Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
Uporabniški avatar
Igor T
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 320
Pridružen: 07.03.2009, 13:11
Kraj: Laze Hills, Borovnica Slovenija
Kontakt:

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Igor T »

Ko delavci Gradovca še na veliko kopljejo, je na tirih že Tegrad .... Mi je bilo kar malo hitro za baker, pa sem šel pogledat od blizu...

Trenutno povezujejo stebre VM z pocinkanojekleno žico 100mm2. Tudi vsak steber ima svojo ozemljitev v globino - cca 5m.

Slika

Slika

Takole zdej zgleda VM ...

Slika

Mi je pa v kratkem pogovoru delavec Tegrada zaupal, da tale jeklenica ni za zaščito pred padajočim drevjem (prej je namreč ni bilo), pač pa da se sedaj dela dvojna ozemljitev - ločena.

Tako bodo stebri VM ločeno ozemljeni od povratnega voda napajanja - beri šine... Sem i zdi to logično, saj na našem koncu strela večkrat letno udari ravno v železnico - sedaj ima več možnosti da udari v stebre VM oz v jeklenico med njimi in se tako dodatno varuje VM ... Če ni tako me pa popravite.
Pa en lep pozdrav ...

YT: http://www.youtube.com/user/urednik123
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

Zaščitna vrv bi morala biti iz aluminija 100mm2...
Uporabniški avatar
Igor T
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 320
Pridružen: 07.03.2009, 13:11
Kraj: Laze Hills, Borovnica Slovenija
Kontakt:

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Igor T »

EG 3100 napisal/-a:Zaščitna vrv bi morala biti iz aluminija 100mm2...
To sem tud jest vprašu če je aluminij ... pa mi je reku da je pocinkano. Resnici na ljubo bi šel za glavo stavt da je Al ... PA nobenmu povedat - tile drati bodo lahka tarča ..
Pa en lep pozdrav ...

YT: http://www.youtube.com/user/urednik123
038
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 873
Pridružen: 10.03.2009, 20:49

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a 038 »

Ozemlitvena vrv sluzi med drugim tudi kot povratni vod v primeru loma tirnice, tako so nas ucili.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Zaplane ni več, prav tako ni več Zaplane1 in tudi Zaplane2 8)
Slika


Ozemljitev se približuje koncu...danes je manjkal le še del med tunelom in borovniškim ločiščem...
Slika


Iz Verda navzdol pa se že sveti CUker :mrgreen:
Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Igor T
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 320
Pridružen: 07.03.2009, 13:11
Kraj: Laze Hills, Borovnica Slovenija
Kontakt:

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Igor T »

038 napisal/-a:Ozemlitvena vrv sluzi med drugim tudi kot povratni vod v primeru loma tirnice, tako so nas ucili.
Tole je pa zelo malo verjetno.
Če količkej poznam štrom pa tire ...

Torej če hočeš prekint povezavo z NP preko tirov, bi se po moje mogli zgoditi kar 2 loma tirnic. Če pa sta še oba tira skup povezana pa kar 4 je lomi ...
Ker: Obe tirnici sti povezani na vsakemkoncu z kretnico - tam je stik med njima. Prav tako je stik med njima na vsakem kolesu vagona. Torej če hočeš prekint stik z napajalno, bi moglo pridt do najmanj 2 lomv istega tira - torej lom vsake tirnice in to na relaciji med napajalno postajo in vlakom v smeri napajanja. Če pa je slučajno na drugi strani še povezava na kontra tir, bi morali počiti tudi obe tirnici med vlakom in postajo naprej... Če pa sta tira še povezana med postajama ... je pa še manj možnosti - a večja kot zadetek na lotu ...

A ker je imel Murphy prov, se je to sigurno že kje zgodilo ....
Pa en lep pozdrav ...

YT: http://www.youtube.com/user/urednik123
holding
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1799
Pridružen: 30.12.2006, 13:03

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a holding »

...vse kaže, da bo 01. 09. 2015 zadeva res zrihtana.... =D> ...al'..?...
gorican
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 541
Pridružen: 28.02.2013, 19:48

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a gorican »

A ni pisalo (sem tudi jaz prilepil tukaj ta članek), da tudi po 01.09. ko naj bi bil celoten poškodovan odsek saniran dokončno, ŠE NE BO uvedena elektro vleka po njem, ker morajo sanirati še posamezne dele proge (katere nevem in katera dela, sem tudi jaz vprašal tukaj, ampak nisem dobil odgovora :^o ), tako da naj bi elektro vleka po celotnem prenovljenem odseku stekla šele konec oktobra ali sredini novembra meseca :thumbupl
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a mkx »

gorican napisal/-a:A ni pisalo (sem tudi jaz prilepil tukaj ta članek), da tudi po 01.09. ko naj bi bil celoten poškodovan odsek saniran dokončno, ŠE NE BO uvedena elektro vleka po njem...
Mislim, da se je tisto nanašalo na (ponovno) uvedbo potniškega prometa od Borovnice proti jugozahodu v obsegu kot je bil pred žledom.

Verjamem, da imajo tam okoli še kaj za poštimati (v stilu sanacije gornjega ustroja za odpravljanje počasnih voženj) in če je nadomestni avtobusni prevoz že tako lepo ulaufan (da ne rečem, da so potniki tako lepo navajeni, da nič ne vozi), potem lahko pred ponovno uvedbo potniškega prometa naredijo še nekaj zapor in se potniški vlaki ne motajo med tovornimi.
LP, Metod
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 352
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Mičo »

Notranjska proga
Predvidoma najkasneje s 1. septembrom bo po letu in pol ponovno stekel redni potniški promet po veljavnem voznem redu tudi po notranjski progi od Borovnice proti Pivki in naprej proti Sežani, Kopru in Ilirski Bistrici. Dela trenutno sicer še potekajo, ker gre vse po načrtih pa na SŽ dodatnih odlogov zaenkrat ne predvidevajo. Proga je za redni potniški promet zaprta vse od lanskega februarja, ko jo je poškodoval žled.

Vir: http://www.delo.si/novice/slovenija/s-s ... anjki.html

Živi bili pa videli. :D
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

holding napisal/-a:...vse kaže, da bo 01. 09. 2015 zadeva res zrihtana.... =D> ...al'..?...
Zgleda, da bo celo kakšen dan prej, včeraj je bil tegrad že med PS in USB Borovnica =D>
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a 541 »

Regan 664 napisal/-a:
holding napisal/-a:...vse kaže, da bo 01. 09. 2015 zadeva res zrihtana.... =D> ...al'..?...
Zgleda, da bo celo kakšen dan prej, včeraj je bil tegrad že med PS in USB Borovnica =D>
Na www strani SŽ piše:
Od 31. avgusta bodo ponovno vozili vlaki po primorski progi, po rednem voznem redu.

Voznega reda vlakov pa ne najdem. Koliko vlakov obrača v Postojni za Ilirsko Bistrico?
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4118
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a mkx »

541 napisal/-a:Voznega reda vlakov pa ne najdem. Koliko vlakov obrača v Postojni za Ilirsko Bistrico?
Vozni redi bodo. Ažurno kot navadno, torej tja enkrat do 15. septembra :wink:

Kolikor vem, noben vlak ne obrača v Postojni za Ilirsko Bistrico. Vsi v Pivki.
LP, Metod
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a igor72 »

mkx napisal/-a:
Kolikor vem, noben vlak ne obrača v Postojni za Ilirsko Bistrico. Vsi v Pivki.
Ne bo držalo...vsaj eden je gotovo...šolski, okrog 15h...stoji, čaka, obrača,na tiru 1....bo uvozil brez odjemnika :mrgreen:
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3626
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Žled/sneg 2014 - zapora primorska proge in ostalih

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

igor72 napisal/-a:šolski, okrog 15h...stoji, čaka, obrača,na tiru 1....bo uvozil brez odjemnika :mrgreen:
Očitno bo tistih 12 min počakal kar na prevoznem tiru. Kakšna neverjetna sreča, da ravno tisti čas ni nobenega potnika s postankom v Postojni....
Odgovori