Zaposlovanje SŽ

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Odgovori
ngpotnik
Poznavalec
Poznavalec
Prispevkov: 12
Pridružen: 24.06.2022, 15:16

Zaposlovanje SŽ

Odgovor Napisal/-a ngpotnik »

Pozdravljeni,

kako poteka zaposlovanje na SŽ ? Že večkrat sem se prijavil, od tega 2x za sprevodnika in 1x za strojevodjo itd ... Nikoli nisem prišel niti do razgovora, odgovor dobil čez več mesecev ... Ali je problem moj MAG ali ... ?

Lp
Uporabniški avatar
Re 4/4
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4292
Pridružen: 01.09.2011, 20:55

Re: Zaposlovanje SŽ

Odgovor Napisal/-a Re 4/4 »

Ja poteka tako, kot v vseh malo boljših firmah, kjer bi delali vsi. Najprej priporočila s strani drugih (po domače preko vez), izkušnje, včasih tudi hitrost oddaje vloge, če je vlog malo morje, motivacijsko pismo, ki ga preberejo samo še v resnih podjetjih. V tem vrstnem redu. Odgovoriti pa morajo po zakonu vsem. Če so rabili precej časa, pol je bila gneča in samo "najboljši" "priporočen" ali izkušenejši kader pride na razgovor. Tvoj mag je pa odvisen od smeri. Saj ponavadi piše v pogojih katera smer.

Lahko se pa javiš pri Ten Railu za strojevodjo pripravnik. Če že nisi prepozen. Tudi Inrail je iskal strojevodjo, ali jo še, pa ne vem.

https://www.tenrail.net/slo/jobs.html
desiro
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1586
Pridružen: 21.01.2008, 14:45
Kraj: Ljubljana

Re: Zaposlovanje SŽ

Odgovor Napisal/-a desiro »

ngpotnik napisal/-a: 21.01.2023, 15:11 Pozdravljeni,

kako poteka zaposlovanje na SŽ ? Že večkrat sem se prijavil, od tega 2x za sprevodnika in 1x za strojevodjo itd ... Nikoli nisem prišel niti do razgovora, odgovor dobil čez več mesecev ... Ali je problem moj MAG ali ... ?

Lp
Mislim zanimiv mag. si da, ti ni jasno kako funkcionira kadrovanje po večjih državnih firmah, kjer večina ljudi ostane celo delovno dobo.... :roll:
The hardest part of my job is being nice to people who think they know how to do my job LOCOMOTIVE DRIVER
Odgovori