Dravski most in uvoz/izvoz Mb kolodvor

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Eurocity
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 31.12.2006, 8:46
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Eurocity »

Pozdravljeni!
TERMINATOR napisal/-a:Sam a ni z Brižitkam nekaj narobe. Je to mogoče samo na mojem monitorju??
Sem komaj sedaj opazil...

Kaj pa naj bi bilo narobe z njimi??
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Tudi jaz imam Canona S3 pa mi je popolnoma dober.
Pravzaprav je za moje amaterske sposobnosti predober.
S3 omogoča posnetke v RAW načinu.
Vedno se bo našel kak fotoaparat ki je boljši od S3 in vedno več jih bo, saj je star že 1 leto.
Za isti denar je danes morda boljša izbira Olympus UZ 550 kakor S5
Noben fotoaparat ni popolen, vsak ima pomanjkljivosti.
Slika
Uporabniški avatar
TERMINATOR
Mojster
Mojster
Prispevkov: 621
Pridružen: 11.02.2007, 11:45

Odgovor Napisal/-a TERMINATOR »

Eurocity napisal/-a:Pozdravljeni!
TERMINATOR napisal/-a:Sam a ni z Brižitkam nekaj narobe. Je to mogoče samo na mojem monitorju??
Sem komaj sedaj opazil...

Kaj pa naj bi bilo narobe z njimi??

Eurocity nisem ravno frik v fotografiji, samo nelogično se mi zdi da je bljižnji konec lokomotive nižji(ožji) od bolj odaljenega. Je to normalno ali je posledica leč, zuma, položaja..... :-k
Eurocity
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 31.12.2006, 8:46
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Eurocity »

V kolikor jaz razumem in vidim "težavo", je ta posledica držanja fotoaparata v roki in želje narediti čim hitreje posnetek, ki sem si ga zamislil. Posledica je, da je slika "poševna" in Brižita je na sprednjem koncu nižja. Več tračnic skupaj (ravne črte), pa da občutek, da je slika "vodoravna". čeprav je malo "pod kotom" :wink: !
Moja laična razlaga.

Problem z zoomom to ni, optični zoom okrog 10 do 12 krat je že dokaj izpopolnjen. Težave se znajo pojaviti pri tanovih povečavah 15 do 18 krat. Tako so mi povedali.


Lp
Odgovori