V Fužinah se nekaj dogaja

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Odgovori
fresher
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 113
Pridružen: 27.07.2008, 18:23

V Fužinah se nekaj dogaja

Odgovor Napisal/-a fresher »

Včeraj sem se ob "rednem obhodu" industrijskega tira za Ljubljansko toplarno (na poti za BTC) na lastne oči prepričal, da se tam nekaj dela. Za tiste ki niso iz Ljubljane naj povem, da je do zdaj obstajal direktni industrijski tir med Zalogom in Toplarno, med CD in Fužinami pa je še bolj južno bil "mrtvi" tir, ki se je priključil na industrijskega pred Toplarno.

Zdaj so delavci dodali kretnici pred koncem mrtvega tira nazaj na industrijski tir in zamenjali so prage z betonskimi. To pomeni da bo mrtvi tir postal prevozen! Ne vem, če je to le zaradi pričakovanega povečanja tovornega prometa v Toplarno ali je kakšen drugi razlog. Naj omenim, da sem pred leto dni predlagal MOL-u, da v največjem ljubljanskem naselju uredi potniško postajo in podaljša kamniške vlake do Fužin. Župan je dal pozitivno mnenje in poslal moj predlog g. Brankoviču.

Evo fotodokumentacije

Prehod iz starega dela "mrtvega" tira na obnovljeni.
Slika

Obnovljeni del za CD in gradbene oznake med tiri
Slika

Novi pragi na obnovljenem delu tira
Slika

Gradbeno stroj na progi
Slika

Delavci na novem odcepu z "mrtvega" na industrijski tir
Slika

Nova kretnica na industrijskem tiru
Slika

Na koncu, fotografija istega področja 15.9. 2010.
Slika
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: V Fužinah se nekaj dogaja

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Je mogoče ta obnova posledica uvedbe novih potniških vlakov za potrebe Vleke v Mostah? :roll:
Odgovori