Zabranjen pristup, osmatranje i snimanje!

Železnica opremljena z slikovnim gradivom, se pravi fotoreportaže z malo teksta in vsebine. :)
Uporabniški avatar
Tono
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4017
Pridružen: 13.05.2007, 15:44
Kraj: Ptuj

Re: Zabranjen pristup, osmatranje i snimanje!

Odgovor Napisal/-a Tono »

Nič supersonikov, nič tehnike na tem bihaškem letališču. Samo žalostni ostanki, ki kažejo na nekdanjo prisotnost vojske...
Slika

Tukaj pa imaš en zanimiv članek o Jugoslovanskem projektu nadzvočnega letala, ki nikoli ni bil realiziran...
http://models.lemut.net/YU-Supersonic/Y ... Clanak.jpg
http://models.lemut.net/YU-Supersonic/Y ... lanak2.jpg

Projekt "YuRom" ali Soko Orao J-22 je sicer bil projektiran kot nadzvočno letalo.

Lp,

T
Dosta je više ćumura, prelazimo na jeftinu naftu!
Uporabniški avatar
Regan 664
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 3625
Pridružen: 24.01.2006, 16:23

Re: Zabranjen pristup, osmatranje i snimanje!

Odgovor Napisal/-a Regan 664 »

Tono super reportaža =D> =D>

Kot je na forumu že bilo omenjeno, obstaja še eno podzemno letališče JNA Slatina pri Prištini. gre za pomanjšano Željavo.
Podzemna Slatina je lahko sprejela eno eskladrilijo - se pravi 12 MiG-ov. Vhodi so bili poškodavani v NATo napadih leta 1999, medtem, ko letala niso bila.
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Zabranjen pristup, osmatranje i snimanje!

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

Reagan:
Kot je na forumu že bilo omenjeno, obstaja še eno podzemno letališče JNA Slatina pri Prištini. gre za pomanjšano Željavo.
Podzemna Slatina je lahko sprejela eno eskladrilijo - se pravi 12 MiG-ov. Vhodi so bili poškodavani v NATo napadih leta 1999, medtem, ko letala niso bila.
Po poročilih tiskovnih predstavnikov pakta NATO so bila uničena VSA letala na letališču pri Prištini.
Nerodno je bilo le po kakem tednu, ko so vsa UNIČENA letala razen enega (pokvarjenega, namerno puščenega izven zaklonišč) po prihodov ruske enote nemoteno odletela.

Sicer pa se je letalstvo Jugoslavije (Srbije, karkoli je že bilo ime) po končanih sovražnostih, ko je bilo bojda povsem uničeno, ob času preleta ameriškega izvidniškega satelita strumno razvrstilo na letališču Zemun, da je lahko NATO uredil evidence o uničenih letalih. V katero smer so bili popravki pa sklepajte sami.

Toliko kot zanimivost, je pa pravi podvig iti v letališče, za katerega obstoj so verjetno vsi vedeli, bil je pa nekak mistični objekt. Mogoče me pa še vidi to poletje, saj to je ta prava industrijska arheologija....

LPL
Brižitka 363
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 2161
Pridružen: 17.08.2006, 8:57
Kraj: Brežice

Re: Zabranjen pristup, osmatranje i snimanje!

Odgovor Napisal/-a Brižitka 363 »

Na youtubu je posnetek, kako so srbska letala sklatila precej NATO-vih letal. Toliko o zahodnjaški vsemogočnosti.
SIMY
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 948
Pridružen: 20.02.2006, 20:29
Kraj: Štajerska

Re: Zabranjen pristup, osmatranje i snimanje!

Odgovor Napisal/-a SIMY »

bla bla bla ,srbi so kazali mige narejene iz desk in kartona,in po vsakem bombardiranju so srbi naredili nove in jih kazali američanom katerim ni bilo jasno od kod srbom toliko migov.

Slika
Ljubitelj
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 4763
Pridružen: 09.12.2006, 18:34

Re: Zabranjen pristup, osmatranje i snimanje!

Odgovor Napisal/-a Ljubitelj »

bla bla bla ,srbi so kazali mige narejene iz desk in kartona,in po vsakem bombardiranju so srbi naredili nove in jih kazali američanom katerim ni bilo jasno od kod srbom toliko migov.
Pri vseh navedbah na forumih in sporočilih za javnost je potrebna previdnost. Gre namreč za vojno propagando. Vendar ti pa da bombardiranje tovarne gospodinjskih aparatov Sloboda (med drugim mikrovalovnih pečic) misliti. Amerikanci so sami priznali, da radarskega sistema niso nikoli znatneje motili, uničili pa so 95% vseh viro mikrovalovnega sevanja, kar bi lahko bil tudi radar. So se pa javno pritoževali, kakšni packi so Srbi, ker izklopijo radar, ko nanj namerijo raketo. Posledica, uničen kurnik v Sofiji (BG).
Kljub svojim silnim helikoperjem, le ti niso nikoli poleteli v boj zaradi premočne PA obrambe na prelazih v Albanijo. Zanimivo, so pa sami od sebe padali na Tiranskem letališču, 2 v 5 minutah.....

Tako, malo za čvek.

LPL
ker so bili neuporabni
Hribovc
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 207
Pridružen: 24.02.2009, 1:17

Re: Zabranjen pristup, osmatranje i snimanje!

Odgovor Napisal/-a Hribovc »

Tono napisal/-a:
V BiH je še en tako velik objekt - objekt D-0 Istanbul ali "Atomska ratna komanda - ARK".
Sem služil del VR na enem od objektov ARK Konjic davnega leta...

Glavni objekt je ostal nepoškodovan, "moj" pa je končal neslavno kot Željava.
Uporabniški avatar
ŽAT32
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 1141
Pridružen: 27.07.2012, 16:52

Re: Zabranjen pristup, osmatranje i snimanje!

Odgovor Napisal/-a ŽAT32 »

Kar bom zdajle napisal, je sicer v nasprotju s tistim, kar sem sam pri sebi zabrundal pred skoraj 30 leti, ko sem po enem letu zapuščal Željavo.
Ali bi fantje, ki imate organizacijske sposobnosti organizirali en takle izlet do Željave? Saj ne da da se mi tožilo po tistih krajih, bolj me firbec, kako je zdaj tam 8-[
Če pa bi se potem šlo še v ARK Konjic in za likof mogoče še Šargan...krasno. takoj sem kandidat :thumbupl
jurij
Strojevodja I
Strojevodja I
Prispevkov: 589
Pridružen: 20.11.2011, 23:13
Kraj: Prosečka vas Mačkovci

Re: Zabranjen pristup, osmatranje i snimanje!

Odgovor Napisal/-a jurij »

@ŽAT32, se strinjam s tvojim predlogom, za likof bi se pa lahko peljali tudi malo naprej od Željave, čez ta most, katerega sem gradil v času naše bivše države. :wink:

Slika
Odgovori