Rudniški industrijski tir v Zagorju

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
Tim_P.
Vajenec
Vajenec
Prispevkov: 27
Pridružen: 17.03.2010, 14:56
Kraj: Zagorje ob Savi

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a Tim_P. »

Žiga napisal/-a:Ja tole je pa res pohvale vredno :wink: Zanimive so predvsem tiste prve fotografije, ker jih ne vidiš kar vsak dan. Bom poskusil dobiti CD na katerem je posneta vožnja s to parno lokomotivo od bivše separacije premoga in vse do sedanje železniške postaje. Slika je seveda še črno-bela, ampak se res lepo vidi celotna železniška pot, ker je bilo snemano na vrhu prvega vagona.

Lp
Uff!
To bo pa zanimivo...
Upam, da ti bo uspelo dobiti CD čimprej.
LP Tim_P.
Uporabniški avatar
cerarb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 17.10.2010, 8:53
Kraj: Sevnica

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a cerarb »

Ja res je v zagorju so bile ob končanju parne vleke dve premikalki 62:070 in 62:037 slednja stoji v Krmelju in je tudi opravila zadnjo vožnjo ker so se zeleni slovenije odločili da preveč onesnažuje okolje zato so potem zamenjali z jembachom.V garaži je bilo prostora za dve lokomotivi tako da je 62:070 počivala na prostem ostali dve pa v garaži.Lokalna televizija ima celo posnetek te proge samo ga je teško dobiti se trudim na vse načine bomo videli.Leta 1995 so pa vse tri lokomotive peljali v Ljubljano s tem se je zaključila zgodba o Zagorski železnici.
Uporabniški avatar
cerarb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 17.10.2010, 8:53
Kraj: Sevnica

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a cerarb »

SlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Iz katerega vira so te slike?

Vidim pa da so precej stare, saj Zagorski kolodvor še ni elektrificiran, pri rudniškem jašku/nakladalni rampi ni cestnega mostu, na postaji so pa še klasične šamotne peči za žganje apna, od katerih danes tudi ni sledu.
Uporabniški avatar
cerarb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 17.10.2010, 8:53
Kraj: Sevnica

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a cerarb »

Iz rudniškega muzeja Kisovec tam je še nekaj slik starih vendar vse skupaj žalostni ohranjeno.
Uporabniški avatar
cerarb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 17.10.2010, 8:53
Kraj: Sevnica

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a cerarb »

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
cerarb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 17.10.2010, 8:53
Kraj: Sevnica

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a cerarb »

Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Bi slučajno znal določiti odseke na posnetku?

En del se mi zdi, da je tam, kjer so zdaj neki zarašeni vrtički nasproti IGm-a.
Uporabniški avatar
cerarb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 17.10.2010, 8:53
Kraj: Sevnica

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a cerarb »

Prvi del je pomoje nekje med Poljem drugi del pa je proti IGM :)
Uporabniški avatar
Cepi
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 14.12.2007, 18:34
Kraj: Izlake

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a Cepi »

Drugi del se strinjava, prvi del se mi pa zdi, da je "pr Košeninet" oz. tam kjer sedaj servisirajo kolesa. Na videu je pa druga stavba, tam kjer so včasih zbirali železo.
Uporabniški avatar
cerarb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 17.10.2010, 8:53
Kraj: Sevnica

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a cerarb »

Sej pomoje da je pr Košeninet :) sm mal pogledu zgradbe k so tm stale je kr identično :)
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a Čišo »

Zanimivo je, da se na posnetku vidijo drogovi el. vozne mreže. Nekoč sem slišal, da naj bi bila proga po prvotnem načrtu elektrificirana, zanjo naj bi celo že nabavili lokomotivo; to naj bi bila lokomotiva, ki danes vozi v valjarni na Javorniku (železarna Jesenice). Ve kdo kaj več o tem?

Sicer pa me ob branju te teme obdajajo lepi, a glede na usodo te proge tudi nekoliko žalostni spomini iz otroštva. Zelo rad sem namreč gledal "ta črno" in "ta zeleno" lokomotivo, obe sta najbrž tudi precej krivi za mojo ljubezen do železnice. Zelena je bila seveda ena od amerikank, črna pa madžarka 50-060, ki je vozila nekje do leta 1987, danes pa stoji na postaji v Litiji.
Tako počasi se prebujamo ...
milchy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 5700
Pridružen: 11.09.2005, 17:48
Kontakt:

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a milchy »

Čišo napisal/-a:Zanimivo je, da se na posnetku vidijo drogovi el. vozne mreže. Nekoč sem slišal, da naj bi bila proga po prvotnem načrtu elektrificirana, zanjo naj bi celo že nabavili lokomotivo; to naj bi bila lokomotiva, ki danes vozi v valjarni na Javorniku (železarna Jesenice). Ve kdo kaj več o tem?
ne vem sicer koliko to drži, a to lokomotivo so iz prometa umaknili nekaj let nazaj, lani pa so jo 'uspešno' razrezali pa ne za v plavž, ampak kar za staro železo
Uporabniški avatar
Čišo
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 704
Pridružen: 29.10.2005, 17:41
Kraj: Bohinjska železnica

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a Čišo »

milchy napisal/-a:
Čišo napisal/-a:Zanimivo je, da se na posnetku vidijo drogovi el. vozne mreže. Nekoč sem slišal, da naj bi bila proga po prvotnem načrtu elektrificirana, zanjo naj bi celo že nabavili lokomotivo; to naj bi bila lokomotiva, ki danes vozi v valjarni na Javorniku (železarna Jesenice). Ve kdo kaj več o tem?
ne vem sicer koliko to drži, a to lokomotivo so iz prometa umaknili nekaj let nazaj, lani pa so jo 'uspešno' razrezali pa ne za v plavž, ampak kar za staro železo
Ta novica mi ni pa čisto nič všeč. Mašina je bila zelo zanimiv primerek.
Tako počasi se prebujamo ...
Uporabniški avatar
cerarb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 17.10.2010, 8:53
Kraj: Sevnica

Re: Rudniški industrijski tir v Zagorju

Odgovor Napisal/-a cerarb »

Žalostno se pri nas dela z muzejskimi primerki v Krmelju stoji unrra 62 037 ki je opravila zadno vožnjo v Zagorju in propada da me je kr sram it fotografirat nimam kej reč kot banda samo da se postavi mašino za okras skrbi pa nben tud nadstreška ni da bi vsaj delno zaščitil pred vremenskimi vplivi škoda besed
Odgovori