Porečanka, Parenzana 2011

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Parenzanska železnica

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Pozdravljeni,

tukaj se prvič popolnoma strinjam z Ljubiteljem!
Ljubitelj napisal/-a:Do sedaj je bila omenjena trasa znana kot Parenzana (Poreč=Parenzo v It.) ali Porečanka bi rekli Hrvati, pa tudi na slovenski wikipediji poznajo besedo porečanka. Izumiti besedo parenzanska železnica je pa milo rečeno malce brez posluha za jezik.

LPL
Takšnega naslova tema ne more imeti!

Držimo se wikipedije, če imamo drugačno mnenje, popravimo vikipedijo. Ni potrebno biti niti član, vendar se ve, s katerega IP-ja si jo spreminjal :wink:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Pore%C4%8Danka

citat iz wikipedije:

"Porečanka (ali Poreška, tudi Parenzana) je na novo poslovenjeno ime nekdanje Istranke, to je istrske ozkotirne železniške proge (širine 760 mm) med Trstom in Porečem, ki je obratovala med letoma 1902 in 1935.

Proga se je ob dograditvi uradno imenovala Poreška proga oziroma Parenzaner, zatem Istrska železnica ali TPC (Trieste - Parenzo - Canfanaro) po nikoli uresničenih načrtih, da bi jo zgradili vse do Kanfanarja. Domačini so ji pravili kar Istranka oz. Istrijanka ter vinska oz. vinogradniška železnica.

Ob priključitvi Istre Italiji so jo uradno preimenovali v La Parenzana (po italijanskem imenu za Poreč - Parenzo), vendar domačini tega imena, ki je bilo povezano z italijanskim iredentizmom niso sprejeli. Uveljavilo se je šele ob velikih priselitvah ljudi iz osrednjega dela Slovenije, ko proge že davno ni bilo več.

V hrvaščini so ji rekli tudi Porečka."
konec citata


Stremeti je potrebno za čimmanj naslovov tem, če le niso nujno potrebne.

V tem primeru ni nič posebnega za novo temo, torej se jo nujno pripne k že obstoječi.


Gorchiiiiii......


pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4636
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Parenzanska železnica

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Kot sem že v prvem odgovoru napisal, pobrisat, ker nima ne repa ne glave!
Tema, katero je linkal gorchi je čisto dovolj, čeprav je prva stran polna neobstoječih slik, je na drugi popoln fotoopis muzeja....
LEP DAN
Igor
Uporabniški avatar
železocestnik
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 9511
Pridružen: 30.12.2007, 22:01
Kraj: Ljubljana

Re: Parenzanska železnica

Odgovor Napisal/-a železocestnik »

Halooooo... Gorchi Slika


V kolikor si vzameš toliko časa, da narediš to, kar predlaga igor 72, si bom jaz vzel toliko časa, da bom v ono drugo temo o Porečanki/Parenzani pripel postaje in kilometražo med njimi. Pa še tarife za povrhu...

Moram reči, da mi gre tale naslov na živce. Nisem jaz kriv. da je takšen izobraževalni sistem v SLO.


Lep pozdrav
Darko
»Problem z dejstvi je v tem, da jih je tako veliko.« Samuel McChord Crothers
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Porečanka, Parenzana 2011

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Temi sem sicer združil, čakal pa sem na kakega primernejšega moderatorja :) Upam, da bo v redu takole.
Goran
Uporabniški avatar
mkx
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4114
Pridružen: 20.03.2011, 9:03
Kraj: Dolenjska

Re: Porečanka, Parenzana 2011

Odgovor Napisal/-a mkx »

Gorchi napisal/-a:... čakal pa sem na kakega primernejšega moderatorja ...
Ta zapis implicira, da je "primernejših" moderatorjev več. Če sebe iz množice "primernejših" izvzameš, potem na tem forumu potencialno ostane natanko eden ... če prav vem, imamo dva moderatorja (recimo, da Mojster_Strojevodja ni "navaden" moderator). Torej tega šteješ za "primernejšega", vsekakor pa bi v tem primeru lahko mirno izpustil besedico "kakega", opcijsko bi jo lahko nadomestil z "nekega" ... :wink:
LP, Metod
sbb
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 128
Pridružen: 04.06.2009, 11:48
Kraj: Bw Ložionica

Re: Porečanka, Parenzana 2011

Odgovor Napisal/-a sbb »

PORED M-VOĐE I LOŽAČA NA LOK.
MOGU PUTOVATI NAJVIŠE 2 LICA
Odgovori