si malo predstavljaš, pa ti je že kar smotano ko pomisliš kaj je delalo z njim tam pod ICSom...
NE bogi kuža NE, kriv Gospodar ni ne pazi in pusti kuža je šla na tiri do nevarni!
Maš prav, da je kriv lastnik, samo vseeno ne bi bil v njegovi situaciji, se ti ne zdi?
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Raje nehajte. Slika

Prihaja Fata s krpo za brisat. press Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Nadaljujemo z pametnimi zadevami.


Krpa je bla fejst umazana :guns
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

joj post napisal v napacno temo :(
Zadnjič spremenil Jembah, dne 03.01.2007, 18:04, skupaj popravljeno 1 krat.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Garnitura je na strani 310-006 poflikana...
Uporabniški avatar
Marlo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 177
Pridružen: 24.01.2009, 11:44

310-006, ID Jevnica 8. 2. 2005

Odgovor Napisal/-a Marlo »

Izgleda, da jih 310-006 kar faše.

Naslednje fotografije so posnetki ID, ki se je zgodil 8. 2. 2005 na nivojskem prehodu - prvi prehod med postajališčem Jevnica in postajo Laze.
Tip je z avtom 'priletel' po cesti in ker je čez cesto zelo zoprn "S", je zletel na tire in tam obtičal. No, tip se je vsaj iz avta pravil pravi čas.

Fotografije niso moje in ne vem, kdo je njihov avtor! :oops: Upam pa, da ne bo zamere.

MMG: iskalnik ne mara besede 'pendolino' :pc2 ; do 'pendo' :hang še gre, naprej pa ne.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
marklinfan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 571
Pridružen: 01.08.2006, 19:47
Kraj: Stari grad Celje
Kontakt:

Re: Vlak št.20 včeraj

Odgovor Napisal/-a marklinfan »

Od te honce civic pa ni dost ostal. Če dobro vidm, je prednje maske iz poliestrske mase? Majo še keri vlaki dons tko, vsaj včasih je blo vse iz pleha!?
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: 310-006, ID Jevnica 8. 2. 2005

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Marlo napisal/-a:Izgleda, da jih 310-006 kar faše.

Naslednje fotografije so posnetki ID, ki se je zgodil 8. 2. 2005 na nivojskem prehodu - prvi prehod med postajališčem Jevnica in postajo Laze.
Tip je z avtom 'priletel' po cesti in ker je čez cesto zelo zoprn "S", je zletel na tire in tam obtičal. No, tip se je vsaj iz avta pravil pravi čas.

Fotografije niso moje in ne vem, kdo je njihov avtor! :oops: Upam pa, da ne bo zamere.

MMG: iskalnik ne mara besede 'pendolino' :pc2 ; do 'pendo' :hang še gre, naprej pa ne.
Marlo, te slike je že enkrat ravno v tej rubriki limal gor Dolfe.
Uporabniški avatar
Marlo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 177
Pridružen: 24.01.2009, 11:44

Re: Vlak št.20 včeraj

Odgovor Napisal/-a Marlo »

Zaradi :^o :ups iskalnika se moram že drugič zagovarjat :oops: .

Sem že bolj nov na forumu in ga še nisem celega pregledal :kufe2 . Ko brskam po računalniku in naletim na slike, ki bi bile za objavo, z iskalnikom ( :mad1 ) pogledam, če že kaj je.

Iskal sem pod 'pendolino' (oz. 'pendol' :hang ), iskal sem pod '006' iskal sem pod 'Jevnica', pa tega ID ni bilo za najti.

Dobra novica je, da mi starih IDjev že počasi zmanjkuje (so pa še eni :? )
Odgovori