Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Humor in bedarije so pol zdravja :)
Odgovori
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Ja, ta zgolj ima tudi prednosti :wink:

Ko sem moral kupiti nova bata (samo v kompletu s cilindri), si to dobil za pol cene od tistih štirih od Amija Super...
Tudi "kurbelvela", ki sem jo zlomil je bila za pol cene...

Je pa vprašanje, če bi tisto od Amija super sploh zlomil :-k
(verjetno je bila ojačena, še nisem slišal, da bi kdo zlomil "kurbelvelo" od GS-a)

S čim bi se pa potem hvalil ? :roll: :lol: :lol:
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a Tono »

Ja, ja, Ami Super je na sliki. Revež je bil ob del črte, ko smo trije Antoni (foter, njegov foter oz. moj dedek in jaz) v Zrečah doživeli bližnje srečanje s Pohorcem, ki ga je prižgal skozi ovinek in pravac v bok Amija. Oboja leva vrata so bila hin in B steber je bil konkratno porinjen v karoserijo. Ko smo pisali zapisnik, je Pohorc izjavil: "Napajšte da me je pajsek neso" :) Po popravilu Ami nikoli več ni dobil manjkajočega dela črte na levem boku. Leta 1985 ga ja pri hiši zamenjala Stoenka. Naš Ami je bil dober avto, le rja ga je hotela na vsak način pojesti. Danes je ziher kje v avtomobilskih nebesih. Želim mu še veliko kilometrov po gladkih nebeških cestah!
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Tono napisal/-a:........ doživeli bližnje srečanje s Pohorcem, ki ga je prižgal skozi ovinek in pravac v bok Amija. Oboja leva vrata so bila hin in B steber je bil konkratno porinjen v karoserijo. Ko smo pisali zapisnik, je Pohorc izjavil: "Napajšte da me je pajsek neso" ....
Haha, najprej sem pomislil na Pohorca (vlak) 502/503, nato na Mirota, potem šele je vse skupaj sedlo na pravo mesto. :lol:

MMG, Amije smo pri nas imeli za kanonfuter. Vsaj po enega na parking, da je nase vlekel rjo in fičkom se je življenska doba podaljšala za 4 leta. Res pa je, da se ponoči ni dalo dobro spati. Zaradi grizenja pleha pač. Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a Tono »

Hahahaha, Dolfe,

šele zdaj sem pomislil, da je Pohorc sinonim za cug :) Torej Pohorc = je občan, živeč na območju Pohorja.

Lp,

T
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

železocestnik napisal/-a:Bili pa so tudi takšni Amiji...

Slika

Zopet sta Dolfe in Tono previdna...
Kakšen Wankel in Ami le neki ?

To je M 35 (Ami 8 coupe), kot vidite zgoraj na nalepki na zadnjem steklu...

Ja, prototip...ki pa so ga...

...razdelili so jih med "ta prave" citroenarje, torej takšne, ki so že imeli Citroena v štalci...imeli pa toliko denarja, da so plačali zanj toliko kot za DS-a...

In so javljali napake...imeli pa so stalno pomoč na cesti.



Citroen je namreč skupaj s firmo NSU naredil skupno firmo za izdelavo Wankel motorjev.
Preizkušali so jih v M 35 (od 1969-1971: naredili so jih 267), serijsko pa vgrajevali v GS birotor leta 1974. Izdelali so jih 847, potem pa poskušali odkupiti vse prodane avtomobile z Wanklovim motorjem. Približno tretjino jim jih ni uspelo odkupiti, zato jih lahko danes vidite še kje na cesti...

http://www.youtube.com/watch?v=5SLilam8 ... re=related


http://www.youtube.com/watch?v=8kzRisZ7 ... re=related


GS birotor...

http://www.youtube.com/watch?v=y6gia6VM ... re=related


Da pa so Citroeni nekaj posebnega...

http://www.youtube.com/watch?v=dBOcZB87 ... =endscreen
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

In ta skupna firma NSU-ja in Citroena se je imenovala Comotor. Oba "igralca" sta baje vložila velike vsote denarja v tale "joint venture", ki ga je pokopala naftna kriza na začetku 70-tih let...

http://en.wikipedia.org/wiki/Comotor

LP

Jože
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Ja, res je.

Podatki, animacija in fotke: wikipedija

Slika

In v tej tovarni so izdelovali tudi Wankel za NSU Ro 80...od leta 1967 do 1977. Naredili so jih 37.406. Od leta 1969 jih je izdelovala firma Audi NSU Auto Union AG.

Slika


...in spiderja NSU...

Slika

kako je izgledal "stroj"...

Slika

V letih 1964 do 1967 so jih izdelali 2375.


Tale je v garaži Jay Leno*s Garage...

Slika


ne samo v garaži, tudi vozen je =D>

Slika


link do njegove garaže: http://www.jaylenosgarage.com/photos/19 ... tem=116865
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Barbarpapa1 napisal/-a:........., ki ga je pokopala naftna kriza na začetku 70-tih let...

http://en.wikipedia.org/wiki/Comotor
LP
Jože
Glede na ŽC-jev filmček, jih je pokopal kar zvok. Prdi, kot kašen Puch N 500, letnik 1957. :lol:

Za NSU RO 80 sem vedel. Sem bil pač NSU fan(t), v leteči trugi, kot so mi včasih iz gole foušije rekli moji frendi. :lol:

O Wanklovih Citroenih pa nisem imel pojma, čeprav jih je kasneje bila skoraj celotna paleta na domačem dvorišču. Hja, člouk se uči celo življenje in tale forumček je pravi biser, kar se tega tiče. =D>
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Dolfe napisal/-a:... v leteči trugi, kot so mi včasih iz gole foušije rekli moji frendi...
50 kg žakl cementa v prtlažniku (spredaj) mu je neverjetno izboljšal vozne lastnosti!!! :mrgreen:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

_Borsig_ napisal/-a:
50 kg žakl cementa v prtlažniku (spredaj) mu je neverjetno izboljšal vozne lastnosti!!! :mrgreen:
To je imel prijatelj in doživel ne preveč hud čelni trk. Pol ure so ga iskali v megli cementa. Potem pa, še predno so pospravili avto domov, se je ulila nevihta. Avtoklepar je en teden hodil samo okrog betonske kepe in tuhtal, kje bi lahko začel ...... :lol:

Moj je imel v vsakem vogalu, tam pod prvim reflektorjem, dvakrat po 25 kil bele kovine. Tiste, za ležaje. Vozne lastnosti so bile več kot za 50% boljše, pa še prtljažni prostor je ostal nedotaknjen. Nekaj so naredile še primerne gume in raketa je šla brez problemov v Munchen, tudi 160 km/h. =D>
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a Tono »

Fantje,

tek toliko: 10 let sem bil lastnik NSU 1200C. Oldtimer bele barve z originalnimi 29.000 km. Brez žakla cementa. Kasneje prodan zaradi investicije v Pinzgauerja. Bom probal poiskati kakšne slike.

Lp,

T
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Tono napisal/-a:Fantje,

tek toliko...
Pa poglejte si malo, kaj ima vse Jay Leno v štali....

link do njegove garaže: http://www.jaylenosgarage.com/the-cars/
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Tudi moja malenkost je na svoji življenjski poti naletela na Citroene in pa na NSU Prinz-a. Sicer si jih nisem nikoli lastil (pač, AX-a sem imel v "solastništvu" celo dva :lol: ), sem pa imel soseda, ki je začel s spačkom, ki ga je nato zamenjal za Prinza. Za tega sem mu zvaril obeso motorja, problem obtežitve spredaj pa sva rešila z nekaj starimi akumulatorji. Prinz je bil, sploh v izvedbah TT in TTS legenda:

Slika

Motor Prinza je imel za tiste čase izreden "navijaški" potencial. Zato ni čudno, da je mimo prišel en stric, Friedel Münch po imenu in okoli TTS motorja zgradil tole:

Slika

"Superbike" je bil rojen in reklo se mu je "Mammut"....Sicer Münch ni bil uspešen (imel je pravo manufakturno proizvodnjo, izdelal je 476motorjev), je pa lansiral idejo, ki so jo do skrajnosti razvili Japončki....

Malo OT-ja..... :oops:

LP

Jože
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a milchy »

tudi mi smo doma imeli NSU - princa - fotrov je bil ... v prtljažniku pa eno malo večjo vrečo peska .... in joj, ko sva šla enkrat v Trbiž, je italijanski carinik dobro uro pregledoval tisti pesek ..... pa potem obupal in naju spustil naprej , drugače pa , kot je Dolfe napisal, avto je šel tudi 160 km/h in več ......
fotr je nekje staknil fergazer od princa TYP 110 SC, ki je bil delan za Italijo in je imel izpod prostora pod plovcem eno dodatno cevko skozi katero je podtlak potegnil gorivo ..... v oni dolgi ovinek pred vrhom Trojan iz Lj. smeri je šlo krepko čez 120 km/h, seveda z gumami Michelin X
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Off topic - starodobniki (avtomobili, motorji...)

Odgovor Napisal/-a Tono »

Objavljam sliko, ki bo pravgotovo razveselila našega senatorja ŽC-ja.

Nekoč se je namreč dalo pred Mercatorjevo Blagovnico na Ptuju celo parkirati. Marele spadajo k tedanjem Pepsi baru. In kaj stoji pred Blagovnico? Celo dva Amija!!! No ja, pa tudi NSU-jeva frakcija bo zadovoljena :)

Slika

In ker ima baje ŽC nove očale, bo v prodajalni "Volan" opazil predmet poželenja...

Slika
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Odgovori