odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

In ti se sklicuješ na bankrotiranca o katerem pišejo Finance v članku

Kdo je za sabo pustil večjo svinjarijo, begunci ali Miran Vuk?

Sicer pa, kje bi srali in scali, če se jih zapre na štadion brez sanitarij?

LPL
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Ljubitelj napisal/-a:Človeku se milo stori, ko vidi, kako se dela z ljudmi...
Ne biti tako prepričan. Iz zatočišč so šli prostovoljno. Prisilno jih pa ne smejo zadrževati. Pa tudi kulturni niso v končnih destinacijah, izbirčni.... Več pa v lokalnih Nemških cajtngih.
Uporabniški avatar
nejko077
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 02.12.2012, 11:37
Kraj: Medvode

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a nejko077 »

Jaz bi rekel naj se naučijo delati, biti odgovorni za svoja dejanja in naj rešijo svojo državo, kot pa da živijo in bodo na naš strošek.
Pa brez zamere.
LP
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Jaz bi rekel naj se naučijo delati, biti odgovorni za svoja dejanja in naj rešijo svojo državo, kot pa da živijo in bodo na naš strošek.
Pa brez zamere.
Še sreča, da v porušeni Evropi po vojni niso bili ljudje večinsko takega mnenja. Takrat je blodilo po našem kontinentu namreč kar 22 M beguncev, pa se je stvar uredila, kljub vsesplošnemu uničenju. Seveda je pa potrebno uvesti nekaj reda..... in seveda ne more vsak v svoj željeni paradiž (Germanijo).

LPL
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a jurij »

nejko077 napisal/-a:Jaz bi rekel naj se naučijo delati, biti odgovorni za svoja dejanja in naj rešijo svojo državo, kot pa da živijo in bodo na naš strošek.
Pa brez zamere.
LP
Z poštenim in odgovornim delom še nihče nikolini ni rešil nobene države in je tudi v prihodnje nikoli ne bo.

Tako naprimer tudi mi nismo z delom uspeli rešiti naše bivše SFRJ, v kateri smo pošteno povedano, vsi živeli tako dobro, kot v nobeni drugi državi na svetu v zgodovini človeškega obstoja.

Vse kar je delavski razred nekoč z poštenim delom zgradil je pri nas v sloveniji po razpadu SFRJ odromalo v roke tajkunom, za nas poštene delavce pa v naši sloveniji danes ni dela, in pa niti normalnih pogojev za dostojno življenje, zato sem tudi jaz po razpadu SFRJ, bil prisiljen zapustiti slovenijo, in sem proti svoji volji šel kot begunec z trebuhom za kruhom v avstrijo in nemčijo, kjer sem delal več kot 20 let pod stokrat slabšimi delovnimi pogoji, kot nekoč v SFRJ.

Osebno sem glasoval na Referendumu proti osamosvojitvi slovenije, vendar pa je večina slovencev glasovalo drugače, zato me je na žalost osebno doletela takšna kruta usoda, kot sem to opisal v prejšnjem odstavku.

Torej, glede na vse navedeno sem jaz osebno na osnovi lastnih izkušenj do teh ubogih beguncev iz sirije bolj strpen, in se v celoti tudi strinjam z dejstvi, katera je v tej temi napisal uporabnik (@Ljubitelj).

LP Jurij
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Če jih bodo še naprej vozil v Postojno in Vrhniko in tam spustili, potem pa se bodo v Ljubljani odločili za pot čez Jesenice, se zna ponoviti zgodba s Špilja. Upam da vsi odgovorni premorejo toliko pameti, da vejo kaj to pomeni za Luko Koper, ker ko se zamude tovornih vlakov ne bodo merile v dnevih ampak v tednih, se cel sistem ne bo več pobral, kaj sledi po tem pa ...
Uporabniški avatar
nejko077
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 124
Pridružen: 02.12.2012, 11:37
Kraj: Medvode

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a nejko077 »

Kaj ni čudno da vojna v Siriji traja ze več let in da se nikomur ne zdi sumljivo, da so šele zdej začeli tiščati v Evropo. Ravno tako niso zadovoljni z balkanom, v Nemčijo pa tiščijo zato ker je srce Evrope. Tam bi živeli od socialne, državni sistem pa bo zaradi tega propadel.
Lp
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

spet novo sliko za begunec je hodi na progu / posebni vlak v šentilj (zvečer 19:50)

Slika
dopoldan je zapora proga iz Šentilj do Špilje , potem znova odprto ob 12:45 uri... še ni uradno in seveda bo znova zapora proga... pa tovorni bo drugi smeri v Hodošu in na Jesenicah !

Slika
begunec je hodi na progu, vlak je počasi po 50 km/h

Slika
spet prišel posebni vlak iz dobove za Šentilj ob 19:50 uri

Slika
begunec je gremo poti v Avstriji, DREK JE !!!!

ostalo več slike 21 x na linku ; http://www.eurocitycard.blogspot.si/201 ... -hodi.html

tovorni vlak bo vozi za hodošu in na jesenicah, pa v Špilje ne bo nič ker bo spet nagaja zapora proga , potem odprto..... potem zapora proga... veliko škoda !!!

lp!
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a jurij »

nejko077 napisal/-a:Kaj ni čudno da vojna v Siriji traja ze več let in da se nikomur ne zdi sumljivo, da so šele zdej začeli tiščati v Evropo. Ravno tako niso zadovoljni z balkanom, v Nemčijo pa tiščijo zato ker je srce Evrope. Tam bi živeli od socialne, državni sistem pa bo zaradi tega propadel.
Lp
Res je da vojna v Siriji traja že več let, največji naval beguncev v Evropo pa prihaja šele sedaj, vendar pa pri tem ne vidim nič čudnega in sumljivega, saj je takšen sedanji naval beguncev po posredovanju nata v Libiji bil prej ali slej tudi pričakovan, kajti z vojaškim posredovanjem se je pred nekaj leti razbila stabilnost Libije, sedaj se pa počasi uresničuje Gadafijevo prekletstvo, saj je nekdanji libijski voditelj Moamer Gadafi evropo opozoril, da brez enotne in stabilne Libije ne bo nikogar, ki bi nadzoroval nešteto migrantov iz Afrike in z Bližnjega vzhoda, ki bežijo v Evropo.

Torej v času Gadafijeve Libije begunci iz Sirije kljub vojni niso imeli proste poti v Evropo, sedaj pa preprosto povedano, če smo kot evropski člani nata nekoč šli delat red izven evrope, potem se nam Evropejcem sedaj to maščuje na takšen način, da imamo begunce iz tistih krajev.

Več o Gadafijevem opozorilo in napovedi na milijone beguncev pa si lahko ogledate na tej povezavi: https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q= ... IQvAcohG2w
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4113
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a mkx »

jurij napisal/-a:Torej v času Gadafijeve Libije begunci iz Sirije kljub vojni niso imeli proste poti v Evropo...
Pri temle geografija ne drži: Gadafijeva Libija je morda zadrževala begunce iz Afrike, na tok beguncev iz Bližnjega vzhoda preko Turčije pa ni imela nikakršnega vpliva.
Tudi zgodovina ne drži: vojna v Siriji se je po prvih neredih (marca 2011) resno (po sedanjih standardih) razplamtela, ko je bil Gadafi že gotof (oktobra 2011).

Bolj se mi zdi, da je k temu pripomoglo ravsanje Evrope z Erdoganom ...
LP, Metod
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a jurij »

mkx napisal/-a: Pri temle geografija ne drži: Gadafijeva Libija je morda zadrževala begunce iz Afrike, na tok beguncev iz Bližnjega vzhoda preko Turčije pa ni imela nikakršnega vpliva.
Tudi zgodovina ne drži: vojna v Siriji se je po prvih neredih (marca 2011) resno (po sedanjih standardih) razplamtela, ko je bil Gadafi že gotof (oktobra 2011).

Bolj se mi zdi, da je k temu pripomoglo ravsanje Evrope z Erdoganom ...
Pozdravljen Metod, res je, da Libija ni imela vpliva na tok beguncev preko Turčije, res pa je tudi da begunci zaradi strožjega nadzora na Turški meji v času Gadafija niso množično prihajali v Evropsko unijo preko Turčije, ampak so po padcu Gadafija začeli prihajati preko Sredozemskega morja.
Uporabniški avatar
RitterVonGhega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1429
Pridružen: 13.09.2012, 14:35
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a RitterVonGhega »

V Šentilju pa pričakujejo nov vlak iz Dobove s približno 3500 begunci.

več slike ; http://www.eurocitycard.blogspot.si/201 ... ju-pa.html

Slika

Slika

lp
www.eurocitycard.blogspot.com novice in galerija..... :))
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a jurij »

Mislim da je zdaj že vsem jasno, da to niso begunci, ampak migranti, katerim cilj je Nemčija.

Z zadrževanje in hranjenje teh ljudi z mesnimi obroki v nastanitvenih centrih si naša država dela samo nepotrebne stroške.

Osebno sem vegetarijanec, oziroma Vegan, zato ne razumem naših humanitarnih organizacij, zakaj jim dajejo drage mesne obroke, saj meso itak vržejo v smeti, zato bi bilo iz ekonomskega vidika veliko boljše, če bi jim delili brezmesne obroke, saj bi se tako izognili nepotrebnim smetem, poleg tega pa so brezmesni obroki najmanj trikrat cenejši, kot meso, oziroma mesni obroki.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a cokla »

jurij napisal/-a:Mislim da je zdaj že vsem jasno, da to niso begunci, ampak migranti, katerim cilj je Nemčija.

Z zadrževanje in hranjenje teh ljudi z mesnimi obroki v nastanitvenih centrih si naša država dela samo nepotrebne stroške.

Osebno sem vegetarijanec, oziroma Vegan, zato ne razumem naših humanitarnih organizacij, zakaj jim dajejo drage mesne obroke, saj meso itak vržejo v smeti, zato bi bilo iz ekonomskega vidika veliko boljše, če bi jim delili brezmesne obroke, saj bi se tako izognili nepotrebnim smetem, poleg tega pa so brezmesni obroki najmanj trikrat cenejši, kot meso, oziroma mesni obroki.

Oni ne jedo nič od tega, ker enostavno niso lačni ( z izjemo manjšine ) in bi vstran vrgli vse razen coca-cole in hamburgerja. Ti ljudje enostavno niso hvaležni ( spet z redkimi izjemami ) za nič.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
vselic
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 80
Pridružen: 17.08.2009, 22:57

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a vselic »

Ni čudno, da so SŽ tu kjer so...
Odgovori