Zagreb, 12. 01. 2012...

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
igor72
Mojster
Mojster
Prispevkov: 4637
Pridružen: 28.09.2005, 17:07
Kraj: Primorje

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a igor72 »

Odlično sta preživela tistih par urc, čudovite slikce, pa še vreme je bilo solidno :)o~~
Čeprav rib ne maram, moram reč, da ta prav lepo izgleda, zato čestitke sosedom za modro odličitev in niso nabavljali takih avtobusov, kot jih imamo mi.

One tri zelene sem že enkrat videl in sem sumil, da imajo verjetno podoben smisel, kot je bilo nekoč pri nas v Sežani....dvom potrjen!

Edino tisti datum me moti...mogoče če slika ne bi imele robov, potem bi se še nekako "zlil" na sliko, ampak tako prav štornira...po moje!
Al pa je to mogoče prikrit Watermark :-k , da ti nebi slik kradli? :mrgreen:
LEP DAN
Igor
cokla
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 11516
Pridružen: 10.08.2007, 21:50
Kraj: ob levem bregu Save

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a cokla »

igor72 napisal/-a:
Edino tisti datum me moti...mogoče če slika ne bi imele robov, potem bi se še nekako "zlil" na sliko, ampak tako prav štornira...po moje!
Al pa je to mogoče prikrit Watermark :-k , da ti nebi slik kradli? :mrgreen:
Se deloma strinjam s teboj....pred uploadom je izgledalo bolje. Ampak vse slike še enkrat nalagat.... :roll:

Pa še za prikriti watermak se lahko uporabi. Jbg...kaj češ...bo drugič bolje. :mrgreen:
Zakaj dekleta povesijo oči, ko jim rečeš: "Ljubim te"?

Da bi videle, če je res !

( Regis Houser )
Uporabniški avatar
_Borsig_
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3102
Pridružen: 08.01.2009, 15:42
Kraj: Pragersko

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a _Borsig_ »

Enostavno:

=D> =D> \:D/ =D> =D>




@Cokla, a nista bila dva člana te ekspedicije?

A je tadrugi na upokojenskem dopustu, al' ni mel filma v fotoaparatu da njegovih slik še ni, čuj?
:mrgreen: :twisted: :mrgreen:
LP _Borsig_

Pa fajn se še mejte!
Uporabniški avatar
STIB
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 445
Pridružen: 18.04.2006, 11:57
Kraj: Zagreb, HR

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a STIB »

cokla napisal/-a:TRI ZELENA SVJETLA - Dozvoljena vožnja u smjeru Zaprešića (Dobove)
DVA ZELENA SVJETLA - Dozvoljena vožnja u smjeru Siska
JEDNO ZELENO SVJETLO - Dozvoljena vožnja u smjeru Karlovca
Mali popravek:
1 zelena = izlaz prema Sisku (Klari)
2 zelene = izlaz prema Karlovcu (Hrv. Leskovcu)
3 zelene = izlaz prema Zaprešiću (Zap. kolodvoru)
lp iz Zagreba
ZDRU
Uporabniški avatar
ivy
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3877
Pridružen: 21.01.2008, 20:06
Kraj: Maribor

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a ivy »

Bom kar oba tukaj pohvalil, ker sem imel možnost videti slike od obeh. =D>

Pa še vprašanje!

Kaj na tej postaji ni tovornih vlakov :?:
Edina dilema, pri tem kadar nič ne delaš, je, da ne veš kdaj si gotov.
EG 3100
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 476
Pridružen: 16.05.2007, 12:53
Kraj: Primorska

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a EG 3100 »

ivy napisal/-a:Bom kar oba tukaj pohvalil, ker sem imel možnost videti slike od obeh. =D>

Pa še vprašanje!

Kaj na tej postaji ni tovornih vlakov :?:
Na tem linku boš videl...

http://www.bueker.net/trainspotting/map ... zagreb.gif
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Najprej pohvala cokli za krasne fotografije. =D>
Nekako najprej nisem imel namena objaviti svojega prispevka, saj je najlepše že prikazano, seveda iz coklinega arhiva. Vse se več ali manj ponavlja, poleg tega je težko slediti mojstru in stati v njegovi senci. :oops:
Ampak, cokla je vztrajal. Rekel je: "Napiši vsaj komentarje". Me je našel, ja. Pisati sicer ni težko, samo nihče ne bo ničesar razumel .... #-o

Torej, zgodil se je Zagreb, ki je bil kar nekajkrat prestavljen. Včasih tudi zaradi mene. :oops:
Ampak, kdor čaka, dočaka, in kot za naju je bilo naročeno še čudovito vreme. Tako da je bilo vse tipi - topi.

Ker je vse najlepše zanimivosti pokazal že cokla, naj za ogrevanje pade nekaj bolj tehničnih slik.



Grafitna drsalka OT. Na oko je ožja od naših 3 kV in nekako bolj izlizana.

1.Slika



Čelno steklo Končarjevega EMV, ki mu rečejo Som. V pultu je nameščena celo kamera, ki snema dogajanje na progi.
Na SŽ bi to bilo lahko zelo dobrodošlo. Ampak, postavlja pa se vprašanje verodostojnosti, če vemo, da nekatere avtoritete SŽ
ne upoštevajo niti s certifikati potrjene varnostne naprave, kot so tahograf, ASN, RDZ, ......
Pri ogledu videa bi kajpak vehementno trdili, da je le še eden od Alfreda Hitchcocka .... #-o

7.Slika



Avtomatska spenjača končarjevega Soma. Nekako deluje precej neprepričljivo. Tako, kot Gomulkina 311.

8.Slika



Preveč mehanskih sklopov, ki so zelo izpostavljeni. Čreva pač.

9.Slika



Notranjost novega EMV je prav lična.

2.Slika


Vlakec, da te kap. =D>

3.Slika



V Zagrebu se pripravljajo na rekonstrukcijo signalno varnostnih naprav. V ta namen so že položili plastične kanalete,
ki so že pošteno polomljene, še predno je v njih en sam samcat kabelček. Kaj šele bo?


4.Slika



5.Slika



6.Slika


Okrog teh kanalet, "kanalice" jim rečejo, je podal zanimivo razlago eden od HŽ železničarjev: "Včasih smo imeli betonske. Pa so cigani odkrili pokrove
in odrezali 100 m kabla, ter ga maznuli. Sedaj HŽ Infrastruktura zahteva takšne, ki bodo imeli pokrove 'zaklenjene' ...." :^o
Bistvo pa je nabrž nekje povsem drugje.... :roll:
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Sedaj pa k bolj resnim temam. :wink:

En zaskrbljen pacient pregleduje in podmazuje svoj canon. Tavžent vprašanj, idej in planov se mu mota po glavi,
avtor slike bi pa želel en sam kofe .... [-o<

1.Slika



Lisinski 499 je pripeljal kar na 1. tir. Zanimivo, če je le mogoče, se v Zagrebu vse vozi kar na 1. tir.
Edino pametno. Potnikov, če se le da, ne matrajo z lazenjem preko ali skozi ograjo, katera je med tiri. Podhod je itak le za okras.

2.Slika



Ko sem prihajal v Zagreb, sem se spraševal, če na tem mestu še stoji Titova serija 11.
Šele ko sem zagledal ta mali šporhet, sem se spomnil, da smo enkrat na forumu že govorili, da je ni več.

3.Slika



Lokalni DMV, z Mannovim motorjem in hidro-pogonom. Laufa čist OK. =D>

4.Slika




Majstor sluša kočnicu .... :-$

5.Slika



Tale mali šporhet mi še vedno ne da mira. Je skoraj čisto tak kot mamin, potem, ko sem vanj nalil čistega bencina. Otroška leta pač ..... #-o
Sicer pa, sam si je kriv. Kaj se je pa upiral in ni hotel zalaufati z ognjem. Slika

6.Slika



Čakala sva izvoz Soma. Če čez 15 minut ne potegne, počakava še 1/2 ure ter čez eno uro greva na pir. :!:

7.Slika



Edini Mađar, ki je bil ta dan videti brez grafita. Majstor pa ponosen in vesel. Bok majstore, se vidimo idući put. =D>

8.Slika



Nova Končarica. Zanimivo bi bilo zvedeti, koliko ASEA-e je še v njej.

9.Slika



Pojma nimam, kaj to je. V baraki je videti neko ščavje .....

10.Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Dolfe napisal/-a:Vlakec, da te kap. =D>
Poglej to notranjost.... naši 312 se skrijejo #-o
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Kura. Malo čudna sicer, ampak jajca menda tudi nese. Pa magari tuja.

11.Slika




Moram reči, da mi je stara barvna shema HŽ električnih lokomotiv dosti lepša.

12.Slika




Ne tič, ne miš, ne kobila, niti zmaj.
Prevod: ni Kenedy, ni Regan, niti Španka. Čeprav ima električno gretje vagonov in le štiri (4) pogonske osi. Slika

13.Slika


Somček the Best. =D>

14.Slika


Ena malce futuristična.

16.Slika


V Zagrebu imajo nove tramvaje. So zelo lični. Ko jih vidiš, se ti zazdi, kot da bi miniaturni vlak ušel na cesto. =D>

17.Slika


Šank poza zmatranega sotrpina, ki bojda hodi kar 8 km/na 45 min. :lol:

19.Slika

Čeking lista, da ne bi kateri nama ušel .....

20.Slika



Zabreg - zapadni kolodvor.
21.Slika



Brena prišlepa skoraj 1/2 ure zamujenega 415. Če bi šla z njim, bi lahko le pogledala na uro in hajd v šengen. :wink:

22.Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Gorchi
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 6518
Pridružen: 23.10.2006, 12:25
Kraj: Cerklje na Gorenjskem

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a Gorchi »

Jako lepo, sila prisrčno in zanimivo. Še več takih v detajlčke :)
Mal komentarjev...
cokla napisal/-a:30. Na zagrebški zahodni kolodvor je "gospod " prispel pred mano...tramvaji ga pač ne zanimajo :lol:

http://shrani.si/f/3o/hZ/Flq1mLq/zagreb ... 81-cop.jpg
Meni sicer tale oseba deluje bolj žensko ampak če praviš, da je moškega spola pa naj bo :mrgreen:
Dolfe napisal/-a:Grafitna drsalka OT. Na oko je ožja od naših 3 kV in nekako bolj izlizana.

1.http://shrani.si/f/M/ib/3FKeBqEd/img4777800.jpg
Nekje na hrvaškem forumu sem zasledil, da je tale njihova "paleta" (oz. drsalka) široka nekje 1550-1600mm. Ne vem koliko so naše, niti ne dam roko v ogenj za njihove...
Dolfe napisal/-a:Avtomatska spenjača končarjevega Soma. Nekako deluje precej neprepričljivo. Tako, kot Gomulkina 311.

8.http://shrani.si/f/2J/to/2Wmc7YTn/img5100800-.jpg
Zakaj Dolfe? Sej je bližnji sorodnik one na SŽ 312 in verjamem, da je vgrajena po navodilih proizvajalca. Kablovje in cevi pač morajo biti tam kjer so... Zanimivo bi bilo videti kako fotoreportažo iz ZDA okoli tega ;)

Mmg, ko si že slikal Macoso, tista spenjača je menda sploh huda... nekoč sem bral, da so se pol ure matrali da so speli skup dve macosi... #-o

Še enkrt pa pohvale obema in če imata še kaj na zalogi [-o< [-o< [-o<
Goran
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Kilometer 425,300. Merjeno iz Beograda in še vedno je tako. Zidani Most npr., leži v kilometru 502,100.
Torej, 76,800 km zahodneje.

23.Slika



Somič pa kar vozi in vozi, .....

24.Slika




Še en panninček, takú za po puoti ... (Iztok Mlakar) Slika

25.Slika



Na drugi strani postaje je nekdanja delavnica, oz. tovarna Janko Gredelj. Ni je več na tem mestu.
Izza ograje pa je parkiranih nekaj muzejski eksponatov. Na frišno obnovljena serija 22-077 kar kliče po vandalizmu.

26.Slika




Hrvatje so pošteno predelali Jenbacha 732. Ima nov Caterpilarjev motor, novo komando - žal nevideno in na desni strani zavarjena vrata.
Mater, kako manjka tista rumena črta vzdolž lokomotive! :roll:

27.Slika




Postaja je čista. Ko sem bil nazadnje tam pred cca 25 leti, je bilo treba pošteno gledati pod noge, in paziti na kaj si stopil. Slika

28.Slika




Pogled na postajno zgradbo iz cestne strani. Hehe, čuden ulov. Če bi se hvalil, da sem jo čakal, bi lagal.Slika

29.Slika



Tale ata pa je še iz šole UDBE. Opazoval naju je, ko sva s fotoaparati stala na začetku perona in čakala svoj vlak, za domov.
Seveda je bilo treba vsake toliko časa pogledati tudi skozi okular na aparatu. In ata se je prišetal mimo in sam pri sebi glasno mrmral: "Ovde je prepovedano slikati!"
Kaj češ. Sam še ni opazil, povedal mu pa očitno tudi noben še ni, da so minili tisti časi. Slika

30.Slika



Pozabljen pir na štucu. Je že moral biti hudirjevo zanič, da se ga je pivec z lahkoto odrekel. :lol:

31.Slika


Kot že rečeno, če se le da, vse na in iz tira 1.

32.Slika
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Pogled žejnega človeka. Revež je imel strogi post zaradi nočnega šihta. Slika

33.Slika



Somček pa še kar vozi. Kaj češ ....

34.Slika


Po pol urni zamudi končno le prispe najin vlak. Zadnji cajt. Sva mislila že iti peš Slika

35.Slika


Pregled opreme in priprava na šenegen. Mater, €U te na hitro izpljune, nazaj pa moraš skozi devet mlinov.
Cokli so prešteli kocine na obriti glavi. Še dobro, da je brojno stanje štimalo, sicer bi .....

36.Slika



Evo, dovolj je bilo. Naslednjič pa spet, če sploh bo naslednjič.

lp,
Dolfe
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Tomaž97
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1709
Pridružen: 07.06.2009, 19:30
Kraj: Proga št. 62

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a Tomaž97 »

Brižitka 363 napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Vlakec, da te kap. =D>
Poglej to notranjost.... naši 312 se skrijejo #-o
Reci kar hočeš, zame je Desiro eden izmed najboljših..

MMG: Vzorno predstavljen fotopis. =D>
Uporabniški avatar
Dolfe
Kontrolni
Kontrolni
Prispevkov: 12687
Pridružen: 02.03.2006, 8:52
Kraj: Na cesti

Re: Zagreb, 12. 01. 2012...

Odgovor Napisal/-a Dolfe »

Gorchi napisal/-a:
Dolfe napisal/-a:Grafitna drsalka OT. Na oko je ožja od naših 3 kV in nekako bolj izlizana.

1.http://shrani.si/f/M/ib/3FKeBqEd/img4777800.jpg
Nekje na hrvaškem forumu sem zasledil, da je tale njihova "paleta" (oz. drsalka) široka nekje 1550-1600mm. Ne vem koliko so naše, niti ne dam roko v ogenj za njihove...
Tistemu, čemur ti praviš "šrina", jaz pravim dolžina. Štruca francoskega kruha ne more biti 50 cm široka in 5 cm dolga. Ali pač? :wink:


So avtomatske spenjače in so "avtomatske spenjače". O njih, recimo da imam, nekaj delovnih izkušenj. Ni poanta o načinu vgraditve, saj je spenjača kot celota. Vprašanje je zanesljivost funkcionalnosti te spenjače. Na to pa lahko vpliva marsikaj. Vremenske razmere so že eden izmed dejavnikov.
LP, Dolfe
Pa zakwa glih jst?!!
Odgovori