Mb. Gl. kolovodvor pa vse do Mb Košaki

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
Eurocity
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 31.12.2006, 8:46
Kraj: Maribor

Mb. Gl. kolovodvor pa vse do Mb Košaki

Odgovor Napisal/-a Eurocity »

Pozdravljeni!

No, bom pa še jaz danes prispeval k živahnosti foruma. Najprej malo ozadja. Želel sem napravit nekaj fotografij iz cestnega nadvoza nad severno stranjo mariborske postaje. Vendar izredno nagajivo sonce, visoka ograja na nadvozu in gost promet na hitri cesti, ki poteka tik ob železnici, so me pregnali iz tega neobljudenega kraja. In sem jo mahnil proti severu...

Pogled na severno stran Mb. postaje
Slika

Slika

Slika

In moj današnji cilj:

Slika

čakanje na vlak

Slika

Prihod Fiata proti Šentilju

Slika

Slika

IC iz smeri Gradec za Maribor (na čelu frajerski Meh)

Slika

Slika

in izgine za ovinkom

Slika

proga je dokaj nedostopna...

Slika

poskusim še nad tunelom, videnim iz prejšnje fotografije, ko mi skoraj pobegne... po tleh je letelo vse, razen mene in fotoaparata...

Slika

Slika

Slika

nato malo čakanja in pod menoj že nekaj brni :D LP, smer proti Mariboru

Slika

Slika

Slika

Takole, in to je to, mahnem jo nazaj proti Mb. postaji in vlovim še nepogrešljiv stroj za vsako večjo postajo:

Slika

V ca. 45 minutah ob (no, po večini nad) enotirno progo, zelo zadovoljivo :wink:
Za zdaj dovolj, ko popusti vročina, pa še kaj več :D:D:D .


Lp, Marko
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

sliko je zelo lepo in zanimivo! :)

lp
Uporabniški avatar
Griffith
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1140
Pridružen: 03.04.2007, 14:42
Kraj: Škofja Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Griffith »

Zlo uredu fotke. Všeč mi je vlak ki pelje tovornjake. :)
Slika
Uporabniški avatar
Kremšnita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 369
Pridružen: 09.02.2007, 22:10

Odgovor Napisal/-a Kremšnita »

Pri zadnjih nekaj slikas se lepo vidi da je vsek bil narejen za dvotirno progo in kako so peglali ovinke.
Zanimive slike.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Za 10+. Od MB naprej proti Avstriji pa je enotirna proga?
541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3417
Pridružen: 16.11.2005, 22:01

Odgovor Napisal/-a 541 »

Kremšnita napisal/-a:Pri zadnjih nekaj slikas se lepo vidi da je vsek bil narejen za dvotirno progo in kako so peglali ovinke.
Zanimive slike.
Predvsem zaradi oprtnih vlakov so to delali.
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Krasno! Si naredil to, kar se jaz spravljam kako leto naredit, poslikat progo in dogajanje na njej na "mojem" področju (sem namreč v Košakih doma). Krasne slike, ni kaj.

Pa še malo o progi. Proga je bila do zaključka druge svetovne vojne, dejansko dvotirna. Ker je takoj po drugi svetovni vojni promet močno upadel, so en tir odmontirali. Po mojih informacijah (pozor, to je zaenkrat nepreverjeno) je ta tir šel kot pomoč takrat "bratski" Albaniji za izgradnjo proge Tirana - Elbasan.

Še nekrat vse pohvale....

LP

Jože
Uporabniški avatar
jure80
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1120
Pridružen: 08.06.2006, 20:59
Kraj: Ljubljana - Žalec

Odgovor Napisal/-a jure80 »

Barbarpapa1 napisal/-a:Pozdrav

Krasno! Si naredil to, kar se jaz spravljam kako leto naredit, poslikat progo in dogajanje na njej na "mojem" področju (sem namreč v Košakih doma). Krasne slike, ni kaj.

Pa še malo o progi. Proga je bila do zaključka druge svetovne vojne, dejansko dvotirna. Ker je takoj po drugi svetovni vojni promet močno upadel, so en tir odmontirali. Po mojih informacijah (pozor, to je zaenkrat nepreverjeno) je ta tir šel kot pomoč takrat "bratski" Albaniji za izgradnjo proge Tirana - Elbasan.

Še nekrat vse pohvale....

LP

Jože
Zanimivi podatki! Po 2 sv.vojni smo takoj po vojni Albancem gradili proge, pol pa so Albanci z nami skregali... :lol:
LP
Izidor
Eurocity
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 28
Pridružen: 31.12.2006, 8:46
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Eurocity »

Pozdravljeni!

Hvala za vzpodbudne besede! Hm, očitno sem že drugič posegel nekomu na teren... :D:D:D:D Bom moral v prihodnje pazit, kje odim, da ne bodo začele batine padat :D:D:D.

Proga od Maribora proti Avstriji je enotirna, enako kot od Graza do Slovenije, kot je bilo že napisano. Sedaj se na avstrijski strani opravlja gradnja drugega tira od Graza proti meji. Avstrijci so to vzeli zelo resno in dokaj hitro napredujejo (ne vem sicer, kje so sedaj že). Vse glavne nivojske prehode so zamenjali z izvenivojskimi in nadvozi so opremljeni za 2 tir. Hja, kje smo pa mi?? Na avstrijski strani so hitrosti na tej progi tudi krepko čez 100 km/h, med tem ko sem pri nas videl napis 80.

Lp, Marko
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Ja, po mojih informacijah so v Avstriji od Kalsdorfa do Graza dopuščene hitrosti že vsaj 200km/h. V Klasdorfu se odceplja tudi ti "Koralpenbahn", ki bo verjetno odnesla naš V koridor (o tem smo že obširno razpravljali v eni drugi temi)

Sedaj pa k tvojemi zahajanju na "tuje" teritorije. Če te zalotim na mojem terenu, te bom zvlekel v tisto rumeno stavbo, ki je vidna za Đuro na zadnji sliki in tam se bo izvršil obračun :berr . Hvala bogu, da so še taki, kot si ti. Kajti, če bi bili na forumu sami meni podobni kujoni, bi se kar veliko pisalo, videti pa bi bilo bore malo....


LP iz vrooočega Maribora

Jože
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Barbarpapa1 napisal/-a: Sedaj pa k tvojemi zahajanju na "tuje" teritorije. Če te zalotim na mojem terenu, te bom zvlekel v tisto rumeno stavbo, ki je vidna za Đuro na zadnji sliki in tam se bo izvršil obračun :berr . Hvala bogu, da so še taki, kot si ti. Kajti, če bi bili na forumu sami meni podobni kujoni, bi se kar veliko pisalo, videti pa bi bilo bore malo....
Jaz bi od Jožeta grožnjo kar resno vzel....

40+ v senci.press :roll:
Odgovori