Ko otroc nimajo kaj druzga za počet

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Zelo fajn hobi.Tudi sam sem jih kar nekaj zložil, ampak sedaj ni več toliko časa (beri volje).Čeprav jih kdaj kar pogrešam.
Torej:
Tin€ napisal/-a: Nekateri prodajalci ponujajo kao eno super lepilo, s katerim premažeš vrhno površino in puzzli naj bi se sprejeli, ampak to ne drži povsem preverjeno :!: pa ne pri tej sestavljanki.
Sam imam s tem "lepilom" kar dobre uzkušnje (ne šparaj) :lol:
Ta premaz deluje tako da ga puzle vpijejo vase in se zaradi tega malo razširijo,fuge postanejo manj vidne (ni praznega prostora vmes) in zato tudi slika stoji skupaj.Pa ne za prenašanje!!!.Še vedno jih je potebno iz zadnje strani namazati z lepilom in prilepiti recimo na lepenko.

Res pa je tudi, da so bile vse puzzle od Ravensburgerja.Preizkusil sem tudi dve drugi firmi (cenejši), ampak jim niti približno niso konkurenčne.Že pri sestavljanju se zvijajo in večkrat te lahko zavede, saj paše več koščkov v eno pozicijo, kar se mi pri Rave.. ni nikdar zgodilo.

Pa še en vzorček:
Slika
LEP DAN
Igor
diehart
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 18.09.2007, 8:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a diehart »

Res je fajn hobi. :D

Dolfe, nevem, kaj bi pa ti naredil pol s tem ko bi sestavil, razdrl pa nazaj u škatlo dal?

igor, koliko koščkov pa ma ta vzorček. :P

Še moj trio iz zadnjih mesecev:
Slika
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

diehart napisal/-a:
igor, koliko koščkov pa ma ta vzorček. :P
Tale zgoraj naj bi jih imel 3000 (nisem štel) :lol: .

Se mi pa dopadejo malo večje sestavljanke.Problem pa nastane s prostorom, saj ni kam pospravljati v fazi gradnje.Ko je končana in pripravljena za okvirjanje jo že lahko postaviš pokončno.Prenašanje med gradnjo pa ni zaželjeno (razen če nisi mazohist :lol: ) in tudi nemogoče saj nimam tako velikih vrat kot je npr tale:


160X110........5000 kom

Slika
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

diehart napisal/-a:
Dolfe, nevem, kaj bi pa ti naredil pol s tem ko bi sestavil, razdrl pa nazaj u škatlo dal?
Točno to. Potem pa vzel lopato, kramp in karjolo, pa hajd kanale kopat. Slika

Resno. Mislim da so puzle prvenstveno namenjene ravno temu, kot sem napisal nekaj postov višje. Ampak, to je le moje mnenje. Vsak vé zase, kaj ga veseli. :wink:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Igor, vsaka čast za tvoje potrplenje pri sestavljanju. Pri nas še nismo prekoračili številke 2000, no jih je pa kar nekaj pod to.

Diehart, me veseli da je še kdo podoben potrpežljiv človek pri sestavljanju.
Tine
Odgovori