Preserje

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Preserje

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Če sem prav razumel, je moped v ponedeljek, dne 20.9.1976 vozil po nepravem tiru!?

Mogoče zaradi posledic nesreče, ki se je zgodila v petek, dne 17.9.1976?
Ali drugače, zakaj sta se Mopet in Gomulka srečala na istem tiru?
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

Re: Preserje

Odgovor Napisal/-a Florjan »

Gomulka je v Preserjih uvozila v odklon na tir bližji postajnem poslopju. Omenjeni tir je bil glavni prevozni tir proti Postojni. Pri izvozu v odklon bi gomulka prešla na svoj pravi tir proti Ljubljani, če ne bi prišlo do ..........!
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Preserje

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Z mojim vprašanjem ne želim nikogar užaliti, obsoditi ali kaj podobnega! Razmišljam: ali je možno, da je prometnik prehitro spustil Gomulko, še preden je brzi oz. mednarodni zapeljal skozi postajo?

Po moji logiki je mednarodni imel prednost pred lokalnim in lokalni je bil na "napačnem" tiru!?

Še enkrat, samo glasno razmišljam!
(ne poznam vseh detaljev, sem laik in nikogar ne želim obsojati, ampak mrtev strojevodja mopeda se ni mogel braniti)
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
stjepan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.02.2009, 21:17

Re: Preserje

Odgovor Napisal/-a stjepan »

_Borsig_ napisal/-a:ali je možno, da je prometnik prehitro spustil Gomulko, še preden je brzi oz. mednarodni zapeljal skozi postajo?
Zaradi perona sta oba vozila po istem tiru,zdaj je v Preserju peron tudi ob tiru štiri,in če bi takrat imeli peron,potniški sploh ne bi vozil po tretjem.Kar zadeva "prehitro"že takrat so v Preserju imeli ERSVN (elektro-relejno-signalno-varnostno napravo),ki tega ni dovoljevala
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Preserje

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

stjepan napisal/-a:Zaradi perona sta oba vozila po istem tiru,zdaj je v Preserju peron tudi ob tiru štiri,in če bi takrat imeli peron,potniški sploh ne bi vozil po tretjem.Kar zadeva "prehitro"že takrat so v Preserju imeli ERSVN (elektro-relejno-signalno-varnostno napravo),ki tega ni dovoljevala
Hvala @stjepan. Zdaj mi je že bolj jasno!
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Florjan
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 659
Pridružen: 16.11.2005, 18:56
Kraj: Šmartno pri Litiji

Re: Preserje

Odgovor Napisal/-a Florjan »

V Preserju so potniški vlaki vozili večinoma na svoj glavni prevozni tir, to pomeni v premo na tir 4. V parih letih jahanja z Gomulko po Marostu sem vozil v odklon le parkrat pa še to v primeru, da je bil tir 4 zaseden. V tistih letih je bilo precej ID posebno v jesenskem času.
Odgovori