Avstrija med Špiljem in Werndorf - om

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3868
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Avstrija med Špiljem in Werndorf - om

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Cokla vsaka čast za tole reportažo =D> =D>
Tudi jaz sem bil prijetno presenečen nad urejenostjo krajev onstran naših meja ko sem se peljal v Wies, namenoma nisem hotel kupiti avstrijske vinjete, tako da sem od Šentilja naprej potoval po lokalkah.
Daleč smo mi še za njimi :!:
Tine
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Avstrija med Špiljem in Werndorf - om

Odgovor Napisal/-a ivy »

Bravo Aleš! =D> =D> =D>


cokla napisal/-a:...in ker si nekateri uredijo službe tako, da jim ni treba zraven :mrgreen: sem pač "lutal" sam...
Ja, ja... Povej po pravici! Nobenega nisi hotel imeti zraven, ker bi moral plačati kavo v Avstriji, ker je predraga :mrgreen: :wink:
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Avstrija med Špiljem in Werndorf - om

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

ivy napisal/-a: Ja, ja... Povej po pravici! Nobenega nisi hotel imeti zraven, ker bi moral plačati kavo v Avstriji, ker je predraga :mrgreen: :wink:
Točno tako. Dolfe je prištimal kafe v termosko, pa je herr cokla rekel: "Nein, nein und nein!"Slika

No, dobr,dobr, pol pa ne. :lol:

lp
Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Avstrija med Špiljem in Werndorf - om

Odgovor Napisal/-a cokla »

ivy napisal/-a:



Ja, ja... Povej po pravici! Nobenega nisi hotel imeti zraven, ker bi moral plačati kavo v Avstriji, ker je predraga :mrgreen: :wink:
V Avstriji kafe ni nič dražje kot pri nas... [-X le naročiti ga moraš znat. Jaz sem ga in dobil - pivo. :mrgreen:




Dolfe napisal/-a:
Točno tako. Dolfe je prištimal kafe v termosko, pa je herr cokla rekel: "Nein, nein und nein!"Slika

No, dobr,dobr, pol pa ne. :lol:

lp
Slika
Ja pa ja de....Dolfe je le vročo vodo natočil - pa še to je še natočit v dom penzionistov...kofe pa je naročil meni. :mrgreen:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Avstrija med Špiljem in Werndorf - om

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Ne, to v @Dolfetovi termoski je bila sigurno kava! Vprašanje je le ali gorenjska ali škotska.... :mrgreen:

Kar se kofeta tiče, so Avstrijci svoje sorte tiči. Moraš poznati njihov "kofetarski sleng", nekaj takega, ko v Italiji....Jaz sodim med tiste, ki mu črni kofe zelo hitro "vdari na avspuh" :oops: , zato vedno dodajam mleko...V Avstriji najraje pijem Melange, obstajata pa še Brauner in Gold....

Dosta o kofetu, gremo nazaj na temo....

Cokla, dobro oddelano, s kafejem ali pa brez..... =D> =D> =D>

LP

Jože
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Avstrija med Špiljem in Werndorf - om

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Na eni izmed zadnjih slik v Avstriji, sem opazil na vlaku napis Brück/Mur, a je to dejansko naselje/mesto/vas na avstrijskem, do koder je peljal tale vlak? Ter od kje do kje vozi?
Ajznponar
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 858
Pridružen: 09.07.2009, 22:24

Re: Avstrija med Špiljem in Werndorf - om

Odgovor Napisal/-a Ajznponar »

Obstaja mesto Bruck an der Mur (si prepričan, da si videl umlaut?) severno od Gradca. Več ali manj vsi vlaki od Gradca proti Dunaju ustavljajo tam, saj je pomembno železniško vozlišče prog proti Gradcu, Dunaju in Celovcu. Še link na nemško Wikipedijo (če ti nemščina ne gre, tam najdeš tudi linke do drugih jezikov).
Nejko24
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 257
Pridružen: 04.07.2011, 12:25

Re: Avstrija med Špiljem in Werndorf - om

Odgovor Napisal/-a Nejko24 »

Hvala za odgovor.
Mislim da piše bruck/ Mur, ampak me je res malo nemščina zavedla. :)
Odgovori