Podčetrtek z širšo okolico

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Podčetrtek z širšo okolico

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Zadnje dni,preden se začne zopet tekanje po šolah,je bilo treba še malo baterije polnit;tudi tiste v fotoaparatu...in seveda temu sledi fotozgodba.

En teden,daleč proč od obalne gužve,uživanje v kampu Natura,obdanem s Sotlo in progo :lol: in še preden pridemo že
Slika

...rampe gor,prijava in že smo v začasnem bivališču
Slika

Na krasnem kraju je ta hiška....edino kar te lahko zmoti, je milo drdranje italijanskega mačota,katerega lahko ujamem kar med večerjo.
Slika

V kampu je bazenski kompleks in ima celo svoje železniško postajališče
Slika

Če je kakšen dan malo hladneje,se lahko sprehodimo do bližnjega termalnega bazena,kjer pa sedaj (do April 2008) potekajo gradbena dela.Kljub temu pa za uživanje ni pretirano moteče
Slika

V okolici so prekrasne kolesarske poti,zato kolo pod rit in gremo.V jutranjem soncu
Slika

Po cesti proti Rogaški je jezero
Slika
Slika

okoliški hribi so polni cerkva
Slika
Slika
Slika

nekako najbolj mogočna pa se mi zdi tale EMA
Slika
Slika

Obvezen je tudi obisk Kumrovca.Mislim da tole hiško večina pozna
Slika

Vendar, kot povsod,tudi tukaj ne gre vse gladko.Pred kratkim je vremenska ujma postušila tudi v teh krajih.
Po gozdu
Slika
Slika

in po dolinah,kjer na trsih ni ostalo enega samega listka.
Slika

Če si v teh krajih je skoraj obvezen obisk najstarejše (oz 3. po vrsti) lekarne v Evropi,
Slika

,jelenov,
Slika
Slika

,koče pri čarovnici,
Slika

...in čokoladnice...ampak
Zadnjič spremenil igor72, dne 02.09.2008, 13:54, skupaj popravljeno 1 krat.
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

....ampak to ni moje področje.Zato sem si raje ogledal,kje je nekoč potekala proga med Kumrovcem in Imenim.
Postaja Kumrovec v nekakšnem vojaškem stilu
Slika

...je zelo lepo poraščena.Edini prevozni tir je namenjen...meni
Slika

....sicer se v travi skrivajo še štirje
Slika

Nekaj postajnih detajlov:
Slika

kjer se je rojevala Juga
Slika

zelo zanimive table
Slika

in pa še potniška blagajna
Slika

Smer Slovenija...a izvozna ločnica je zasedena
Slika

začetek počasne vožnje,ker proge ....ni več
Slika

Uvozni signal iz slovenske strani
Slika

njegov predsignal
Slika

lepo se vidi kje je potekala proga saj je vse okoli lepo obdelano z njivami
Slika

...zaraščena črta v ozadju je proga
Slika

tukaj je bilo postajališče,verjetno edino na tem odseku.Katero ne vem,saj je poleg le napol porušen ...senik?
Slika

Tiri se pokažejo le na pogostih nivojskih prehodih,potem jih hitro zaraste trava
Slika

Nekateri jih pa uporabljajo tudi za vrtno železnico :lol:
Slika

Preko ceste,preko njive,preko Sotle je že postaja Imeno,kjer se od daleč sveti:
Slika

vmes je še športno letališče in tale ravno vzleta
Slika

In še en ulov bolj na daleč
Slika

To je to,kompanija.Upam da vam je bilo všeč,za kaj več pa se boste morali odpeljati in sprobati sami.
SE SPLAČA.

ŽIVELA ŠOLA :?
LEP DAN
Igor
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Odgovor Napisal/-a cokla »

Igor, odlično si predstavil ta del Slovenije , ki je zares lep vendar daleeč , daleeeeč od "sveta". Kdor ni tega videl je sedaj moral dobiti"gušt" za izlet na kozjansko. Tudi povezave s Hrvaško (železniške) je škoda.

Vprašanje ali dva :
-v Kumrovcu si imel kaj težav s fotografiranjem ? Te je "ablast" kaj nadlegovala ? :lol:
-si torej ( kot razumem ) odkolesaril kompleten krog preko Kumrovca in se po Hrvaški strani vrnil čez prehod Miljana ?
-in nekje sem prebral , da je Miljan zaprta ? Če je to res ; ali kaj delajo na njem ali je bolj mrtva "narava" :D
-si ob jezeru Vonarje odkolesaril na Donat v Rogaško Slatino ? Donat namreč odpira;press 8)

Še enkrat pa res pohvale za tale fotopis.SlikaSlikaSlika
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

cokla napisal/-a:Igor, odlično si predstavil ta del Slovenije , ki je zares lep vendar daleeč , daleeeeč od "sveta". Kdor ni tega videl je sedaj moral dobiti"gušt" za izlet na kozjansko. Tudi povezave s Hrvaško (železniške) je škoda.

Vprašanje ali dva :
-v Kumrovcu si imel kaj težav s fotografiranjem ? Te je "ablast" kaj nadlegovala ? :lol:
-si torej ( kot razumem ) odkolesaril kompleten krog preko Kumrovca in se po Hrvaški strani vrnil čez prehod Miljana ?
-in nekje sem prebral , da je Miljan zaprta ? Če je to res ; ali kaj delajo na njem ali je bolj mrtva "narava" :D
-si ob jezeru Vonarje odkolesaril na Donat v Rogaško Slatino ? Donat namreč odpira;press 8)

Še enkrat pa res pohvale za tale fotopis.SlikaSlikaSlika
Hvala,hvala...torej:

-Kumrovec ;v Starem selu,kot se imenuje muzej na prostem,nobenih težav s fotografiranjem;na železniški postaji pa sploh ti nima kdo delat težav

-ja v Bistrici sem šel na Hrvaško in se vračal po levem bregu Sotle nazaj.Mejni prehod Imeno/Miljana je zaprt in izgleda da bo še dolgo tako-glej sliko

Slika


....zato sem hotel prečkati mejo na naslednjem maloobmejnem prehodu Harine zlake (nasproti term Olimje) a so me Hrvaški obmejni organi poučili, da tega ni mogoče početi samo z osebno izkaznico.Pri naših organih bi si moral urediti posebno turistično dovolilnico,katera velja 30 dni in omogoča prehajanja meje tudi na mestih,kjer ni kontrolnih točk.
Sicer bi mi prijazen policist dovolil se peljati mimo njega v Evropo,a ker je bil dan še mlad,sem se po kolesarjem prijazni cesti zapeljal še do Hum/Rogatec in potem nazaj v Podčetrtek.

-Donat + kolo = nedobro......auspuh že tako ali tako trpi 8)
LEP DAN
Igor
bojan
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 731
Pridružen: 15.01.2006, 19:54

Odgovor Napisal/-a bojan »

Prekrasna reportaža. Da o fotkah ne govorim. =D>
LPB
kondukter
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 931
Pridružen: 15.11.2005, 0:04
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a kondukter »

Čudovite fotografije =D> . Tisto edino postajališče se je imenovalo ( ali pa se morda še ) Zagorska sela.
Danes, ko sem videl stanje proge na teh slikah, se mi dozdeva, da lahko kar pozabimo sanje o kakšnem odpiranju proge Imeno - Kumrovec :evil: !
A karte so?!? Pa tačke s sedežev......prosim!
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a ivy »

Čudovit fotopis =D>

Bravo @igor72
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Odgovor Napisal/-a STIB »

Zelo lepe slike!
No, samo nekaj moram popraviti (in dodati). "Mogočna cerkva" ni Ana, pač pa Sveta Ema. Nasproti cerkve je zgradba v katero je moj oče hodil v osnovno šolo, njegova mama (moja stara mama) pa mu je bila učiteljica :D
lp iz Zagreba
ZDRU
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Zopet odlično, mojster Igor. =D>


Kar malo težko je kar naprej hvalit z enimi in istimi frazami. Se bojim, da bi te hvalnice z večnim ponavljanjem zvodenele in postale prazne fraze. Na škodo slik in fotografov, seveda. Isto velja za vse vas, ki razkazujete svoje slike na forumu. Slika




MMG, Igor, ......... volitve se bližajo, ti pa okrog Kumrovca. Tam je bila včasih partijska šola, za "Komunističko vaspitanje izabranih poedinaca". Si šel po inštrukcije? Slika
Včasih je bila kumrovška tri mesečna fakulteta višjega ranga, kot pa beograjska. :lol:


lp
Dolfe Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
amater
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 61
Pridružen: 05.08.2007, 20:41

Odgovor Napisal/-a amater »

Samo kot je iz listka na blagajni razbrati, so vozovnice v Kumrovcu prodajali do letošnjega leta. So jih prodajali za avtobus?
Glede na goščavo ni tukaj vlak vozil že kakšnih 20 let.
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Odgovor Napisal/-a igor72 »

kondukter napisal/-a:Čudovite fotografije =D> . Tisto edino postajališče se je imenovalo ( ali pa se morda še ) Zagorska sela.
Danes, ko sem videl stanje proge na teh slikah, se mi dozdeva, da lahko kar pozabimo sanje o kakšnem odpiranju proge Imeno - Kumrovec :evil: !
Hvala,za dopolnitev zgodbe.
Stanje proge je res katastrofalno in brez remonta ni nikakršne možnosti za njeno ponovno odprtje.Pragovi so na nekaj mestih, kjer sem se ustavil, popolnoma strohneli,gramozne grede ni več,....

@STIB: popravek upoštevan...pa še tako velik napis je nad vrati;sploh ne vem kako mi je prišla ana pod prste :?

@amater:vozovnice so prodajali za avtobus,kateri je/bil verjetno nadomestni prevoz za vlak.Avtobus še vedno vozi izpred postaje ,le da sedaj vozovnice prodajajo na njem.....piše na obvestilu.Kdaj je zadnjč tu peljal vlak,pa res nebi vedel;ampak po moje manj kot pred 20. leti.

@Dolfe:saj bi šel na kakšen šnelkurz,ampak nimajo nobenega programa po mojem okusu
8)
LEP DAN
Igor
Nejc

Odgovor Napisal/-a Nejc »

igor72 napisal/-a:Kdaj je zadnjč tu peljal vlak,pa res nebi vedel;ampak po moje manj kot pred 20. leti.
A ni po letu '91? :roll:

MMG; Igor, slike so specialno fantastične!! =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Nejc napisal/-a:
igor72 napisal/-a:Kdaj je zadnjč tu peljal vlak,pa res nebi vedel;ampak po moje manj kot pred 20. leti.
A ni po letu '91? :roll:
Se mi zdi, da je zadnji vlak peljal okoli leta '96, ko so progo zaprli. :roll:
Uporabniški avatar
Kremšnita
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 369
Pridružen: 09.02.2007, 22:10

Odgovor Napisal/-a Kremšnita »

Katera železniška uprava pa jo je zaprla ?
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a ivy »

Katerega leta pa so progo zgradili?
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
Odgovori