311-223

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

311-223

Odgovor Napisal/-a milchy »

Včeraj ponoči (?) je na Jesenicah zagorela in delno zgorela gomulka, ki je stala na tiru in čakala na jutranjo vožnjo v Ljubljano. Vzrok požara še ni znan.

M.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Zanimivo da ravno vagon, kjer sta OT-ja. Škoda pa da ravno ta vagon, saj je zelo pomemben, ker ima OT, če bi bil vagon brez OT-ja, bi lahko preuredili v tričlensko gomulko. Res škoda. :cry:
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

:? Kaj pa bodo zdej naredl z njo? Vrjetno je to tista ki bi zjutraj peljala vlak 2405 (v dvojni sestavi).
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Nekdo noče več gomulke, je že nekaj na tem
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

joj, škoda in žalosten POŽAR.

ALI USPELO PRIPOR ali NI ?

ali slabo varnost na ŽP JESENICE? :cry: :cry: :cry:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

danes okoli 9 ure zjutraj so gomulko odpeljali proti Ljubljani ....
vlekel jo je moped, kompozicija pa je vozila s kakšnimi 30-40 km/h .... slike jutri ....

M.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Si kaj poizvedel za vzrok požara?

Zanimivo je, da je požar nastal na dveh mestih, takorekoč istočasno. Po nekih podatkih ob 00:40.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

ne, nič nisem izvedel, tudi v nobenem časopisu ni nič, samo včeraj zjutraj je bilo v poročilu, ki ga da kranjski OKC na radio Triglav na Jesenicah ....
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

.. požar je najverjetneje nastal zaradi napake na električni napeljavi (ponoči med ogrevanjem ...) - to je neuradna informacija ....
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Potem pa dobro, da ni požar izbruhnil med vožnjo, če je bila napaka na električni napeljavi.
LP
Izidor
Aleš
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 85
Pridružen: 26.08.2006, 21:05

Odgovor Napisal/-a Aleš »

Dnevnik, sreda, 17. januarja 2007

Slika
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

aha,zanimivo !
škoda gomulka, da preveč stari!

LP
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Res zanimivo, da naj bi zagorelo na dveh mestih :shock: Se kaj ve, je bila garnitura v času ko je zagorela pod napetostjo? Mimogrede, milchy mogoče ves, ali se garnitura ogreva celo noč, ali tako kot potniški vagoni, le določen čas pred odhodom?

Drugače pa kar škoda, nekaj dni nazaj sem se peljal z omenjeno gomulko, pa je zgledala še kar v dobri kondiciji :? Se mogoče ve njena usoda, kolikor se mi zdi je imela še kar nekaj kilometrov v dobrem do poteka revizije?
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

gapi_1 napisal/-a:Res zanimivo, da naj bi zagorelo na dveh mestih :shock: Se kaj ve, je bila garnitura v času ko je zagorela pod napetostjo? Mimogrede, milchy mogoče ves, ali se garnitura ogreva celo noč, ali tako kot potniški vagoni, le določen čas pred odhodom?

Drugače pa kar škoda, nekaj dni nazaj sem se peljal z omenjeno gomulko, pa je zgledala še kar v dobri kondiciji :? Se mogoče ve njena usoda, kolikor se mi zdi je imela še kar nekaj kilometrov v dobrem do poteka revizije?
garnitura kolikor vem ni bila pod napetostjo, ker bi drugače strojevodja najverjetneje opazil, da gori,
garnitura se ne ogreva celo noč ampka občasno (na 2 do 3 ure), ker če jo ne bi ogrevali bi znali zjutraj biti problemi ob začetku vožnje....

- tisto pa , kar je novinar Šubic napisal o zelo starem vagonu ...... kaj je treba na to pripomniti ? ...saj ni sam kriv da je novinar ......

M.
Uporabniški avatar
gapi_1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 475
Pridružen: 25.09.2005, 12:17

Odgovor Napisal/-a gapi_1 »

Ja, sem tudi sam zjutraj videl omenjen članek v cajtngu, pa se najprej mislil, da je govora še o kakšnem drugem vagonu. Šele potem mi je potegnilo da gre za novinarjevo površnost.
Glede same vrednosti gomulke je verjetno res, da ni v denarju veliko vredna, je pa vseeno vsak dan uspela prepeljati kar lepo število potnikov.
Me pa, glede nato, da je število voznih sredstev za prevoz potnikov (garnitur in potniških vagonov) čedalje manjše, zanima ali je v kratkoročnem ali vsaj srednjeročnem načrtu SŽ nabava kakšnih dodatnih kapacitet?
Odgovori