Preživel 25.000 voltov

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Odgovori
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Preživel 25.000 voltov

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Deček, ki ga je po električnem udaru 25.000 voltov vrglo sedem metrov visoko na železniške tirnice, je preživel.


16-letni Sam Cunningam se je povzpel na železniški nadvoz , da bi poiskal svojo žogo, pri tem pa se je dotaknil kabla pod visoko napetostjo. Ker je imel čevlje s kovinsko kapico, ga je stresla elektrika z močjo 25.000 voltov.

Dečka je odbilo 7 metrov stran na železniške tire, kjer je nezavesten obležal. Zgoreli so mu skoraj vsi lasje in obleka. Njegovi prijatelji so takoj obvestili železniške delavce in reševalce.

Sam je bil ob prihodu reševalcev že pri zavesti in je po mobilnem telefonu klical svojo mamo. Njegova mama Ann Cunningham je dejala: "Prišla sem v nekaj minutah, njegova obleka je zgorela, ves se je tresel in iz njega se je kadilo.“

Sam je v bolnišnici na zdravljenju zaradi hudih opeklin. Predstavnik železnice Phil Mawby je povedal, da je deček preživel po čudežu, saj takšen električni udar za človeka pomeni smrt.

Slika
Obleka Sama Cunningama.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/bri ... -udar.html
Slika
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Sej ne moreš verjeti, a ne piše na vsakem stebru pozor visoka napetost... Ni mi jasno kako lahko staši pustijo otroke same se igrati ob želežniški progi, kaj če bi še kakšen stekel pred vlak, glede na to, da še veselo plezajo po stebrih...

No upam, da si je zdaj prišel gor, da je elektrika edina stvar ženskega spola, ki se (večinoma) ne pusti šlatati :).
Uporabniški avatar
kamerad
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 360
Pridružen: 27.03.2008, 19:16
Kraj: dežela cvička

Odgovor Napisal/-a kamerad »

Je pač nesrečni slučaj RisPo.Pred leti je policaj v Dobovi splezal na vagon in je tudi nehote prišel v stik z VV vendar jo je odnesel precej huje je pa preživel!!! LP
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Tale članek je bil da nes v SLO novicah malenkost bolj obširneje napisan in piše, da so v bližini otroci igrali radbi. Če sem si prav zapomnil je v bližini igrišče. Ko so reševalci otroka povili se je iz povojev še vedno kadilo. :?
Slika
Aufle

Odgovor Napisal/-a Aufle »

xc
Zadnjič spremenil Aufle, dne 14.08.2008, 23:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Verjetno je bil bolj kot ne v celoti opečen
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Aufle napisal/-a:No je pa tudi razlika med enosmerno in izmenično napetostjo. Pri enosmerni, pa čeprav samo nekaj tisoč V, vsakega skuri, ali pa mu odpali vsaj roko in nogo.
Kaj pa v primeru izmenične napetosti?
Aufle

Odgovor Napisal/-a Aufle »

xc
Zadnjič spremenil Aufle, dne 14.08.2008, 23:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ker je imel čevlje s kovinsko kapico, ga je stresla elektrika z močjo 25.000 voltov.
Zopet novinarji... Volti so enota za napetost, ne za moč...

Aufle, ob branju Tvojih odgovorov bi pomislil, da si elektronik...?

Sicer pa vprašanje na to temo. Danes zjutraj mi je kolega v službi povedal za tole novico in sva potem mičkeno računala pa me zanima naslednje. Koliko toka od sebe da povprečna napajalna postaja na 3kV enosmerni napetosti in koliko pri 25kV izmenične?
Goran
Aufle

Odgovor Napisal/-a Aufle »

xc
Odgovori