Graz ( Gradec )

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a ivy »

Bolje pozno, kot nikoli. :oops: :oops: :oops:

Dodajam še moje fotke iz Graza.

Najprej postaja Lipnica v razsulu :^o

Slika




To pa je že nekaj čisto drugega :shock:

Slika

:arrow: :arrow: :arrow:


Slika




Slika




Slika



Na drugi lokaciji

Slika




Slika




Slika



Slika




Slika
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
space
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 407
Pridružen: 06.01.2009, 20:39

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a space »

Dolfe napisal/-a:
cokla napisal/-a:
...in tudi njo smo že videli na naših tirih...še pokvarila se je pri nas... :wink:

http://shrani.si/f/1N/ZJ/TXOOP9P/img2910.jpg
Nad takšnimi prispevki sem navdušen do kraja in mi je hudo žal, da me ni bilo zraven. Bo pa drugič več sreče. [-o<
Avstrijci pa so itak vsaj 50 svetlobnih let pred našimi SŽ, skoraj v vseh pogledih. Šibamo jih le po grafitih. :oops:

Pohvala za tehnično dovršene in nad vse zanimive slike. Slika




MMG, naj ne bo slaba volja, če dam eno pripombo. Namreč, zgornja premikalka najverjetneje še ni videla naših prog. Jenbach je.
Mi pa smo takrat, 26. oktobra 2011 je bilo, lovili Vossloshovo Mak DH 1700.

lp,
Dolfe
Če primerjaš cene vozovnic prideš tudi do nekega zaključka kako in kaj:)
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Cene vozovnic oz. izoblikovanje cen je za nas čista fantazija. Pri nas se spletne strani komaj spoznaš kakšne so cene (primer Ljubljana-München z Lisinskim), avtomati za izdajanje vozovnic so le tu in tam... Tam gori pa lahko karto kupiš preko neta po lahko tudi mizerni tarifi, na avtomatu po malce višji tarifi, na potniški blagajni po še malce višji tarifi, pri sprevodniku pa po krepko višji tarifi. In da bi pri nas lahko sprevodnih bral črtno kodo zapisano na A4 listu (sprintano vozovnico iz weba)... Prej se bo pojavilo vprašanje, kaj je to črtna koda?
Goran
Uporabniški avatar
Tin€
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3866
Pridružen: 25.05.2006, 22:52
Kontakt:

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a Tin€ »

Goran, pozabil si dodati, da lahko preko rezervacijskega sistema izbiraš kje boš sedel, na naših blagajnah dobiš tisto kar je pač prvo na vrsti. Velik uspeh bi bil pri nas že uvedba nekaj podobnega kot je BahnCard. Zagotovo je eden izmed razlogov glede načina potovanja tudi finančni vidik.
Tine
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

To je res Tine samo ko bi še ljudje spoštovali rezervacijo...
Če se vrnem na cene. Sem šel iz Ljubljane do Nürnberga. Vzel sem Lisinskega, ki me je v četrtek malo pred polnočjo odpeljal na Bavarsko in potem še isti dan odpeljal nazaj. Po spletni strani SŽ se mi tudi slučajno ni sanjalo, koliko bo karta, bo v eno stran 39 EUR, v drugo nekaj več, v obe okoli 90€... Na koncu sem šel na potniško blagajno v Ljubljani kake 3 teden prej in me je gospa prijetno presenetila s ceno 58 € za povratno vozovnico! Ampak od Münchna pa do Nürnberga in nazaj... Kot prvo, v obe smeri je lahko le isti tip vlaka, torej obakarat ICE (za 179 €) ali obakrat regionalec (157 €), varianta, ki sem jo preko http://www.deutschebahn.com dobil IC+ICE pa seveda ni možna. Še sreča, da je bila gospa dovolj prijazna in mi je priporočila rezervacijo preko spleta, saj sem tako prišel skozi za 46 EUR z rezervacijo sedežev vred... O transparentnosti cen na njihovi strani pa nima smisla zgubljati besed, naravnost fantastično.
Na vlaku proti Münchnu se mi je pridružila še gospa, ki je potovala iz Schwarzwacha St.Veit v München in na ÖBB avtomatu je uspela dobiti karte do Salzburga, od tam naprej pa ji je sprevodnica zaračunala karto 30 €...Konkretno :shock:
Goran
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Gorchi napisal/-a:Na vlaku proti Münchnu se mi je pridružila še gospa, ki je potovala iz Schwarzwacha St.Veit v München in na ÖBB avtomatu je uspela dobiti karte do Salzburga, od tam naprej pa ji je sprevodnica zaračunala karto 30 €...Konkretno :shock:
Kaj je tukaj čudno? Ji avtomat ni mogel izdati karto do Muenchna, ali ti je tako čudno, ker ji je sprevodnica od Salzburga do Muenchna zaračunala 30 evrov?
Uporabniški avatar
petindvajsetka
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 853
Pridružen: 28.08.2011, 19:57

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a petindvajsetka »

Brižitka 363 napisal/-a:
Gorchi napisal/-a:Na vlaku proti Münchnu se mi je pridružila še gospa, ki je potovala iz Schwarzwacha St.Veit v München in na ÖBB avtomatu je uspela dobiti karte do Salzburga, od tam naprej pa ji je sprevodnica zaračunala karto 30 €...Konkretno :shock:
Kaj je tukaj čudno? Ji avtomat ni mogel izdati karto do Muenchna, ali ti je tako čudno, ker ji je sprevodnica od Salzburga do Muenchna zaračunala 30 evrov?
Za 153 km dolgo pot je 30 EUR malce huda, se ti ne zdi? :wink:
Drugače pa ja, tudi jaz sem nad ponudbo nemških železnic izjemno navudšen. Od doma sem si uredil rezervacije in prosto izbiral, kje bom sedel (ob oknu, drug proti drugemu, 1. razred, 2. razred, itd.). V Nemčiji se strogo držijo sedežnih redov in niso tako nevljudni kot pri nas na ICS-u, ko se nekdo "zlekne" čez 2 sedeža. :roll: Včeraj, ko sem se vračal iz Berlina, je bil vlak tako poln, da so ljudje od Frankfurta do Stuttgarta stali (+645 potnikov!!!).
space
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 407
Pridružen: 06.01.2009, 20:39

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a space »

oni morajo stati pri nas pa si lasti en potnik kar 4 sedeže ali pa 6 v IC :D
še bolj neumno pa je na teh desirojih da prtljaga sedi na sedežu... :shock:
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

space napisal/-a:oni morajo stati pri nas pa si lasti en potnik kar 4 sedeže ali pa 6 v IC :D
še bolj neumno pa je na teh desirojih da prtljaga sedi na sedežu... :shock:
Dobrodošel na Balkanu.
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a cokla »

space napisal/-a:oni morajo stati pri nas pa si lasti en potnik kar 4 sedeže ali pa 6 v IC :D
še bolj neumno pa je na teh desirojih da prtljaga sedi na sedežu... :shock:
Ljudje pa raje stojijo... #-o Mogoče sem malo "žleht"....ampak vedno najraje sedem tja, kjer je v kupeju ali nam sedežu kakšna torba ali ruzak....

So pa tudi sprevodniki ( ne vodje vlaka ) , ki za to poskrbijo sami. Ampak...linija najmanjšega upora....
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

cokla napisal/-a:Mogoče sem malo "žleht"....ampak vedno najraje sedem tja, kjer je v kupeju ali nam sedežu kakšna torba ali ruzak....
Zakaj pa ne. Gre se za princip. Pred 3 leti se je na desiroju zgodilo, da je strojevodja zabrusil nekemu srednješolcu: "Mulc, te bom js učil kulture?"
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Brižitka 363 napisal/-a: ...... Pred 3 leti se je na desiroju zgodilo, da je strojevodja zabrusil nekemu srednješolcu: "Mulc, te bom js učil kulture?"
Samo to ni bil cokla. Ko stopi cokla na vlak, vsi stojijo mirno in molijo očenaš. Celo stari ajzenponarji. [-o<
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
grega
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1618
Pridružen: 12.09.2006, 17:29
Kraj: Štajerska
Kontakt:

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a grega »

space napisal/-a:oni morajo stati pri nas pa si lasti en potnik kar 4 sedeže ali pa 6 v IC :D
še bolj neumno pa je na teh desirojih da prtljaga sedi na sedežu... :shock:
hehe neumni so tisti, ki raje stojijo kot da bi kaj rekli !!! kot drugo kaj je narobe če imaš kaj na sedežu ??? seveda ob predpostavki, da vlak ni poln ???
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a cokla »

grega napisal/-a: kot drugo kaj je narobe če imaš kaj na sedežu ???
Nič ni narobe, če je na vlaku dovolj prostora...če temu ni tako - potem prtljaga sodi tja kjer ji je namenjen prostor.
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
space
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 407
Pridružen: 06.01.2009, 20:39

Re: Graz ( Gradec )

Odgovor Napisal/-a space »

grega napisal/-a:
space napisal/-a:oni morajo stati pri nas pa si lasti en potnik kar 4 sedeže ali pa 6 v IC :D
še bolj neumno pa je na teh desirojih da prtljaga sedi na sedežu... :shock:
hehe neumni so tisti, ki raje stojijo kot da bi kaj rekli !!! kot drugo kaj je narobe če imaš kaj na sedežu ??? seveda ob predpostavki, da vlak ni poln ???

Vsak vlak ima prostor za prtljago in za sedenje potnikov
Če je nekaj na sedežu je nakazano kot zasedeno in velika napihnjenost napuhlega potnika ki tam sedi!
Prav tako na IC kupejih si vlečejo zavese potem odpreš pa 2 komada not ali pa celo eden!

V Avstriji potniki stojijo ko je vlak poln in ne ko nekolturni potniki imajo prtljago na sedežu police za prtljago
pa zgoraj čisto prazne ker so potniki leni da kar smrdi da bi si prtljago spravili stopničko više!
in mi ti povej če je to vse lepo in prav,in nikoli v neki relaciji ni vlak enako poln in enako prazen saj so vmes večje in manjše postaje.
Odgovori