26-11-2007 od ob 4.30 uri do 19.25 uri MB,LJ,Graz !

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
IC-Pohorje503

26-11-2007 od ob 4.30 uri do 19.25 uri MB,LJ,Graz !

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

000000000000000000

lp :)
Zadnjič spremenil IC-Pohorje503, dne 28.11.2007, 23:17, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Dolg, uspešen in delaven dan si zaključil. Priden. =D>

Odlične slike. Zelo hitro napreduješ. BRAVO! Slika


lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
IC-Pohorje503

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

še film!

EC 100 --- 1116-280!

EC 101 --- 1116-048!

Povezava na video

Povezava na video

več;

http://www.youtube.com/E402A

lp
IBANEZ15
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 349
Pridružen: 12.11.2007, 13:01
Kraj: Zabukovica

Odgovor Napisal/-a IBANEZ15 »

Miro hvala za lepe slike . :applause :applause :applause
whistler
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 716
Pridružen: 31.05.2007, 19:19
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a whistler »

Miro, zelo lep fotopis.

Predvsem pa se mi je že nakaj časa pojavljalo to vprašanje, katerega lahko zastavim sedaj. In sicer:
Zakaj je pri zelencu tisti del za spajanje večih garnitur prekrit z vrečo (za krompir :D )? Isto sem opazil pri Desirojih (v živo), pa si ne znam razložiti.
Vlak je vedno hitrejši!
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

whistler napisal/-a: ...In sicer:
Zakaj je pri zelencu tisti del za spajanje večih garnitur prekrit z vrečo (za krompir :D )? Isto sem opazil pri Desirojih (v živo), pa si ne znam razložiti.
Vrjetno si opazil tudi, da so spenjače pri teh garniturah pokrite samo pozimi. Vremenski vplivi in take reči... :wink:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

whistler napisal/-a:
Predvsem pa se mi je že nakaj časa pojavljalo to vprašanje, katerega lahko zastavim sedaj. In sicer:
Zakaj je pri zelencu tisti del za spajanje večih garnitur prekrit z vrečo (za krompir :D )? Isto sem opazil pri Desirojih (v živo), pa si ne znam razložiti.
Zaradi snega. Sneg primrzne mehanizem, tako da je spenjanje zelo težko, včasih celo nemogoče. Kot zanimivost, pri Desirojih je spenjača ogrevana, pa kljub temu ne zadostuje. Vreče so naša pogrutavščina, ki je zelo učinkovita.

lp
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
whistler
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 716
Pridružen: 31.05.2007, 19:19
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a whistler »

Dolfe, hvala ti za odgovor.

N€jc: Sem opazil, ja. Čeprav se je Desiro z vrečo za krompir pojavil tudi konec oktobra, potem ne, potem pa spet.

Kako pa je s temi spenjačami pri gomulki? Verjetno ji sneg ne pride do živega... Če je ni zdelala starost je pa tut en sneg ne bo.
Vlak je vedno hitrejši!
Uporabniški avatar
N€jc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 555
Pridružen: 14.10.2006, 18:00
Kraj: Gorenjska

Odgovor Napisal/-a N€jc »

Tm je pa itak cvinga glavna igralka :lol:
Kdor nikdar ne začne, ne more nikdar končati.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: 26-11-2007 od ob 4.30 uri do 19.25 uri MB,LJ,Graz !

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Bravo Miro,ker si se trudu za nas

Zanima pa me kako se je ta vagon (če se ne motim je Švicar) znašel v Lj?
IC-Pohorje503 napisal/-a: Slika
Zadnjič spremenil igor72, dne 28.11.2007, 11:07, skupaj popravljeno 1 krat.
LEP DAN
Igor
IC-Pohorje503

Re: 26-11-2007 od ob 4.30 uri do 19.25 uri MB,LJ,Graz !

Odgovor Napisal/-a IC-Pohorje503 »

[quote="igor72"]Bravo Miro,ker si se trudu za nas

Zanima pa me kako se je ta vagon (če se ne motim je Švicar) znašel v Lj?


to je EN 414 "Zurich" od Zurich-Beograd, en vagon iz SBB je včasih za EN 414 POTEM 415! pa ne redko! :)

lp
Dameton
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 147
Pridružen: 12.07.2006, 14:29
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a Dameton »

Ja Miro priden si bil, lepe slike si nam naškljocal. 8) Pa še kdaj :D
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

whistler napisal/-a: N€jc: Sem opazil, ja. Čeprav se je Desiro z vrečo za krompir pojavil tudi konec oktobra, potem ne, potem pa spet.

Kako pa je s temi spenjačami pri gomulki? Verjetno ji sneg ne pride do živega... Če je ni zdelala starost je pa tut en sneg ne bo.


N€jc napisal/-a:Tm je pa itak cvinga glavna igralka :lol:

Vreče se natikajo po potrebi, pač glede na to, kakšno je vreme. Če je napovedano sneženje ali pa da je že zapadel sneg, potem se predhodno namesti vreča. Ta je potem nameščena do prve potrebe po spenjanju z drugo spenjačo. V obzir se vzamejo tudi krajevne razmere, na relaciji nameravane vožnje.
Lansko zimo, ki je bila glede snežnih padavin zelo mila, so bile vreče bolj redko nameščene na spenjačah. Še eno leto prej pa smo te kondome nenehoma gor in dol vlačili. :wink:

Euro N€jc, tvoja trditev ne drži. Spona je potrebna le za zagotovljanje električnih kontaktov na gomulkini klaviaturi.
Sicer pa ima Gomulka ravno tako svoja žaklja, ki se natakneta na razklimano spenjačo. Morda je malce manj opazno, ker je Gomulk bolj malo in se tudi redkeje spenjajo.

lp
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Mojster_Strojevodja
Direktor
Direktor
Prispevkov: 1960
Pridružen: 09.08.2005, 19:43
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mojster_Strojevodja »

Dolfe napisal/-a: Euro N€jc, tvoja trditev ne drži. Spona je potrebna le za zagotovljanje električnih kontaktov na gomulkini klaviaturi.
Sicer pa ima Gomulka ravno tako svoja žaklja, ki se natakneta na razklimano spenjačo. Morda je malce manj opazno, ker je Gomulk bolj malo in se tudi redkeje spenjajo.
Pa gomulke imajo nataknjen zaščitni pleh čez čelo spenjače, tko da že to malo ovira sneg da bi prišel čisto v središče spenjače.

Kar se vidi tudi na tej slikci, k sem jo enkrat uporabil za prikazovanje klavijature, sama spenjača je pa pokrita z plehom, izbočeni del je mal pobarvan 'umazano' rdeče.
Slika
Če ne gre uporabi večje kladivo.
"Half the job is in the discovery; the other half is having the courage to present the findings."
"Everyone is a genius at least once a year. The real geniuses simply have their bright ideas closer together."
Odgovori