Kreplje-Repentabor d.m. (in čez mejo :))

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
Brižita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 149
Pridružen: 08.12.2006, 15:51
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Brižita »

Super reportaža. Jaz sem bil tam ravno vceraj, toda nisem sel tako dalec, samo od Krepelj do prvega predora. Nato pa sem se z avtom odpeljal še na Italijansko stran. Proga je kar dobro ohranjena, se pa od Krepelj do predora kar lepo vzpenja.

LP
Miha
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Brižita napisal/-a:Super reportaža. Jaz sem bil tam ravno vceraj, toda nisem sel tako dalec, samo od Krepelj do prvega predora. Nato pa sem se z avtom odpeljal še na Italijansko stran. Proga je kar dobro ohranjena, se pa od Krepelj do predora kar lepo vzpenja.

LP
Miha
Ma kako sva se falila? Jaz sem prišel na kraj zločina (Kreplje) ob 12.30 in se potem vrnil nazaj čez kakšni dve uri in pol.
Proga se res vzpenja, ampak za takega izkušenega pohodnika kot sem jaz, še opazil nisem. :D

Sicer pa sem danes malo pobrskal po dokumentih in videl, da celotna proga omogoča vožnjo 65 km/h. No, jaz zagotovo ne bil vozil toliko, sploh ne s kakšnim težjim vozilom. Sicer pa je deklariran osni pristisk C, kar pomeni 20 ton/os in 6,4 tone po tekočem metru.

Dodatne slike bom dal gor, ko bom doma oz. ko bomimel čas.
Uporabniški avatar
RisPo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1023
Pridružen: 01.11.2006, 14:24

Odgovor Napisal/-a RisPo »

Sploh še kdaj pelje kakšen vlak po tej progi :?:
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a milchy »

zadnji vlak je peljal lani julija - ob 100 letnici proge Jesenice - Trst .... je napisal Regan664 , slike pa ..... no nekaj se jih da najt na internetu
... in potem se svizec zavije v folijo in si misli, da je čokolada .....
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

Celo v galeriji je nekaj slik s te proge, ki jih je prispeval igor72, ko je bil še gozd.
Have a nice day!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

E.L. napisal/-a:Celo v galeriji je nekaj slik s te proge, ki jih je prispeval igor72, ko je bil še gozd.
Pa pravimo, da nam gre na slabše! Saj so vendar očistili progo! :roll: :D
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

No, sem obljubil še 11 slik, da jih napopam kar v tale post.

Italjanski predor s "slovenske" strani, čista prema.
Slika

Kretnica št. 2 v Repentaborju
Slika

Mejni kamen med Slovenijo in "Lahijo".
Slika

Predor Dol v smeri Repentaborja
Slika

Iz predora Dol proti repentaborju
Slika

Še 1x predsignal Krepelj (tokrat brez mene)
Slika

Edini potni prehod na progi, zavarovan celo z Andrejevim križem
Slika

Edini razirnik na progi
Slika

Predor Dol proti Krepljam (nema preme)
Slika


Hvala za pozornost. :wink:
Zadnjič spremenil Regan 664, dne 15.07.2007, 18:00, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Hvala za fotke! :) Nažalost narava dela svoje in proga bo spet tako zaraščena, kot je bila in spet bo treba čakati na novo obletnico da po njej zapelje kakšen muzejc.
LP
Izidor
Uporabniški avatar
E.L.
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 598
Pridružen: 20.08.2006, 11:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a E.L. »

Kakšni so razlogi, da danes po tej progi ne pelje noben vlak več, če so pred malo več kot 20imi leti peljali kar pogosto in zakaj so jih potem ukinili?
Zadnjič spremenil E.L., dne 02.04.2007, 18:15, skupaj popravljeno 1 krat.
Have a nice day!
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Super, hvala ti :D. Je funkcija raztirnika še kakšna druga poleg te da zapira tir (zaklepa). Sj za zaporo tira bi bla dovolj sam tista rdeča tabla?
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Prva (in edina) funkcija raztirnika je ta, da ti vagoni iz stranskega (slepega) tira ne uidejo na prevozni tir (glavno progo).

Se pravi, če bi se že kakšen mulc špilal z odstavljenimi vagoni na tiru in spodmaknil coklo, ali jih odbremzal, da se ne bi vseskupaj odpeljajo po progi je namenjen raztirnih, da jih zadrži oz. če bi bila prevelika hitrost bi ti vagoni iztirili.

Pa še replika E.L.

Logično je, da ne morejo laufati trije železniški prehodi z Italijo na tako krati razdalji, saj je še za dva "premalo" tovora. Poleg tega, gre vsa roba iz pristanišča Trst po italijanskih progah do Avstrije.
Sej če bi na italjanski strani res kaj zagustilo, kakšen potres v Alpah ali kaj podobnega, bi morda celo še odprli to progo, seveda v smeri Trst-Repentabor-Jesenice.
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Regan664 zanimive slike. :D

MMG, kaj pa po štajerskem koncu tudi kaj fotografiraš? :oops:
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Nadvse zanimive fotke. Lepa reportaža, zares. =D>
jure80 napisal/-a:Nažalost narava dela svoje in proga bo spet tako zaraščena, kot je bila in spet bo treba čakati na novo obletnico da po njej zapelje kakšen muzejc.
Ne obupajte prehitro, glede na veliko zanimanje se zna še letos zgoditi kakšna vožnja... (rumours...!)
LPB
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

541 napisal/-a:Regan664 zanimive slike. :D

MMG, kaj pa po štajerskem koncu tudi kaj fotografiraš? :oops:
Marko, saj sem dal slike obsotelske proge (trikotnik Stranje-Imeno-Grobelno) v galerijo. Naslednja proga pa bo po vsej verjetnosti koroška, kdaj pa bo, pa še ne vem.
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

Regan 664 napisal/-a:
541 napisal/-a:Regan664 zanimive slike. :D

MMG, kaj pa po štajerskem koncu tudi kaj fotografiraš? :oops:
Marko, saj sem dal slike obsotelske proge (trikotnik Stranje-Imeno-Grobelno) v galerijo. Naslednja proga pa bo po vsej verjetnosti koroška, kdaj pa bo, pa še ne vem.
Saj lahko prideš kaj na progo Celje - Velenje, sam konkurence pa ne smeš delat!! [-X | \:D/ \:D/

P.S. Stranje - Imeno - Grobelno ni trikotnik, iz Grobelnega greš v Imeno preko Stranj. ;) Lahko bi se temu reklo V proga Celje - Stranje - Imeno in Celje - Stranje - Sveti Rok ob Sotli
Odgovori