Portugalska - krožna backpack varianta

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a grega »

Po dolgem času spet jaz in moje fotke :D No tokrat sem se potepal po Portugalski, kar sem že nakazal v eni drugi temi. Vse skupaj je potekalo 24. dni, in sicer v zadnjem Septembru :lol:

Let sem mel iz Bolonje do Porta. Do Italije sem šel z vlakom, enkrat sredi noči iz Zidanega Mosta. Preden sem zaspal sem oblekel vse, kar sem mel v nahrbtniku, ker je blo v vagonu pasje mrzlo :x V Benetkah sem presedal na enega rdečega Eurostar-ja in smo šli do Bolonje (max 200km/h, če se prav spomnem #-o )

Slika
1. Evo prvo mal zemljevida, da boste lahko lažje sledili, če se vam bo dal :D

Slika
2. Torej let z ryanair-om do Porta in potem s super metrojem do mesta. Porto mi je najbolj prirastel k srcu, res je lepo mesto. Deli ga reka Douro, na eni strani je staro mesto, na nasprotnem bregu pa vinarne, kjer varijo slavnega Portovca :mrgreen:

Slika
3. Ostal sem tri dni, zašel na tržnico...

Slika
4. Plačal vstopnino v del ene cerkve.

Slika
5. Pogled na stari del Porta s mostom, ki ima dva nivoja.

Slika
6. Na zgornjem vozi metro.

Slika
7. Spodnji pa je rezerviran za mladino, ki skače v reko in seveda ostala prevozna sredstva.

Slika
8. Otroci znajo uživati v samokolnicah...

Slika
9. ..in tudi v fontanah :D

Slika
10. Cucki pa bolj kot ne leni. Moram omenit, da jih je vsepovsod polno pri čemer jih je veliko brez lastnikov.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
11. Sledil je en dnevni izlet ob reki Douro. Znan je predvsem po vinogradih, katerih se v treh urah vožnje pošteno naveličaš.

Slika
12. Vožnja poteka skoz ob reki. Na desni strani lahko vidite del proge.

Slika
13. Vlake imajo super fajn sam slikat se pa ne da, ker je poleg standardnih težav z odsevi preko vseh oknov neka utast premaz, kar še odtežuje fotografiranje in to na praktično vseh vlakih :evil:

Slika
14. Ko sem prišel na končno postajo sem se samo obrnil, ker v vasici ni praktično ničesar.

Slika
15. Konkurenca na vodi.

Slika
16. Ustavil sem se v malem mestu, ki je milo rečeno dolgočasno. Iskal sem trgovino in skoraj znorel, ker majo fraejrji med njihovim kosilom vse zaprto. Človek bi mislil, da lahko ob vseh teh vinogradih vsaj nekaj narabutaš, ampak je realnost malo drugačna. Vsi vinogradi so umaknjeni izven mest, vasi ravno toliko, da nimaš nič od njih :evil: Na koncu sem v Portu kupil grozdje v trgovini :shock: Ah ja na sliki pa vlak, ki ga uporabljajo kot IR (inter regionalca). Kot 98% vlakov ima tudi ta klimo 8)

Slika
17. Vse razen najnovejših postaj so približno takole okrašene z njihovimi znanimi ploščicami. Na začetku je še zanimivo za fotkat pol pa tole jemlješ na Portugalskem kot navadno fasado :lol:

Slika
18. Pred povratkom v Porto sem se ustavil v še največjem mestu ob reki. Približno 20.000 ljudi in ena mala trgovina, ki sem jo našel po slabi uri hoje. Ja, mesto mi ni ostalo v lepem spominu #-o

Slika
19. Najbolj centralna postaja v Portu. Porto - Sao Bento in njihovi medmestni vlaki, tako imenovana suburbana linija, ki je na pol zastojn, njeno omrežje pa sega do Aveira, Brage, Guimaraes-a, osrednji igralec pa je seveda mesto Porto.

Slika
20. Sledila je pot na sever, mesto Guimaraes, ki bo leta 2012 prestolnica evropske kulture. Trenutno je vse skupaj eno veliko gradbišče, ki ga sicer na pojih fotkah ni videti :wink:
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
21.

Slika
22.

Slika
23. Naslednja postaja je bila Braga, malo lepša od prejšnjega, ampak nič posebnega. Privoščil sem si izlet do cerkve Bom Jesus. Arhitekturno zanimivo, ampak znoriš ob zmešanih turistih.

Slika
24. Vianna de Castelo (izg. "Kaštelo") še malo severneje je bil moj dom dva dni. Na fotki pa plaže ob Atlantiku.

Slika
25. Pri teh plažah je hec, da je do njih treba iti z ladjo ali busom. Pred njimi so namreč pristanišča ali pa soline.

Slika
26. Nad mestom je ena znan cerkev. Do nje imaš cesto, stopnice ali neko gondolo. Kot študenta so me zanimale zgolj stopnice, ki jih je par kilometrov - na koncu se ti zmeša :D

Slika
27. Pa še del stare Vianne.

Slika
29. Potem pa spet dnevni izlet z vlakom do meje s Španijo. Valenca de Minho. Prvi vtis je bil grozen, saj je žel. postaja postavljena izven starega dela mesta. Po prihodu do gradu v katerem je staro mesto pa vauu sam fotkah se mi pa ni dalo. Par ur sem ležal na obzidju in gledal Španijo - dražavi loči zgolj reka...

Slika
30. ..preko katere je zgrajen most v dveh etažah, kar je dokaj pogost pojav (Porto, Valenca, Vianna...). No tovorni vlaki pa niso pogosti, ampak izjemno redek pojav, praktično so ogrožena vrsta :lol:
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
31. Samo mesto je lepo, ampak polno Španski turistov in Španskih prodajalcev.

Slika
32. Eden bolj zanimivih ali v vročini koristinih, novodobni - arhitekturnih rešitev. Gre pa za cca. 30 metrov dolgi zid preko katerega teče mrzla voda.

Slika
33. Pokrajini SZ od Porta pravijo Minho. Ena najbolj deževnih in zelenih pokrajin na Portugalskem.

Slika
34. Sledil je povratek preko Porta oz. njegove glavne žel. Postaje Porto – Campanha.

Slika
35. V vročini se nisem privlekel preveč daleč od postaje, saj me je čakal vlak za ….

Slika
36. ….portugalske Benetke. Nič posebnega, ampak imajo precej kanalov in neke ponaredke čolnov s katerimi prevažajo turiste po laguni.

Slika
37. No Aveiro je poznan tudi po plažah ob Atlantki, ampak do tja rabiš spet prevozno sredstvo, saj moraš preko lagune v kateri se nahaja pristanišče in tudi soline. Sama plaža pa je v bistvu vsaj 50 km polotok oz. dva, vsak iz ene strani. Aja na fotki pa Sao Jacinto na nasprotni strani . Sam se nisem odločil za turistično oblegano plažo na južnem polotoku, ampak sem šel na severnega, kjer je zavarovani park - 7km pot, milo rečeno dolčas. Še prej pa je bilo potrebno pridet tja. Rabil sem avtobus in trajekt do Sao Jacinta potem pa še noge do parka :D Prvo pa sem rabil karto in to je zgledal približno takole: Prodajalec v kontejnerju me je poslal na bus, voznik me je poslal do prodajlaca, bus je skor odpeljal, portugalka je prevajala, stari portugalec se je vrinil pred mano, bus je spet skoraj odpeljal, portugalka je kupla karto, prodajalec me je poslal na bus, voznik mi je prodal karto – 10minut zamude :D

Slika
38.Tj. ko sem kupil karto, se peljal z busom in trajektom hodil 3km po asfaltu, 7 km po parku sem prišel do semle – Atlantika, kjer je bil poplačan ves trud. Na vsako stran več kilometrov plaže in nobenega človeka, če seveda odštejem sebe :D Malo plavanja v svinjsko mrzli vodi – zabolelo me je ko sem stopil v vodo.

Slika
39. Seveda me je čakala še enaka pot nazaj. Treba je povedat, da sem imel srečo. Celoten dopust razen v Guimaraes, kjer je deževalo, sem imel na soncu krepko preko 30stopinj; v senci pa je bilo ponekod že prav hladno. No na ta dan sem mel srečo in je bilo mal oblačno. No na fotki pa druga plaža zraven Sao Jacinta, ki je bila malo bolj oblegana, ampak kopal se zaradi neverjetno velikih valov nisem.

Slika
40. No načrte sem tekom potovanja skoz spreminjal, v načrtu sem imel, da par dni preživim v Zgornji in srednji Baxia-i (Na zemljevidu je to območje, ki ga zajemajo Guarda, Convilha, Castelo Branco…), kjer se nahajajo tudi najvišje gorovje - Serra da Estrela in najvišji vrh. No vse skupaj je padlo v vodo, ker ni bilo povezave z vlakom med Guardo in Convilho, kljub temu, da proga (krožna Porto – Guarda – Convilha – Castelo Branco – Lisbona) obstaja. No odločil sem se da grem v Coimbro – študentsko mesto. Večina stavb na vrhu hrib je fakultet, na fotki zgleda lepo, ampak ni nič posebnega.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
41. No v Coimbri sem srečal en par iz Slovenije, in sicer iz Tolmina. Punca ima očeta železničarja tko, da če je član našega forumu naj ju lepo pozdravi :D

Slika
42. Zaradi bednih povezav sem pred Evoro pristal v Lizboni, ki mi roko na srce ni ne vem kako všeč. Je prevelika in milijarde turistov niso pozitivna stvar. Tko na hiter bi rekel, da je najbolj prepoznavna po treh starih linijah tramvajev, ki se vzpenjajo med ozkimi uličicami v sedem gričev ali kako že pravijo :D

Slika
43. Naslednja znan stvar je Stolp Belem upam ,da ga prepoznate iz malo drugačnega zornega kota. Grega se je odločil, da si ga ogleda na nedeljo, ko je večina muzejev free :D Spet je treba priti do tja. V eno stran sem šel z novim tramvajem, kar je precej drago, če ne najdeš prodajalne kart in posledično karto kupiš na tramvaju.

Slika
44. »Mal« kičast je muzej kraljevih vozov, ki se tudi nahaja v predelu imenovanem Belem.

Slika
45. Kljub nedelji pa sem se pustil prepričati, da sem plačal za pomorski muzej. Ogromno maket in nekaj velikih primerkov, ampak sem umrl od hoje :S No fotke niso ne vem kaj, je pa zato tale pred muzejem malo boljša.

Slika
46. No in znani stolp iz malo bolj prave smeri. Na to nedeljo so imeli v Lizboni triatlon in nek kulturni praznik, kjer so peli, ampak ni bilo za poslušati :D Ah ja, omenil sem da sem do Belema (6km iz centra Lizbone) prišel s tramvajem. Ker me je prišlo drago sem sklepal, da bo blak cenejši. In res je bil – zastonj. Na postaji je bil samo avtomat, ki pa nima možnosti za popuste, zato sem šel lepo brez karte na vlaki in se peljal. Na končni postaji pa sem prišel do elektronskih vrat na peroni, kjer rabiš karto. No nekega sprevodniku sem dopovedal, da mam 50% popust - FIP karta pa me je frajer, kr spustu mimo :D

Slika
47. Središče Lizbone predstavlja predel pol trgovin tam sem našel tudi lekarno, kjer sem kupil nekaj za grlo in se tako rešil bolezni, ki me je doletela šele dva dni po prihodu domov :D

Slika
48. Portugalci so nori na časopise, res vsi jih berjeo in po trafikah imajo neverjetno veliko izbiro.

Slika
49. No tule nekje pa se začne glavna ulica in na drugi strani trg, kjer te vsakih 20 metrov ustavi kakšen, ponavadi starejši, moški in ti ponudi hašiš, kokain, travo…. Na fotki pa stari in nove tramvaj, stari vozijo zgolj na treh starih »gorskih« linijah ta novejši pa po ravninah.

Slika
50. Potem pa spet en daytrip iz Lizbone do Sintre, ki je zadnja postaja v suburbani liniji, ki je spet zelo poceni, podobno kot v Portu. Vlaki vozijo na dvajset minut, cen aza 40minut vožnje pa 1.95 evra :!: Sintra je poznan, ker spada pod Unesco dediščino. Sama vasica se vidi na sredini fotke. Potem pa imajo še nacionalni park Pena, kjer kasirajo 14 evrov kot kombinirano karto za park in ogled palače ter tegala gradu, katerega obzidje je vidno na fotki.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
51. Evo in palača v parku, kjer je muzej - nič posebnega. Tkole bi rekel, zanimiv je razgled iz gradu, palača je lepa od zunaj, park pa je zanemarjen kot večina na Portugaslkem.

Slika
52. So precej zagriženi verniki in majo polno mogočnih cerkev.

Slika
53. Po štirih dneh v Lizboni sem se zbudil okrog 7.00 in se odpravil na vlak za Evoro.

Slika
54. Lizbona ima več glavnih postaj. Najbolj prometna in odmaknjena je San Apolonia - na fotki. Pol pa še Orinete, Rossio, Entercampos... vse so ogromne in urejene.

Slika
55. Sam sem se peljal iz Oriente do San Apolonie(cca. 5km) - ta relacija je bila zastojn, ker se z prodajalcem nisma prav razumela. Dal sem mu karto, ki je namenjena predvsem turistom, stane pol evra in jo lahko polniš na avtomatih, ampak moja je bila prazna on pa je mislil, da še mam kaj gor 8) Na fotki še vedno postaja San Apolonia oz. njen spodnji del, gre za res fascinanto stavbo, ki jo je jutranje sonce lepo obsijalo.

Slika
56. Sam sem potoval z vsemi vlaki, razen njihovim Pendolinom oz. Alpha Pendular(AP) kot mu praviji Portugalci. Gre za 7 členske pendolinote, ki so zelo popularni in hitri kot skoraj vsi vlaki na Portugalskem. Vozijo na relaciji Braga - Porto in Porto- Lizbona - Faro(več kot 500km, 50evrov, 6ur), tj, pokrivajo praktično celotno državo. Na daljših relacijah(več kot 100km) se res splačajo. Sam sem uporabljal na daljših relacijah InterCity-je (Inter cidades po njihovo), kjer je ista relacija 6 evrov cenejša od AP in eno uro daljša + 1x presedanje.

Slika
57. Torej Evora, celotno mesto je pod zaščito UNESC-a je pa središče v pokrajini Alantejo. Na zemljevidu od Abrantesa, preko Evore in Beje do meje z Španiji obalni pas pa ne spada sem. Gre za najbolj vročo pokraji, kjer vidiš suho travo, plutovce (portugaslka proizvede 80% plute) in krave :D Pričakoval sem ,da bom lahko slikal kaj več, mapak šok. Prvič sem se peljal z IC-jem in proga Lizbona (izg. "Lišboa") - Evora je čisto nova, hitrosti do 200km/h. Prvo kot prvo poteka proga precej po usekih, ki so cicer nizki, mapak otežujejo fotohrafiranje, potem maš pa še velike hitrosti tko ,da ti ne uidejo časi 1/800s na digitalcu #-o Na fotki pa plutovci, baje bojo mel kmalu probleme, ker majo plutovci življ. dobo cca. 150 let, novih pa ni, aja pluto se strikto reže na 12 let, če se prav spomnem.

Slika
59. V Evori nisem preveč slikal, gre pa za mesto na hribču, obdano z obzidjem. Nisem pa slikal, ker sem iskal bedne trgovine. Te trgovine so res bedne v mestih maš samo male sobice s staro mamo v kotu in 20 izdelki na policah, vse večje stvari pa se nahajajo izven mest. V hostlu se je lastnik pobahal, da majo največji supermarket daleč naokol, ko sem ga našel sem se sam smejal, ker je bil velikosti naših Lidlov :lol: Ups spet sem mal zašel iz opisa fotke :D Torej Portugalska ima nekatere stvari urejene v nulo (železnica..), sama pokrajina pa v večini ni tako urejena, precej zanemarjeno in ciganska nasleja so precej pogost pojav.

Slika
60. V Evori so zgradili cca. 10 km dolg akvadukt, v mestu pa so pod oboke vzidane hiše.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
61. V pokrajini Alantejo raste brez namakanja samo suha trava in plutovci za vse ostalo pa se uporablja namakanje, v preteklosti so meli velike težave z vodo, zdaj pa jih rešuje umetno jezero, k inapaja celotno pokrajino + del Španije.

Slika
62. Ker sem spustil vožnjo po progi do Elvasa (na zemlejvidu na meji z Španijo vidite napis (BAD) no Elvas je tam nekje), sem se podal na izlet do Monsaraza, prvo sem preštudiral cel kup voznih redov, ker avtobusi vozijo res redko. Prvo sem presedal v enem malo večjem mestu mal čakal in se skrival v senci ter videl tale prizor. Vsi imajo uniforme in to že v vrtcu. Bolj znane "uniforme" pa so črne obleke in plašči študentov.

Slika
63. Bikoborbe stalnica s tem ,da naj bi bile malo manj krute kot španske.

Slika
64. Monsaraz je mesto duhov, seveda kadar ni pod obzidjem parkiran kakšen avtobus turistov.

Slika
65. Nahaja se na vrhu hriba, na vzhodni strani je vidno eno največjih umetnih jezer v evropi. Na ostale štiri strani pa redka naselja, plutovci in rjava barva.

Slika
66. Busi vozijo redko, ampak ko vozijo grejo res v vsako malo lukno tko ,da traja lep čas, da kam prideš.

Slika
67. Železniška postaja Evora je končna postaja, lepo urejena. Taki trije vagoni pa v večini predstavljajo vlak IC (2xdrugi razred, 1x prvi). Vsak potnik ima točno določen sedež (rezervacija). So pa sedeži tako butasto nametani, da sem velikokrat komaj kaj videl skozi okno :evil: Po dveh dnevih sem prvo želel v Bejo, ampak ni bilo prostora v hostlu. Imel sem možnost, da potujem skozi Bejo in potem do Lagosa ali pa skoraj nazaj do Lizbone in potem na jug. Odločil sem se za drugo, hitrejšo vrianto.

Slika
68. Nekje vmes sem moral presedati, spet nova postaja, ki so jo kot v večini primerov samo zamaknili malo naprej ali nazaj od stare, ki jih oddajajo v druge namene.

Slika
69. Najbolj južna pokrajina je Algarve. Raj za Angleže, ki se pražijo na vročem soncu in dolgih peščenih plažah pa še voda je veliko toplejša kot na zahodi obali. Proga poteka med Lagosom in preko Fara do Tavire in španske meje. To je edina proga po kateri vozijo vlaki brez klim - pa še to samo ena serija.

Slika
70. Lagos je zanimiv ponoči :D Spet je problem priti do plaž, ki so precej odmaknjene; do semle sem hodil vsaj 5 km. Prej sem pisal, da gre za peščene plaže, res je. Od Španske meje do Lagosa so peščene, skoraj neprekinjene, od Lagosa do Sagres-a pa gre za takšnele zadeve. Problem je priti do vode in malih peščenih plažic.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
71. Spet sem šel na daytrip, in sicer do Sagresa. Malo naprej od njega je najbolj JZ točka Evrope, ampak med vikendi ni busov, peš pa se mi pri +35 stopinjah in 6 km tud ni dalo hodit.

Slika
72. Še enkrat več me je Lonely Planet nasral ,sa je je ta Sagres res DC. Šel sem na eno trdnjavo, ker je bilo ravno zastonj.

Slika
73. Drugače računajo 4 evre, ki jih turisti vržejo dobesedno stran., res pa je da se lepo vidi JZ točka s svetilnikom.

Slika
74. Na tej tako imenovani liniji Algarve je Lagos edina povsem nova postaja.

Slika
75. Sam pa sem pot nadaljeval do Tavire. V Algarve-ju pa uspevajo predvsem agrumi, ki pa jih spet namakajo.

Slika
76. No Tavira je pa res prijetno mestece pa celo Nemca s katerim sem se spoznal v Lizboni sem srečal =D> Drugače pa spet mesto ob vodi in reki ...

Slika
77....ter obveznimi solinami pred plažo...

Slika
78...,ki so raj za ptiče.

Slika
79. Spet me je čakal izlet z ladjico do plaže, ene najbolj znanih - Ilha de Tavira, pravzaprav gre za več kot 10 km dolgi peščeni otok z skoraj nič sence #-o

Slika
80.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
81. Čas potovanja se je počasi iztekal in čakala me je vožnja proti....Beji, ja vseeno sem šel preko nje in tam celo ostal en dan. Na fotki pa žel. postaja največjega mesta ob južni obali - Fara.

Slika
82. Vožnja do Beje po pokrajini Alantejo mi je bila ena najljubših, pokrajina pa podobna Škotski oz. Zunanjim Herbidov s tem, da je tule vroče in suho :wink:

Slika
83.

Slika
84. Proga je res čisto stranka, vozijo mali "avtobusi", ljudje imajo malo drugačne običaje, gre za pravi ameriški divji zahod.

Slika
85. Med vožnjo do Beje sem imel dober občutek po prihodu pa se mi je skoraj zmešalo ,saj sem hostel in turistične informacije iskal skoraj dve uri. Označe so Portugalsve tuja stcar, saj te znaki vodijo v korgu. Po prihodu v hostel pa še presenečenje, da sem rezerviral za oktober in ne september #-o Drugače pa spet mesto na griču seveda z standardimi rumeno - modrimi uličicami.

Slika
86. Zjutraj pa najdaljša vožnja z vlakom. 6 ur vožnje in 6x sem moral presedati. Peljal pa sem se v Obidos. na fotki pa v ozadju vidite zeleno - beli "avobus".

Slika
87. Eden izmed šestih je bil IC do Lizbone. Torej tole pa so lokomotive na IC-jih. Vozijo res noro hitro, na postajo pripeljejo tako hitro, da misliš, da se ne bo ustavil.

Slika
88. Ure so se precej vlekle, čeprav je bilo zanimivo. Postaja v Obidosu se nahaja pod mestom(prav zabavno je bilo opazovati en bogat par, ki je prišel z vlakom, imela sta vsak svoj kovček in nista mogla verjet, da bota mogla peš do svojega lukusuznega hotela cca. 300evrov na noč :shock: ),....

Slika
89...., katerega stari del je spet na hribu, obkrožen z obzidjem.

Slika
90. Obidos pa je verjetno en bolj slikovitih mestec, ampak spet turistov toliko ,da boli glava.
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a grega »

Slika
91. Sreče s hostlom nisem mel, ker na internetu nisem našel nobenega, čeprav se je potem izkazalo ,da ga v Obidosu imajo, ampak jaz sem rezerviral neko sobo 3 km stran. Tja sem prišel z nekih šolskim avtobusom, nazaj pa peš, ker me je pred sobo čakal list, da je mogla lastnica v Lizbono =D> jaz pa sem upal ,da me pelje ona :^o

Slika
92. Pot do Porta je bila precej znimiva, predvsem med Obidosom in Aveirom.

Slika
93. No tole pa ste verjetno že videli :lol:

Slika
94. Evo predzadnji dan sem doživel prve zamude na portugalskih železnicah. Začelo se je v Coimbri, laufal pa sem v Aveiru in Portu - na Companha-i. Med Aveirom in Portom sem tudi prvikrat stal na vlaku pa še to ne celo pot.

Slika
95. Zadnji večer sem spal v Portu.

Slika
96. Zjutraj še nekaj slikal.

Slika
97. Še enkrat do tržice.

Slika
98. Mimo že verjetno 10000-če Pasteleri-e - Portugalci so resnično nori na sladščice, men pa so skoraj vse njihove presladke.

Slika
99. Potem pa z metrojem nazaj na letališče. Za slabe pol ure vožnje je cena 1.70 evrov. Nekje vmes je prišel na metro nek brezdomec, ki je pred vrati še padel, no človek je tako smrdel,da se je tisti del metroja v trenutku spraznil, meni pa so obleke smrdele še doma, čeprav sem sedel na drugi strani #-o #-o

Slika
100. Še en utrinek na letališču v Portu.

Slika
101. Pa polged na Alpe , čeprav smo leteli v Bolonjo. Pilot je nekaj razlagal,ampak ga nisem razumel zakaj smo se "odločili" za to varianto.

Iz Bolonje pa potem z busom do postaje (20minut - 6 evrov :x ). Pa čakanje na vlak za Beljak. Skoraj sem ostal v Bolonji, hec pa je v tem, da so Italjani združili vlak za Dunaj in Munchen, ker sta imela vsak po 20 minut zamude. Moj naj bi šel dvajset minut za prvim, ampak sta šla kot rečeno istočasno, na tablah pa je še vedno bil označen prvoten plan #-o V Beljaku sem prestopal na vlak za Beograd, če se prav spomnem 415 al nekaj takega ?!?! sedel sem v super fajnem švicarskem vagonu in spal do Most potem pa še do Zidanega Mosta, kjer me ja čakal prevoz.

evo tole je približno tko na hitro. Fotk je precej, ampak nikol se niste pritoževali nad številčnostjo :mrgreen:
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a cokla »

Številne ali ne... =D> =D> =D>
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Pele
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 169
Pridružen: 21.09.2011, 11:09
Kraj: Ptuj

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a Pele »

Ja Grega,se vidi da imaš oko mojstra.Kapo dol.Bravo =D> =D>
Uporabniški avatar
664-111
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1293
Pridružen: 05.05.2006, 18:25

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a 664-111 »

Bravo Grega odlične fotke, tudi sam sem se potepal na Portugalskem zadnji teden v septembru, definitivno dežela vredna obiska :D
LP
Matic
Barbarpapa1
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1639
Pridružen: 09.11.2005, 22:40
Kraj: Maribor

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a Barbarpapa1 »

Pozdrav

Hvala za odličen in obširen fotopis =D> =D> =D> . Po mojem skromnem mnenju imaš neverjeten dar za, hm, recimo temu, portretno - atmosfersko fotografijo. Za mene je ta

https://lh5.googleusercontent.com/-F4f6 ... GP9819.jpg

fantastična! Nivo, ki pritiče National Geographics-u! Pa tudi nekatere ostale portretne (starec s časopisom, utrinek z letališča) so :shock: =D> =D> =D> Pa to pravim jaz, ki me prvenstveno zanimajo železnica in "železje" na njej. Od portretov pa kvečjemu kakšen, ki ga @Cokla včasih za avatar ponuca :oops: :oops:

LP

Jože
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Portugalska - krožna backpack varianta

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Grega, kot vedno ODLIČNO!!
Ko sem jih prvič gledal mi je najbolj No.42 ostala; drugič,tretjič.....pa ne morem več izbrat =D>
LEP DAN
Igor
Odgovori