odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Beseda naj teče o izrednih dogodkih, se pravi zamudah, nesrečah, poškodbah, okvarah, požarih, iztirjenjih in tako naprej kar se tiče izrednosti na železnici
Odgovori
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a ledeni »

V vagonih na železniški v LJ spijo tudi brezdomci.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a cokla »

ledeni napisal/-a:V vagonih na železniški v LJ spijo tudi brezdomci.
In narkomani.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Mičo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 11.07.2011, 19:00

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Mičo »

cokla napisal/-a:
ledeni napisal/-a:V vagonih na železniški v LJ spijo tudi brezdomci.
In narkomani.
Pol treba pazit na igle po vagonih al kako? :? Sem mislil, da kaj zaklepajo ...
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Nova24TV piše o škodi in stroških pri SŽ zaradi prevoza migrantov. Sslike na koncu (mmg., res se priporoča trpežen želodec) pa so mi nekoliko sumljive, se mi dozdeva, da tisto niso naši vlaki.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Kakor že pove ime (brano vnovoreku Nova24 TV, Prva v službi resnice prikazuje namenoma samo resnico, o čemer priča že prvi odstavek navedenega članka
V uredništvo smo prejeli interni dokument Slovenskih železnic, ki so mu priložene fotografije brutalno uničenih in umazanih vlakov po prevozu migrantov. Na Slovenskih železnicah so nam na naša vprašanja sicer zatrdili, da vlaki na slikah niso njihovi, v isti sapi pa so dodali, da bo treba vlake, s katerimi prevažajo migrante, po koncu migrantske krize temeljito prenoviti. Investicija naj bi jih stala kar 8 milijonov evrov.
-Interni dokument SŽ kaže slike vagonov neke XY lastnice, izjava SŽ?
-na osnovo dokumenta s slikami tujih železnic trdijo SŽ,da bodo za obnovo stare ropotije (recimo Gomulka) potrebovali kar 8 miljonov €. Za ta denar naj raje kupijo kaj novega, ali obnovljenega, a manj starega, saj v prevozu beguncev verjetno ni vagona/garniture mlajših od 35 let (letnik 1980 in starejše).

Sicer mi pa ni jasno, kaj ima opraviti prevoz beguncev z usmerjanjem tovornih vlakov na obvozne poti in podobne trditve, povdaril sem jih v kurzivni pisavi:
S SŽ so sporočili, da so stroški, ki nastajajo zaradi prevoza migrantov, “večplastni in jih sestavljajo stroški posebnih prevozov migrantov z vlaki, stroški posebnih avtobusnih prevozov, stroški čiščenja, stroški nadomestnih prevozov z avtobusi, stroški obvoznih poti tovornih vlakov, stroški zaradi zamud itn. Poleg tega sta velika tudi izpad dohodka – zaradi ustavljenega mednarodnega prometa – ter strošek vračil vozovnic – zaradi spremenjene organizacije prometa. Stroški prevozov migrantov s posebnimi potniškimi vlaki so do 21. decembra dosegli vrednost 3,8 milijona evrov”.
Nekateri od gornjih stroškov so res nastali, toda ne zaradi prevoza beguncev, temveč zaradi neorganiziranega prehajanja meje, kar je pa bistvena razlika. Ostale stroške pa verjetno krije država, kot naročnik prevozov in v to sodi tudi čiščenje.

Skratka, ob asistenci SŽ (verjetno edini organizaciji državnega pomena pod izključno politično domeno lastnikov omenjene TV družbe brez programa) je Nova 24 TV zvesto v službi resnice.

LPL

PS.: Za boljše razumevanje Novoreka (Newspeak) podajam nekaj primerkov iz gornje povezave, ki neukemu povedo bistvo gesla TV postaje brez programa"Prva v službi resnice":
Miniluv: "Ministry of Love" (secret police, interrogation, and torture).

Minipax: "Ministry of Peace" (Ministry of War, cf.: "Department of Defense", "War Department").

Minitrue: "Ministry of Truth" (propaganda and alteration of history, culture, and entertainment).

Miniplenty: "Ministry of Plenty" (keeping the population in a state of constant economic hardship).
ledeni
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 357
Pridružen: 26.12.2011, 22:19

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a ledeni »

Ljubitelj napisal/-a:Nekateri od gornjih stroškov so res nastali, toda ne zaradi prevoza beguncev, temveč zaradi neorganiziranega prehajanja meje, kar je pa bistvena razlika.
Toliko razlike kot med "tehnično oviro" in ograjo. #novorek :roll:
nik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 212
Pridružen: 15.04.2013, 22:50

Re: odpovedi vlak zaradi begunec iz Siriji

Odgovor Napisal/-a nik »

Ajznponar napisal/-a:Nova24TV piše o škodi in stroških pri SŽ zaradi prevoza migrantov. Sslike na koncu (mmg., res se priporoča trpežen želodec) pa so mi nekoliko sumljive, se mi dozdeva, da tisto niso naši vlaki.
Na zavjesama koje se vide na skoro svim slikama piše MAV a na pločici bačenoj na stepenice Budapest Keleti.
Odgovori