Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
Uporabniški avatar
Nurmi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3041
Pridružen: 16.09.2009, 17:12

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Nurmi »

trocken napisal/-a:
Nurmi napisal/-a::-k še to strokovno ugotovitev bi rad slišal "matranje z dizlarji" pa na katerem zelniku je zrasla.
Narobe razumljeno. Menjava lokomotiv elektrika - dizel - elektrika. Samo to sem mislil. Po pontebbani pridejo direktno v luko.
In v komu je problem tistih 6 minut.V Borovnici je že čakala Živa na 5,mene je rezal umaknil na levega,zapel Živo,na sklepu je bil že vlakovodja,skrajšani in gas.V 10 minutah sva se oba skadila iz Borovnice.Jaz z pločevino proti Logatcu,Živa pa z mojim vlakom proti Ljubljani.
Tko kot je rekel Dragan tko bi moglo biti zmeraj.Zato ker se da.
Osnovni problem na svetu je v tem,da so budale preveč samozavestne in pametni vedno v dilemi!
trocken
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 783
Pridružen: 22.12.2009, 10:55

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a trocken »

Nurmi napisal/-a:
trocken napisal/-a:
Nurmi napisal/-a::-k še to strokovno ugotovitev bi rad slišal "matranje z dizlarji" pa na katerem zelniku je zrasla.
Narobe razumljeno. Menjava lokomotiv elektrika - dizel - elektrika. Samo to sem mislil. Po pontebbani pridejo direktno v luko.
In v komu je problem tistih 6 minut.V Borovnici je že čakala Živa na 5,mene je rezal umaknil na levega,zapel Živo,na sklepu je bil že vlakovodja,skrajšani in gas.V 10 minutah sva se oba skadila iz Borovnice.Jaz z pločevino proti Logatcu,Živa pa z mojim vlakom proti Ljubljani.
Tko kot je rekel Dragan tko bi moglo biti zmeraj.Zato ker se da.
To je res, samo oni nimajo na razpolago toliko mašin z licencami in osebja, da bi menjali. Tudi premeščati jih ne morejo, vsaj tako mislim. Mogoče bi o sami organizaciji dela pri njih v izrednih razmerah povedal kaj več kdo iz RCA -ja....menda si tudi med seboj zelo pomagate, če sem prej dobro razumel en post.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a cokla »

trocken napisal/-a:
To je res, samo oni nimajo na razpolago toliko mašin z licencami in osebja, da bi menjali. Tudi premeščati jih ne morejo, vsaj tako mislim. Mogoče bi o sami organizaciji dela pri njih v izrednih razmerah povedal kaj več kdo iz RCA -ja....menda si tudi med seboj zelo pomagate, če sem prej dobro razumel en post.
RCA in Adria vozita z dizli do Ljubljane...ali Zaloga...ali Hodoša ....in do Sežane....njih se ne prepenja v Borovnici.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a 038 »

cokla napisal/-a:Adria vozita z dizli do Ljubljane...ali Zaloga...ali Hodoša ....in do Sežane....njih se ne prepenja
Jih pa zato sedaj porinemo čez Žerovince.
Uporabniški avatar
TERMINATOR
Mojster
Mojster
Prispevkov: 621
Pridružen: 11.02.2007, 11:45

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a TERMINATOR »

=D> Evo, promet bo počasi stekel. Kaj naj rečem najboljšim ekipam v Evropi? Neprecenljivi ste.
Lp
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a 541 »

TERMINATOR napisal/-a:=D> Evo, promet bo počasi stekel. Kaj naj rečem najboljšim ekipam v Evropi? Neprecenljivi ste.
Lp
Res je. Manj kot teden dni po "apokalipsi" promet teče. Svet na Kanalu A so omenili, da so SŽ ponudile pomoč Avstrijcem pri vzpostavljanju prometa. Trebušakov stavek na koncu "neverjetno, da sedaj čakamo Avstrijce" pove marsikaj.
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a holding »

...yes, yes, trenutno se kadi pipa miru... :train2 ....včasih pa smo rekl' "vsi za enega, eden za vse".....ipd., ipd....
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Dino S »

A lahko kdo pojasni, zakaj bodo Avstrijci potrebovali toliko časa za odprtje proge med Špiljem in Lipnico?
...
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

http://www.24ur.com/vlaki-se-vedno-s-po ... aprte.html" onclick="window.open(this.href);return false;

V 33. sekundi še sam sebi ne verjame :mrgreen: :mrgreen:
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Florjan »

Zaradi poškodovane vozne mreže, podrtega drevja in enotirne proge. Promet poteka po omenjenem voznem redu. Od 11.02.2014 pa bo začel veljati za omenjeno relacijo nov začasni vozni red.
http://ftp-pv.oebb.at/mcc_stoerung/baua ... elfeld.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Igor T
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 320
Pridružen: 07.03.2009, 13:11
Kraj: Laze Hills, Borovnica Slovenija
Kontakt:

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Igor T »

Nurmi napisal/-a::-k s 1300t valjane pločevine sem šel ponoči iz Borovnice proti Logatcu 35 km/h. Ga nism čutil matranja s 664-118. Mogoče ga kdo čuti v pisarni na papirju. Regan sigurno ne.
A ti si me zbudu ... Tale hrup je neki hujšega.. Že včasih so ropotal vlaki a tile Amerikanarji brez izpušnih loncev ... mater tole pa seka čez dolino ...
Pa en lep pozdrav ...

YT: http://www.youtube.com/user/urednik123
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Ljubitelj 3.2.2014 ob 17Č32
Glede na prikazano stanje, vlaki med Lj in Di še enkaj časa ne bodo vozili. S potniškimi ni problema, se pač pelje z avtobusom, kaj pa tovorni in predvsem Luka? Se kaj razmišlja o obvozih preko NG na Jesenice ali celo čez Trbiž?

LPL
...Pa se je vsul plaz kritik in zasmehovanja etc.....

Danes pa SŽ sporočajo, da bodo vlake v Avstrijo pošiljale po Pontebbani.....

Kdor se zadnji smeje se najslaše smeje,a ne LJ363 :D
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1591
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a desiro »

Ljubitelj napisal/-a:
Ljubitelj 3.2.2014 ob 17Č32
Glede na prikazano stanje, vlaki med Lj in Di še enkaj časa ne bodo vozili. S potniškimi ni problema, se pač pelje z avtobusom, kaj pa tovorni in predvsem Luka? Se kaj razmišlja o obvozih preko NG na Jesenice ali celo čez Trbiž?

LPL
...Pa se je vsul plaz kritik in zasmehovanja etc.....

Danes pa SŽ sporočajo, da bodo vlake v Avstrijo pošiljale po Pontebbani.....

Kdor se zadnji smeje se najslaše smeje,a ne LJ363 :D
Ja Ljubitelj, samo to ne zato ker bi imeli mi težave z bohinjko, ampak zato ker majo avstrijci probleme na svoji strani "Jeseniške" proge...
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Tono »

541 napisal/-a:
Regan 664 napisal/-a:Kje se bo na Primorki vršila menjava mašin?
Ena postaja bo Borovnica, kaj pa druga?
Pivka je potrgana, Divača je razkopana...? [-o<
Lokomotive se menjavajo v Borovnici in Sežani. Vse trase vlakov so spremenjene čez Sežano.

Je pa bilo včeraj lepo videti sodelovanje konkurentov v teh izrednih in kritičnih razmerah, SŽ, Adria, RCA. Vse lokomotive so vlekle vlake vseh prevoznikov. Od dizlove je na razpolago 6*664, 2*AT in 1*RCA.

Avstrijci so zaporo podaljšali, Podrožca - Beljak do 14.2, Špilje - Gradec do 23.2. Tako so obvozi čez Madžarsko in pa čez Italijo (RCA , SŽ recimo železova ruda, premog za Avstrijo).

Še vleka Stainz je bila v pripravljenosti priti na pomoč, pa pri nas ni ustreznih glajzof :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Dino S
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1499
Pridružen: 18.09.2008, 16:19
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Dino S »

Florjan napisal/-a:Zaradi poškodovane vozne mreže, podrtega drevja in enotirne proge. Promet poteka po omenjenem voznem redu. Od 11.02.2014 pa bo začel veljati za omenjeno relacijo nov začasni vozni red.
http://ftp-pv.oebb.at/mcc_stoerung/baua ... elfeld.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Torej bodo od 11. dalje že vozili (nekateri) vlaki po progi?
Kajti celomesečna zapora zaradi nekaj podrtega drevja in vodnikov na tako kratkem in nezahtevnem odseku...
...
Odgovori