Pohajkovanje po Trubarjevem nabrežju

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Pohajkovanje po Trubarjevem nabrežju

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Da ne bo preveč ugibanja, naj kar takoj izdam lokacijo. Trubarjevo nabrežje se imenuje pot, ki iz Radeč vodi ob desnem bregu Save navzgor. V primernih vremenskih razmerah (jasno sončno vreme, pozimi, ko še ni listja na obrežnem drevju) se nam odpirajo lepi pogledi na progo na drugi strani. Obenem si lahko ogledamo Zidani Most iz nevsakdanje perspektive. Upam, da lokalni soforumaš, ki je bolj enak od drugih, ne bo preveč zameril tega izleta v njegovo zelje. :mrgreen: :kij

Če smo že v Radečah, si najprej oglejmo njihovo ajzenponarsko okno v svet
Slika

Če komu tista navigacija na spodnjem robu ne pove dovolj, bo dokaz še slika iz te perspektive
Slika

Saj ne rečem, lepo zrihtano :applause, ampak zakaj prav vsi cestni kažipoti, ki usmerjajo semkaj, tole navajajo kot železniško postajo? :hmm Veze in poznanstva našega zelenega soforumaša??? :mrgreen: Ali zadostuje že opremljenost z uro (verjetno je sinhronizirana z NTP strežnikom na SŽ časovni pas) in ozvočenjem (če je v uporabi, se najbrž oglašajo kar iz Zidanega Mosta)? :hmm

Vlaka ni hotelo biti nobenega, ura pa je kazala začetek popoldneva, ko sonce že osvetljuje levi (vzhodni) breg Save, torej kar hitro pot pod noge. Zapeljemo se torej na drugo stran Save, po obsavski "obvoznici" mimo središča in kmalu zagledamo stari cestni most, ki danes služi le še pešcem.
Slika

Menda, da še ni tako blazno dolgo, ko se je čezenj valil ves cestni promet. :hmm Ampak, ali so tule kdaj kasirali mostnino?????
Slika

Čeprav je most bolj lesenocestni, bo morda tole zrajcalo našega doktorja železničarske zgodovine, da preveri na disku, če ni kdaj pomotoma snel kakšnega načrta :mrgreen:
Slika

Morda bi se skorajžil še kakšen več, če tegale ne bi dali ravno na sredino
Slika

Center Radeč bi dopoldne najbrž lepše uspel
Slika

Pa še pogled po Savi navzgor, kjer nas bo vodila pot. Neverjetno, rečna gladina ravna kot ogledalo.
Slika

Evo dokaz, da ne zavajam glede imena potke.
Slika

In če se sprašujete, zakaj je pri mostu tako senčno, da mi fotke nočejo ratati, tule je vzrok
Slika

:arrow:
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Pohajkovanje po Trubarjevem nabrežju

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Hmmm, zakaj so obokali tole vdolbino v tej steni, če je očitno, da ne vodi nikamor? :hmm
Slika

Na začetku Trubarjevega nabrežja pa res cel kup znakov :!:
Slika

Kdor je vzoren državljan, bo očitno moral peš. Nič hudega, pod tisto steno je prostor za parkiranje in tudi pot ni predolga, pribl. pol ure hoda v vsako smer, brez fotostopov, seveda. Resnici na ljubo je cesta ves čas tako ozka in izogibališč ni ravno na pretek.
Slika

Most še z druge strani, žal v senci
Slika

In še en dokaz, da smo res v bližini Radeč
Slika

Spotoma naletim še na neki bunker ali karkoli že
Slika

No, saj se bom vendarle preorientiral na železničarsko zanimivejšo drugo stran. Kmalu je mogoče videti plinske grelce kretnic, ki nakazujejo bližino postaje. Ampak tale kucelj nad sotočjem Savinje in Save me pa kar mika. Mogoče kdo ve, kako se sploh imenuje, vodi nanj kakšna uradna pot, je razgled res tak, kot obeta?????
Slika

No, ko se že pokaže silhueta Zidanega Mosta, pa vendarle nekaj :D :D
Slika

Desiro jo piči čez most
Slika

In se ustavlja na postaji
Slika

:arrow:
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Pohajkovanje po Trubarjevem nabrežju

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Tako, jajčko je odsopihal in spet se lahko posvetim progi. Zidani Most ima nekaj skupnega z Ljubljano. Tromostovje :pamet
Slika

Pogled proti tovornemu delu postaje (ali je formalno to celo ločena postaja????)
Slika

Tole ob izvozu proti Posavju je verjetno (bila) čuvajnica
Slika

Eno izmed cestnih ozkih grl pod mostom v smeri Posavja
Slika

Od tu se celo vidi rumena cestna tabla
Slika

In kucelj, po katerem sem že spraševal, še iz te strani
Slika

Kar ne morem odvrniti objektiva od mostov, ki se ogledujejo v Savinji
Slika

Od tu bi se lepo videle vse tri postajne zgradbe, če.....
Slika

Nič, gremo še malo bližje in se jih lotimo posamično. Mimogrede (spet bomo prosili dr. ŽC za potrditev), tule nekje je menda v rimskih časih in nato še v srednjem veku stal most čez Savo, ki je kraju na drugi strani dal ime.
Najprej zgradba s kontrolnim stolpom, ki gosti tudi pošto
Slika

Še malo pod kotom, čisto na desni se vidi tudi šporhet :train1
Slika

:arrow:
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Pohajkovanje po Trubarjevem nabrežju

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Osrednja stavba s pokritim peronom. Le zakaj je ob njej drugačna "škarpa" ????? :hmm :hmm Zgleda, da sem zbudil zanimanje edinega čakajočega na peronu
Slika

Osrednja in desna stavba še skupaj
Slika

Najbolj leva zgradba
Slika

Leva in osrednja zgradba skupaj z "orlovim gnezdom" v ozadju
Slika

S te strani mi je vendarle nekako uspelo ujeti vse tri zgradbe, ki se ogledujejo v Savi
Slika

Na postaji je ves čas vladalo nedeljsko mrtvilo, potem pa iznenada kar dva vlaka naenkrat, vsak iz svoje smeri. Potniški se še ustaviti ni utegnil, že mi ga je zakril tovorni s temle na čelu, ki je odsopihal proti Ljubljani
Slika

Ali je ta tisti, ki mu na forumu pravite "privatnik"?
Slika

Tovorni je odsopihal in vendarle sem ujel že speljujočega mopeda s Pohorcem. Ozvočenje se je namreč razločno slišalo tudi na to stran, mdr. da gre za intercity proti Mariboru z zvezo proti Hodošu v Pragerskem.
Slika

Počasi sem se odpravil nazaj. In še enkrat podlegel skušnjavi :D
Slika

:arrow:
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Pohajkovanje po Trubarjevem nabrežju

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Med potjo me je en rdeče bel desiro presenetil in ga zato nisem ujel. Zato sem pa že dokaj blizu Radečam začopatil tega potniškega. Kdo bi si mislil, da je Živa lahko tako glasna...
Slika

Ki jo takole ubira proti Zidanemu Mostu. Žal sem bil že predaleč od postaje (ali pa je ta rdeča bila preglasna), da bi se slišal zvočnik
Slika

Odpravimo se še v Zidani Most in si pobliže oglejmo vse od prej. Na postaji seveda ne moremo mimo "Broja 1", ki je sicer bil podrobneje predstavljen tu
Slika

Ob njem se starih časov spominja tudi likovni signal
Slika

Njegov spodnji del
Slika

In še zgornji
Slika

Za fotkanje postaje na tej strani ni ravno prostora na pretek, pa še (logično) je v tem času že v senci
Slika

Lahko jo pa skupaj z enim mostom ujamemo z izmenično enosmerne ceste proti Hrastniku (za bonus pa še madame s tovorom železja; no, pa smo per partes ujeli celoten elektro asortiman SŽ in še malo konkurence)
Slika

Kaj je pa tole za postajo, kar so vkopali v živo skalo????? :hmm
Slika

Še pobliže detajl letnice in nekega simbola
Slika

:arrow:
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Pohajkovanje po Trubarjevem nabrežju

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Ob robu železniških mostov več kot očitno ni dovolj "lufta" za morebitno bližnje srečanje s kakšnimi 1000 mobilnimi tonami, zato poskušam ujeti cestni most z dvorišča bloka pri postaji, ampak....
Slika

Odpravim se še čez ta most (ima celo koridor za pešadijo) in poskušam s sončne strani ovekovečiti most proti Celju. Cesta je ozka, nepregledna, malo varnejše mesto je le dovoz na tovorno postajo, ni pa ravno idelano za fotkičev zorni kot
Slika

Res na hitro se še malo razgledam tam. Najprej pred skladiščem pogled na škatlasto zgradbo (ima kaj z železnico?)
Slika

in še na hitro na drugi strani skladišča, ki je sicer zaparkirana z vagoni
Slika

To bi bilo to.
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Pohajkovanje po Trubarjevem nabrežju

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Ajznponar napisal/-a:Najprej pred skladiščem pogled na škatlasto zgradbo (ima kaj z železnico?)
Pa še kako ima. Brez tega se brižitke, mopedi, žive, desiroji ter ostala električna garda ne bi nikamor premaknili.
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Pohajkovanje po Trubarjevem nabrežju

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Ajznponar napisal/-a:Osrednja stavba s pokritim peronom. Le zakaj je ob njej drugačna "škarpa" ????? :hmm :hmm

Slika

Saj veš.... :wink:

Dolfe se je s stisnjenimi zobmi na koncu predal in pod težo dokazov klonil...in rekel:vodna postaja...no, ne čisto "taprava"...



Pomožna :!: :idea: :lol: :lol:


Več o tem v oddelku za paciente zgodovine :lol: :lol:


Na druge provokacije se ne odzivam :lol: :lol:

Drugače pa dober prispevek...mislim, da sem se tudi sam s tega mesta vprašal, zakaj različne škarpe...

Še moji "inavguracijski" fotki z "druge strani"...iz daljnega 2008:Zidani most...ali tekma z desirojem :lol:
železocestnik napisal/-a:

Najprej ena "čez drevesa"

Slika


Ena "mimo dreves"

Slika

»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Pohajkovanje po Trubarjevem nabrežju

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

ŽC, pozabil si dat link na temo o Zidanem Mostu: viewtopic.php?f=21&t=4079 ;) Na onih 8 straneh se skriva marsikaj zanimivega, vključno z zgodovinskimi načrti. =D> =D> =D>
Goran
Odgovori