Google mora razkriti podatke o uporabnikih YouTube???

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Odgovori
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Google mora razkriti podatke o uporabnikih YouTube???

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tole je pa huda reč, ki bo prizadela bolj ali manj cel svet:
http://dne.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=25368

Original pa je v angleščini tukaj:
http://www.guardian.co.uk/media/2008/ju ... gle.ruling

Toliko v vednost. Imam občutek, da bomo morali kje drugje objavljati videe...
Goran
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Goran, z objavo svojih video posnetkov ne bo težav. V kolikor pa nekdo nekaj kopira oz. nelegalno posreduje naprej je pa druga pesem [-X [-X [-X
Tine
LJ363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1529
Pridružen: 30.07.2007, 17:27

Odgovor Napisal/-a LJ363 »

Problem je tudi v tem, da se da te podatke tudi konkretno zlorabiti. IP številka (sploh če ima uporabnik statično) bi se lahko smatrala tudi kot "osebni podatek". Sploh pa ne vem zakaj zahtevajo uporabniška imena in IP številke, za potrebe njihove tožbe bi lahko uporabili že obdelane podatke.
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Tin€ napisal/-a:Goran, z objavo svojih video posnetkov ne bo težav. V kolikor pa nekdo nekaj kopira oz. nelegalno posreduje naprej je pa druga pesem [-X [-X [-X
Tine, se strinjam, piratstvo je kaznivo, mene bolj skrbi, da bi moral Google izročiti podatke o vseh uporabnikih, ki so registrirani na YouTube. Četudi nimam nobenega filmčka tam, sem uporabnik. In ni mi mar, da mi nekdo brska po mojih podatkih.

Iz našega sveta pa me je recimo zbodlo to, da bi pri nabavi klime na obroke pri Harveyu v Ljubljani moral predložiti izpisek iz Klika za zadnji mesec. Vem da to ni zahteva Harveya temveč kreditodajalca ampak vseeno. Koga pa briga, kakšne račune plačujem, koliko denarja sem porabil za nakupe za hobi, komu nakazujem denar in od koga dobivam denar, razen če gre za davkarijo in sodne procese?

Pri zdravstvu je cel halo že zaradi posredovanja pacientovih podatkov kartoteke med zdravniki samimi, kaj šele, da bi imeli e-karton, četudi bi se zaradi tega dalo rešiti še kako življenje več, nosečnice konkretno pa ne bi rabile 5-tih enakih pregledov in popisov?

Mene pri tem moti, da gredo osebni podatki ven, v javnost. Pa mi je vseeno ali gre za Googla, izpiska iz Klika ali kaj drugega. Sicer pa srčno upam, da bodo podatki potovali samo na prave oči.
Goran
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Goran se popolnoma strinjam s tabo. Dejstvo je, da so največji paranoiki Američani. Bojijo se lastne sence. Zakaj :?: :?: :?: Ker delajo pizdarije po celem svetu :!: :!: :!: Pa še nafta ze zaradi Grmičarja (Buša) draži.

Ameriški idiotizem na kubik :evil: :evil: :evil:
Tine
Odgovori