Švica RhB

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
Pele
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 169
Pridružen: 21.09.2011, 11:09
Kraj: Ptuj

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a Pele »

Hvala za prelepe posnetke! =D>
Lp,pele!
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a ivy »

Če ne bi bilo zasneženih vrhov in železnice, bi si mislil, da si zašel na luno :mrgreen: :wink:

Pa ta se mi dopade :thumbupr
Marek napisal/-a: http://imageshack.us/a/img707/9144/mk7q.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
preverjevalec
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 66
Pridružen: 10.02.2013, 0:54

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a preverjevalec »

Marek napisal/-a: http://imageshack.us/a/img577/4488/d6ta.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Tale :train1 se je pa zvil kot kača :-D :mrgreen: (CH S-T)!
Only fools never change!
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a grega »

Ljubitelj napisal/-a:
Ne pravijo zastonj: slika pove več kot 1000 besed.
Slika sama po sebi običajno ne pove dosti. Šele s primernim komentarjem velja zgornja trditev, drugače pa sodi slika brez komentarja v "Ugani objekt na sliki".

Bo že res da so slike čudovite ali pa vsaj lepe, če smo bolj realni. Toda človek rad kaj več izve o tem kaj slika predstavlja, kajti lepih slik švicarskih hribov in tudi vlakov je precej, tudi sam sem nekoč kar nekaj hribov ondot že naskočil, toda stalno je v popotnih fotopisih željeno, če so priloženi komentarji z opisom, včasih tudi zemlejvid, da se ogledovalec sploh orientira, česar se v svojih potopisih, dosopnih na internetu, dosledno držim. Saj vendar slike niso objavljene kot mojstrovine fotografije (pa še na razstavi se običajno sliko naslovi), ampak kot fotopis po nekih krajih, večini bolj ali manj neznanih. Bolj ali manj lepe slike se pa objavi v dve rubriki nižje, kjer ni toliko poudarka na komentarju.
Sicer me pa kazanje slik kar tako spominja na mojega prijatelja, "mesarskega" Tončka in njegovega brata, ki postrelita množico slik (njuno merilo je število slik) in jih nesamokritično prikazujeta v bolj ali manj javni družbi.

LPL

PS.: Naziv "mesarski" prihaja odtod, da me je že mnogokrat slikal prerezanega podolgem in počez, slika namreč s pogledom na LCD zaslon, ki v močni svetlobi zataji in sliko kasneje mirne duše pokaže javnosti in celo tudi meni.
daj @Ljubitelj kakšen link do tvojih fotopisov ali pa objavi kaj na tem forumu, da vidimo kako se stvari streže na pravilen način...


edit: drugače pa fantastične fotografije ;)
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

daj @Ljubitelj kakšen link do tvojih fotopisov ali pa objavi kaj na tem forumu, da vidimo kako se stvari streže na pravilen način...

V sosednji rubriki je že dva dni!
Uporabniški avatar
rawbr
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 29.11.2005, 22:12
Kraj: Sežana

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a rawbr »

igor72 napisal/-a:Sej so čudovite....AMPAK, kako more to izgledat šele pod debelo snežno oddejo :mrgreen:
Zima je itak na Bernini posebno poglavje, čeprav sem jo jaz videl le na slikah. Me pa mika enkrat zagaziti po belih zasneženih poljanah, še bolj pa me mika kabina Allegre.


@Ljubitelj hvala za kritiko, se strinjam da je med slikami premalo besedila. V bližnji prihodnosti se bomo rawbrji bolj potrudili, čeprav nam leposlovje ne gre preveč od rok. Tudi s tvojo oceno lepih, čudovitih itd. slik se strinjam. Z današnjo tehniko res ni problem poslikat cel kup lepih fotografij. Posebno v Švici (v moji ožji domovini, na matičnem Krasu, je to že malo težje). Če imaš malo sreče z vremenom, par belih oblačkov na sinje modrim nebu, ne rabiš niti polarizatorja, rabiš pa photoshop in dobiš lepo pocukrano sliko. Ali je to tudi dobra fotografija pa je že vprašanje za mojstra fotgrafije. Jaz to nisem. Malce bolj zapleteno je vprašanje o količini slik, danih na ogled javnosti. V obdobju ko so bili DIA-si na višku svojega razvoja, je med amaterji veljalo nekako pravilo, da je že velik uspeh če imaš na filmu 10% (3 do 4 slike) lepih oz. čudovitih slik. Vse ostalo je za arhiv in ne sme skozi projektor. Zdaj se fotografira 10x več kot na filmu. In teh 10% je v današnjih časih verjetno preveč. Rawbrji na tej temi verjetno nismo prekoračili teh 10% (glede na število posnetih slik na območju RhB). Bom pa preveril, ko bom imel čas.

Kako se znebiš tečne žlahte? Posediš jih na kavč in jih ne pustiš domov, dokler ne pogledajo vseh 5000 slik sz zadnjega potovanja + poseben bonus za VIP goste - 1000 digitalnih sončnih zahodov. Kar lep čas boš imel mir pred njimi.

Prihodnjič...
Dolina Engadin in Landwasser viadukt v sliki in besedi (bolj v sliki kot besedi).
Lp Branko
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

rawbr,

v sviji kritiki sem bolj mislil na nekatere druge forumaše, ki objavijo "vsako sranje" na forumu, le tisto o komentarjih je direktno letelo na fotopis. Vidim pa, da dokaj zdravo razmišljaš o fotografiranju, kar je danes preveč redka dobrina. Sam seveda nisem noben foto mojster, malo se pa vseeno potrudim in prejšni mesec sem prvič dobil celo eno majčkeno priznanje, sicer le ene turistične agencije..... Bo pa le za en dan potovanja.
Se že veselim še kakšnega nadaljevanja, pa daj malo zabeli še s komentarjem. V ZS pa ti pošilajm link do moje galerije in presodi koliko sem uspešen s svojimi potopisi.

LPL
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a grega »

Ljubitelj napisal/-a:rawbr,

v sviji kritiki sem bolj mislil na nekatere druge forumaše, ki objavijo "vsako sranje" na forumu, le tisto o komentarjih je direktno letelo na fotopis. Vidim pa, da dokaj zdravo razmišljaš o fotografiranju, kar je danes preveč redka dobrina. Sam seveda nisem noben foto mojster, malo se pa vseeno potrudim in prejšni mesec sem prvič dobil celo eno majčkeno priznanje, sicer le ene turistične agencije..... Bo pa le za en dan potovanja.
Se že veselim še kakšnega nadaljevanja, pa daj malo zabeli še s komentarjem. V ZS pa ti pošilajm link do moje galerije in presodi koliko sem uspešen s svojimi potopisi.

LPL
večina ljudi je začela na začetku z objavljanjem "sranja", kar se tiče fotografskega materiala. tudi če pogledaš kakšen fotografski portal lahko vidiš, da tudi marsikaterem mojstru na začetku ni šlo tako dobro od rok... Zadevo se lahko čisto lepo pokritizira ni pa nobene potrebe po pretiravanju in označevanju z nekim sranjem...
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Ljubitelj napisal/-a:
daj @Ljubitelj kakšen link do tvojih fotopisov ali pa objavi kaj na tem forumu, da vidimo kako se stvari streže na pravilen način...

V sosednji rubriki je že dva dni!
A je tako težko prilepit link, prosim? Tudi mene zanima, ker ne najdem nobenega frišnega fotopisa. :roll:
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4762
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Mater ste matasti. Pojdite v "Fotografija", "Neželezniška fotografija", tam vas že 3 dni čaka en primerek albuma iz srečanja starodobnikov v Domažlicah na Chodskem.


LPL
Uporabniški avatar
rawbr
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 29.11.2005, 22:12
Kraj: Sežana

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a rawbr »

RhB proga po dolini ENGADIN

Rawbrjem nam je ostalo še nekaj starih slik Engadinske proge iz leta 2007. V primerjavi z Albulo in Bernino je to bolj “ravninska” proga, saj je max. nagib 25 promil. Začetna postaja je Bever, ta je tudi cepna p. za Albulo, končna pa Scuol-Tarasp. Vmes je še ena cepna postaja-Sagliains, kjer gre proga skozi 19 km dolg predor Vereina do Klostersa, Davosa in Chura (veliki in mali krogi).
Lp Branko
Uporabniški avatar
Marek
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 74
Pridružen: 28.03.2006, 20:00
Kraj: Sežana

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a Marek »

RhB dolina Engadin

1. Med postajama BEVER in LA PUNT-CHAMUES-CH
Slika

Slika

2. CINUOS-CHEL BRAIL
Slika

Slika

3. LAVIN
Slika

Slika

4. ARDEZ
Slika

Slika

Slika

Slika
Lp Mark
Uporabniški avatar
Marek
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 74
Pridružen: 28.03.2006, 20:00
Kraj: Sežana

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a Marek »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

5. Viadukt VAL TASNA
Slika

Slika

6. SCUOL-TARASP
Slika

Slika
Lp Mark
Uporabniški avatar
rawbr
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 78
Pridružen: 29.11.2005, 22:12
Kraj: Sežana

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a rawbr »

Landwasser viadukt

Landwasser viadukt, 65m visok in 142m dolg(pri dolžini se podatki v različnih virih malce razlikujejo, ampak ne bistveno), je najbolj prepoznaven objekt Retijskih železnic. Je del proge čez Albulo in pod UNESCO zaščito. (Pod UNESCO spada Albula Thusis - St.Moritz in Bernina St.Moritz-Tirano)
Fotografije so bile posnete avgusta 2013 z južnega razgledišča, pol ure hoje s postaje Filisur.
Lp Branko
Uporabniški avatar
Marek
Strojevodja II
Strojevodja II
Prispevkov: 74
Pridružen: 28.03.2006, 20:00
Kraj: Sežana

Re: Švica RhB

Odgovor Napisal/-a Marek »

LANDWASSER VIADUKT

1. GLACIER-EXPRESS uvaža na p. Filisur
Slika

2. FILISUR
Slika

Slika

Slika

3. med postajo Filisur in predorom Landwasser
Slika
Lp Mark
Odgovori