Vici, šale

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Anekdota, ki sem jo že skoraj pozabil. :old

Kot sedemnajstleten mulc sem se peljal z vlakom v Ljubljano. Med potovanjem je bi živ dolg-cajt, pozabil sem namreč vzeti s seboj kakšno revijo ali kaj podobnega. Po tem, ko je sprevodnik preluknjal karte, se mi je tisti rjavi kartonček kar valjal v roki, in …….

Mlajšim povem, da so takrat bile drugačne vozovnice kot sedaj. Karte so bile iz čokoladno rjavega kartončka, na njej pa natiskana relacija. Na zadnji strani je bil pa datumski odtis.

Tako iz čistega dolgočasja, jaz lepo prepognem karto na polovico,…..nekajkrat ponovim, nato spet na polovico povprek…….itd. Na koncu se je vse skupaj razpadlo in sem imel kakih dvanajst kvadratkov iz tistega kartončka.
Malo pred Ljubljano pa privrši skozi Gomulko revizor in se dere: »Kontrola vozovnic prosim,…..hvala!« ........in seveda tako do mene…...
Seveda sem kar zmrznil. Na hitro sem preračunaval kako bom zvozil z denarjem, saj mi je grozilo, da mi bo zaračunal novo karto s trikratnim pribitkom.
Nič drugega mi ni preostalo, kot da zložim »puzle« iz moje vozovnice na okensko poličko in čakam.
Ko je revizor prišel do mene, mu pač povem: »Tule je……«.
Moral sem mu kar dvakrat pokazat, da je možak zakapiral. Spomnim se samo bleščečih očal z zlatimi okvirji in veliko črno luknjo po nosom, ko se mu je »blagajna« odprla na stežaj.
Ko je prišel do sape, se me je zares privoščil. Napel mi je cele litanije, na koncu pa zabrusil: »Če si živčen, delaj kaj drugega, ne se pa znašat nad voznim dokumentom«.

Časovna stiska, vožnja vlaka se je končevala, mi je pomagala, da mi ni zaračunal nove vozovnice. Četrt Gomulke se je hahljalo,………….jaz pa vseeno vesel, da sem se zmazal.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Dolfe napisal/-a:Anekdota, ki sem jo že skoraj pozabil. :old .
Jeba. Na novih vozovnicah piše, da jo je treba hranit (ne dobesedno) do konca potovanja.

Te nove vozovnice so v obtoku od leta 1996 naprej. Se motim?
Uporabniški avatar
OrientExpress
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 453
Pridružen: 03.06.2006, 12:46

Odgovor Napisal/-a OrientExpress »

Dolfe napisal/-a:Anekdota, ki sem jo že skoraj pozabil. :old

Mlajšim povem, da so takrat bile drugačne vozovnice kot sedaj. Karte so bile iz čokoladno rjavega kartončka, na njej pa natiskana relacija. Na zadnji strani je bil pa datumski odtis.
tak čokoladno rjav kartonček se še vedno da dobit na Brezovici na postaji :D Vsaj še pred kratkim si dobil tako karto do Ljubljane.
Zadnjič spremenil OrientExpress, dne 06.02.2007, 22:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Po nji peljal te ženico
bom na Dunaj, v Gradec, v Trst ... in v Carigrad:)
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

OrientExpress napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Anekdota, ki sem jo že skoraj pozabil. :old

Mlajšim povem, da so takrat bile drugačne vozovnice kot sedaj. Karte so bile iz čokoladno rjavega kartončka, na njej pa natiskana relacija. Na zadnji strani je bil pa datumski odtis.
tak čokoladno rjav kartonček se še vedno da dobit na Brezovici na postaji :D Vsaj še pred kratkim si dobil tako karto do Ljubljane.
Veliko manjših postaj še ima takšne vozovnice... Je pa v načrtu do konca leta ali začetka prihodnjega leta, da se vozovnice ne bodo več prodajale ročno, torej bodo počasi te vozovnice zares izginile. Najprej bodo s prenosnimi terminali opremili sprevodnike, nato pa še postaje - manjše bodo menda imele kar enak terminal kot sprevodniki, večje pa računalnike.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Hja, sem mislil da je te karte že povozil čas. Očitno so bolj trdovratne, kot vsa moderna računalniška tehnologija.

Od kar sem zaposlen na železnici, še nisem kupil vozovnice. :oops:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

v Metliki jih imajo tud še ....
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

Dolfe napisal/-a:Slika
lepo šalo.... :) :)o~~ \:D/ \:D/ =D> :bicikl
Uporabniški avatar
Dirigent
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 976
Pridružen: 21.09.2005, 21:21

Jebi ga....!

Odgovor Napisal/-a Dirigent »

Po mojem okusu so samo "rjavi kartončki" tiste prave vozne karte. Tisto, kar natisne printer pa je čisto navadna položnica brez duše.....
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Treba je iti s časom naprej. Največkrat se vse začne in konča ravno pri financah. :?

Imeli bi Plasma TV ?

Zastonj nasvet kako priti poceni do njega!

Poceni vic, ....... zastonj nasvet. pressSlika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Dolfe napisal/-a: Imeli bi Plasma TV ?

Zastonj nasvet kako priti poceni do njega!

Poceni vic, ....... zastonj nasvet. pressSlika
inovator leta :lol: :lol: :lol:
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Med tem časom, ko si bil na strokovnem izobraževanju širom po evropskih deželah, se je doma dogajalo marsikaj. Naš novi član @digital life bo modificiral Brižite. Glede na to da bo makina pridobila kakšen meter v vsaki kabini, bi namesto betona lahko vgradili takšen računalniški monitor. Slika


Daljinca bi pa kar v grmovju odrezali. press Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Ja,ja,...če bi naši fuzbalerji imeli takšen trening bi bilo vse drugače.... Slika Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Dolfe napisal/-a:... Naš novi član @digital life bo modificiral Brižite. Glede na to da bo makina pridobila kakšen meter v vsaki kabini, bi namesto betona lahko vgradili takšen računalniški monitor... Slika

...in ti boš bil KPO,ki bo to blagoslovil :pope
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Jembah
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1859
Pridružen: 05.11.2006, 17:38
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Jembah »

*Mujo se odpravlja na potovanje z vlakom.*
*Kot vedno, se je toliko casa poslavljal, da je bil
ze zelo pozen.*
*Ko je tekel za vlakom, ga opazi Slovenec in pravi:
"ZAMUDA, ZAMUDA!"*
*Pa pravi Mujo: "PA MOZES I ZA KURAC, SAMO POVUCI ME
NA VOZ!"*
Zaklenjeno