Če ima kdo veselje do letalskih mitingov

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Odgovori
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Če ima kdo veselje do letalskih mitingov

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Ker se tu in tam pojavi kaka slika letal, pa naj bo še povabilo na en "regionalni" letalski miting:

Slika
Klik z levim miškinim uhljem vas prinese na domačo stran "regionalnega" mitinga, ki kar nekaj obeta.

Pa še nekaj, do vključno 30.6. je cena vstopnice 10 EUR, potem bo 13 EUR. Naročite jih lahko preko spleta, na www.eventim.si.

P.S: Nimam popolnoma nič zraven, bom pa šel na izlet tja dol v soboto.
Goran
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Zelo zasoljena cena. V MB sem dal 10 € za karto (kupljena isti dan, kot je bila prireditev) in sem videl mnogo mnogo več kot bo pa tukaj.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Cena je krepka, se strinjam ampak sem veliko raje dal lani 10 EUR za vstopnico v Murski Soboti kot pa letos v Mariboru. Žal se jim program ni izšel kakor so si želeli...
Goran
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Jaz sem bil letos v MB. Mislim, da je tudi bil prvi letalski miting v MB. Cena je bila 8€ v predprodaji kar se mi ni zdelo veliko.
Kar se tiče samega mitinga je bilo pa tako. Za taprvič uredu, ni bilo pa vse popoldno. Mene je najbolj to motilo da je bila samo ena stojnica s hrano in smo čakali celo uro na eno mini tuševo pleskavico. :D Morda tudi to, da bi se F16 lahko malo več predstavila kot pa samo z tremi preleti čez publiko. Drugače pa, če potegnem črto je bilo zelo uredu, edino sonce me je opeklo tako močno, da sem bil ves mehurjat po faci.
nekaj fotk je tukaj, če vam jih bo odprlo.

http://viewmorepics.myspace.com/index.c ... mId=980735
Slika
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Ta Letos ni bil prvi miting v MB, par let nazaj je bil tudi eden, kdaj točno ne vem.
Kar se pa tiče F16 sta naredila kar v redu predstavo proti Mađarusu na MIG29, ki pa res ni pokazal praktično nič druga kot par preletov, lahko bi vsaj motorje na polno moč dal pri nizki hitrosti, da bi zadeva rohnela, ampak še tega ni bil sposoben narediti, kar sta npr. F16 počela. Od reaktivcev so pa itak najlepšo predstavo naredili Srbski akrobati z G2 Galebi, bilo jih je res lepo gledati, kako 5 Galebov v zraku izvaja raznorazne akrobacije.

Moje slike, če koga zanima:
Slike na Netlogu
Malo več slik pa v albumu
vido
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 61
Pridružen: 07.08.2007, 7:01

Odgovor Napisal/-a vido »

Griffith napisal/-a:Jaz sem bil letos v MB. Mislim, da je tudi bil prvi letalski miting v MB.
Ne bo držalo!
V Mariboru, oz. na MB letališču je že bil miting, leta 1996. Morda so bili to celo prvi dnevi slovenskega letalstva?
Takrat so bili naši Pilatusi še trije in to v tovarniških barvah (oranžno beli)! Dalo se je pa videt recimo še: Švicarji z DeHavilland Vapire, Venom, Hawker Hunter, 2x češki Su 25 Frogfoot, prvič v javnosti predstavljen prebarvan v morskega psa, USAF Hercules, ki je metal padalce, Pilatus je pripeljal pokazat PC12, ki je bil takrat dosti nov, Adria je mela takrat še DASH 7, ki ga je Pikči v rikverc parkiral (s propelerji v revers, kar se ne dela sicer za parkiranje), ko je vidu, da je to nardil pilot Herculesa... No blo je tud dosti tamalih propelercev pa helikopterji od policije pa vojske....
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

In potem je bil v MB miting še leta 2003, ko se je dalo vozit z Ju52...
Goran
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

A tko. Da je že bil 96 in baje še 03. :)

No, na mene je najbolj nor vtis naredil Madžar Veres Zoltan ki že 22 let vozi akrobatski avijon. 8)
Slika
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

A Veresz te je navdušil :) Lani v Murski soboti je bilo kaj za videt, Veresz pa je celo orientacijsko štango z roba krila zgubil; letel je kak cm prenizko :) Slike so na Flickr straneh fotografa Gorana Maravica:
slika 1
Slika 2
Slika 3


Sicer pa slike iz Murske Sobote 2007 najdete pri meni tukaj in pri kolegu tukaj, sicer znanemu letalskemu fotografu.
Goran
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Griffith napisal/-a:A tko. Da je že bil 96 in baje še 03. :)

No, na mene je najbolj nor vtis naredil Madžar Veres Zoltan ki že 22 let vozi akrobatski avijon. 8)
Res je dober, vse ostale je zasenčil, onega za njim skor noben ni pol gledal :D:D.
...In ta človek vozi potniškega Boinga 737, če se ne motim :D:D:D. Naj ga slučajno malo prime akrobatski navdih med vožnjo... :D:D:D:D
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

22 let že to dela pa je še živ!? :D Hvala Bogu da je. :D
Če bi z boingam to naredu bi jih 90% bruhal pa še ene 99% se jih nikol več nebi pelal z avijonom. :D

Jest na žalost tega Zultana nisem fotografiral, ker sem ga gledal :shock: . Sem se pa spomnil, da sem za brisalec dobil zataknjen reklamni listič za Češko - Brno če se ne motim in pride za 3 dni malo čez 110€, v ceno pa je vključeno praktično vse. :)
Slika
Odgovori