izlet v Švico

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: izlet v Švico

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

=D> =D> =D> =D> =D>
Škoda le, ker si imel slabo vreme. Sicer je res, da se nisi kuhal, drugače pa bi lahko verjetno še kaj več posnel. Vseeno super.
Goran
Uporabniški avatar
andersley
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 993
Pridružen: 05.03.2008, 19:44
Kraj: Ptuj, Slovenia
Kontakt:

Re: izlet v Švico

Odgovor Napisal/-a andersley »

Milan, what a wonderful selection of photographs and videos! =D>

Swiss railways are wonderful, especially the metre-gauge lines. It brought back memories of our several visits to the country in the 1990's, especially around Zermatt, Brig, etc. Locomotives and rolling stock have changed a lot since then - We really must make another visit. ;)

An interesting item is the twin contact wires and twin small pantographs on the Gornergrat Bahn. I found them fascinating during our visits. :)
TGV Lyria
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2567
Pridružen: 24.03.2008, 20:13
Kraj: Baška grapa

Re: izlet v Švico

Odgovor Napisal/-a TGV Lyria »

Milchy.... kapo dol!!!
=D> =D> =D>
Btw: tudi sam sem se vozil po Švici (slike še prihajajo).
SŽ 541
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 95
Pridružen: 30.12.2008, 15:21
Kraj: Limbarska gora

Re: izlet v Švico

Odgovor Napisal/-a SŽ 541 »

Verjetno levi dela nadure al pa nočne šiba :mrgreen:
Slika
LP Matej
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: izlet v Švico

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Evo, še en Švicar...

Peljal sem se z vlakom samo od kraja Täsch do Zermatta, ker nisem imel kantonske dovolilnice, da bi se zapeljal z avtom...

Kljub temu, da so mi ponujali 50% popust, se nisem odločil, da bi se zapeljal z Gornegrajsko železnico :roll:

Slika
Ni fotomontaža :wink:


Je rekla žena, da se Matterhorn že lepo vidi iz Zermatta :lol: :lol:

Slika


Po mojem jo je bilo strah razlike v nadmorskih višinah...prejšnji dan je bila 100 m pod zemljo (v CERN-u) :roll:
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
odbijac
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 366
Pridružen: 18.02.2011, 11:37
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: izlet v Švico

Odgovor Napisal/-a odbijac »

železocestnik napisal/-a:Kljub temu, da so mi ponujali 50% popust, se nisem odločil, da bi se zapeljal z Gornegrajsko železnico :roll:
O joj! :( Za naju z ženo je bil pa pogled na Matterhorn z Gornergrata nekaj najlepšega in neprimerljivega s Zermattom. Pa drugič :(
LP, odbijac
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: izlet v Švico

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Peljal sem se z vlakom samo od kraja Täsch do Zermatta, ker nisem imel kantonske dovolilnice, da bi se zapeljal z avtom...

Kljub temu, da so mi ponujali 50% popust, se nisem odločil, da bi se zapeljal z Gornegrajsko železnico
...
Je rekla žena, da se Matterhorn že lepo vidi iz Zermatta
Ja kje si pa ti dobil to lepo ime Gornji grad za Gornergrat. Mi diši na tisto prelepo Slovensko Marijino Celje namesto Maria Zell. (nekako kakor neka Marija (lipova soha iz 1157, alma mater austria v kamrci, celici, kapelici(?)).

Drugače ti je pa lahko super žal, da nisi šel na Gornergrat, tam je povsem drugačen razgled, pa še pogorje Monte Rose se vidi, ledenik in še
kaj
Verjetno si pa prvi turist, ki je razmišljal o vožnji z avtom v Zermatt, zato so v turističnih krajih javni prevozi, konkretno zobata železnica.
Drugič pa ne šparaj s franki, ker je drugače bolje ne iti v Švico.

LPL
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: izlet v Švico

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Ljubitelj napisal/-a: Verjetno si pa prvi turist, ki je razmišljal o vožnji z avtom v Zermatt, zato so v turističnih krajih javni prevozi, konkretno zobata železnica.
Drugič pa ne šparaj s franki, ker je drugače bolje ne iti v Švico.

LPL
Samo v opravičilo....

Iz neke druge teme o Švici in nekega drugega časa...
železocestnik napisal/-a:Jaz bi šel tudi v Švico tako visoko z vlakom :lol:
Še z avtom nisem bil tako visoko...
Dolfe napisal/-a:
Anzee napisal/-a:Super zgleda Ami tako visoko! ŽC, si imel z njim se kaksne take podvige?

lp Anze
Ja. Pa ata je kdaj videl toto fotko? :lol:

Odlične fotke... =D> =D>
Tista fotka izgleda tako...

Slika


Imaš pa prav, pri takšnem obleganju gora, kot je sedaj, to res ne bi bilo ekološko. Vendar se smučarji iz reprezentanc še vedno vozijo z avtomobili do Zermatta...


Zgolj naklučje je bilo, da sva se z ženo vračala čez Švico in ne skozi Francijo, tako kot sva prišla v Ženevo. Vreme je bilo izredno slabo, 5 stopinj Celzija, sneg skoraj do ženevskega jezera. Na poti proti Lichtensteinu sva imela en dan pred obiskom Zermatta ob ženevskem jezeru takšnole vreme...

Slika

Slika


Vse je kazalo, da bova šla po najkrajši poti domov. Se je pa naslednji dan malo izboljšalo in zapeljal sem pri Vispu po dolini proti Zermattu z namenom: greva malo pogledat :wink:

Žena je bila s pogledom iz Zermatta zadovoljna, še posebej zato, kakšno vreme je bil preje cel teden.
Če bi bilo to poleti, se bi na Gornergrat odpeljal sam. Tako pa je bilo v Zermattu kar hladno (potrebna je bila bunda in dodatni jopič).

Še eno opravičilo...žena ima poln kufer ledenikov. Pri vzponu na Mont Blanc sva pred 30-timi leti preslabo opremljena in brez zadostne kondicije omagala pri 4000 m. Pri prečenju ledenika pa sva ostala sama, bila je izredna odjuga, tako da so prepovedali dostop do Mont Blanca. Pri prečenju ledenika se je udrl leden most preko razpoke in žena je zdrsnila vanjo. K sreči v kotanjo, ene 2 m globoko, ni se poškodovala, malo naprej je bila 100 metrska razpoka. To si zapomneš za vedno, kot da bi se še enkrat rodil...
Na vzponu sva se pridružila skupini francoskih alpinistov, ki so skrbeli za varnost. Za nazaj sva ostala sama (dobro, poleg naju sta bila še dva Francoza, ki pa sta lazila za nama in tudi nista bila usposobljena in opremljena za prečenje ledenika.)

Da ne izpade, da se izmišljujem, še fotka...takole smo omagali nekje pri 4000 metrih...in padla je odločitev za vračanje preko ledenika...

Slika

Od takrat nisva več hodila v hribe :wink: :lol:
Sicer je to OT, vendar velja tudi za švicarske hribe: brez ustrezne opreme in kondicije ne rinite v hribe...
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Odgovori