Po še neodkritih poteh ali na konec sveta: 1. del

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
fan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 11.12.2005, 15:32
Kraj: Ljubljana

Po še neodkritih poteh ali na konec sveta: 1. del

Odgovor Napisal/-a fan »

Končno spet poletje! In seveda dopust! Čas je za nove železniške izzive.

Letos sem se odločil prevoziti tiste odseke železniških prog, po katerih se še nisem peljal. Za (skoraj) vse je značilno, da se končajo: ali proga pobegne v drugo državo ali pa se tam konča.

Pa pojdimo v Kamnik! Skoraj sramota, a tako je: Domžale - Ljubljana je znana relacija. Toda kaj se dogaja bližje Kamniškim Alpam? Poglejmo!

Črnuška železniška postaja ne more skriti svoje identitete. Brez nadvoza bi bila prav žalostna.

Slika

Vlak me bo vozil v tej smeri: proti Domžalam in Kamniku.

Slika

In medtem, ko so travice rastle...

Slika

... je v daljavi zelena luč naznanjala,...

Slika

...da prihaja vlak!

Slika

Juhej! Veselo na pot!

Vlak ni bil pretirano poln, vendar je bilo na njem kar nekaj mladih družin, ki so šli z malčki odkrivati nov svet.
Vožnjo so prekinjala gosto nasejana postajališča, saj je »kamničan« namenjen predvsem dnevnim migrantom v Ljubljano. In zato se je zdela tabla, ki je pri Trzinu naznanjala možnost potovanja 100 km/h nekoliko groteskna.

Tako: prispeli smo v Domžale:

Slika

In zgodilo se je nekaj rahlo nenavadnega: NI bilo križanja z nasproti vozečim vlakom, saj je bila zgodnja dopoldanska ura takšna, da v tem času ni vlaka iz Kamnika za Ljubljano.

Komaj smo spet nadaljevali pot, že smo se ustavili:

Slika

Rodiško postajališče ni dajalo optimističnega vtisa, toda bolj nas je zanimalo, kaj se dogaja na železniški postaji Jarše-Mengeš!

Ups, to smo pa mi!

Slika

No, na postaji ni bilo nobenega tovornega vagona. Očitno so jih pridno nakladali v bližnji tovarni kartona.
Po našem odhodu je ostalo pusto in prazno.

Slika

Se nadaljuje...
Vedno v iskanju novih železniških dogodivščin
fan
Pom. strojevodje
Pom. strojevodje
Prispevkov: 51
Pridružen: 11.12.2005, 15:32
Kraj: Ljubljana

Re: Po še neodkritih poteh ali na konec sveta: 1. del

Odgovor Napisal/-a fan »

Ah, spet se vozimo! A ne dolgo, saj smo že tu:

Slika

Na levi nas je spremljalo ravno polje…

Slika

… a v daljavi so se kazali obronki vršacev.

Slika

Na železniški postaji Kamnik nas je pričakalo 6 cistern. Že velikost železniške postaje je bila kar veliko presenečenje: 6 tirov!

Slika

Sledilo je postajališče Kamnik mesto.

Slika

Iz te luknje se bo prikazal vlak, ko se bom vračal.

Slika

Še prej pa vračanje vlaka, s katerim sem prišel v Kamnik, nazaj v Ljubljano:

Slika

…in…

Slika

Za finale pa še konec proge – postajališče Kamnik Graben. Desno je industrijski tir za nalaganje blaga, v sredini ustavlja potniški vlak, levo pa gre industrijski tir v Kemično industrijo Kamnik.

Slika

Industrijski tir ima kar dva raztirnika: enega…

Slika

…in drugega.

Slika

In tukaj je res konec kamniške proge:

Slika

Baje KIK počasi zapira vrata. Le kako bo potem s tovorom na kamniški progi?

Ko sem se vrnil na Črnuče, se je potniški vlak križal z lokomotivo, ki je šla nabirati današnje vagonske pošiljke.

Slika

Konec.

Pa ne za dolgo.

Napovedujem: Po še neodkritih poteh ali na konec sveta: 2. del – Sveti Rok ob Sotli, Imeno in Središče. Kmalu!
Vedno v iskanju novih železniških dogodivščin
Odgovori